Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy én szeretné...

Miért van az, hogy én szeretnék ismerkedni emberekkel de egyszerűen valahogy mégsem tudok?

Figyelt kérdés
Megismerek egy embert, én szeretnék vele többet beszélgetni, de egyszerűen nem tudok. Párszor beszélünk, de aztán elhomályosodik az egész kapcsolat.
2009. márc. 29. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy nem tudsz aktívan figyelni, ezért nem tudsz egy idő után minőségien társalogni. Ezt gyakorolni kell, és mehet a dolog. Mert amúgy mindenkitől lehet valamit tanulni.

(Nekem is van hasonló problémám, csak nekem máshogy lesz elegem a másikból.)

2009. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert túl görcsösen akarod.

A minőségi társalág szerintem csak a nagyjából azonos értelmi szintű, intellektusú emberek között jöhet létre, és vannak emberek, akikkel tényleg nem tud mit kezdeni az ember, mert nincs velük egy hullámhosszon se értelmileg - se érzelmileg.

2009. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagy igazság van abban, hogy veled egy súlycsoportú emberekkel érdemes beszélgetni. Azért én még hozzá tenném ezeket:


1. Az embereket nem Te érdekled, hallgasd türelemmel, amit mondanak és érdeklődj irántuk.

2. Hallgasd figyelmesen a másikat amikor magáról beszél. Ilyenkor ne kószáljon a tekinteted, ne nézd az órádat, vagy azt, hogy most ki lépett be a látómezőbe. Csak az ő arcát fogyeld.

3. Viszont vedd le róla a tekinteted, amikor számára kínos dolgot mondod. Adj neki egy kis idő, hogy összeszedje magát.

4. Ha butaságot mondott, és épp mentegetőzik, engedd, hogy megmentse a látszatott, sőt segísd ebben!

5. Mutass megbeszülést a véleménye iránt.

6. Ha nem értesz egyet a véleményével, azt szépen csomagolva add a tudtára, ne ronts neki...Ebből csak vita lehet.

7. Ha a véleményét akarod megváltoztatni, "igen"-el kezd és utánna jöteh a "de". Ezzel közös területre léptek és így könnyebb lehet.

8. Ha tévedtél, vagy butaságot mondtál, akkor valld be, de ezt méltósággal tedd, és ne alázatoskodj.

9. Kerüld azt, hogy a negatív érzelmeid kiüljenek az arcodra.

10. A másik szemszögéből nézd a dolgokat, és ennel alapján próbáld megfogalmazni azt, amit te igaznak tartasz.

11. Ne légy irigy, hivatkozz arra, amit Ő mondott.

12. Minden ember szereti ha dícsérik, ha valamilyen nagyon jó dolgot mondott, ismerd el.


Egyébként ezeket Mohás Lívia Ki tudja mi a siker c. könyvéből írtam ki Neked. Érdemes beszerezni(bár nem lehet már kapni könyvesboltban, de bookline-on biztos megvan) mert nagyon sok érdekes dolog van az emberi kapcsolatokról benne.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2.válaszíró vagyok:

Számomra is újabb instrukciókat adtál.

Köszönöm.

2009. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat!=)

Elkészült a honlapom, aki, jobban megakar ismerni az megnézhati!

www.stain.mlap.hu

2009. ápr. 26. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!