Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gáz, ha 19 évesen...

Szerintetek gáz, ha 19 évesen a szüleid pénzelnek?

Figyelt kérdés

Mostanában inkább nem is kérek pénzt a szüleimtől, mert már gáznak érzem, hogy az ő pénzüket "szívom" el, ők fizették a jogsit és két nyelvvizsgát, az ő pénzükből mentem ki külföldre önkéntesnek, és mindemellett életemben csak egyetlenegyszer dolgoztam, azt sem valami hosszú ideig, csupán egy hétig. Újabban sokszor rámjön, hogy "de jó lenne, ha ezt meg ezt saját magam tudnám finanszírozni".. Ráérek aggódni majd gimi vagy diploma után, mikor "kereső polgár" leszek? Ti hogy vagytok ezzel, mikor kezdtetek el önállósodni ilyen téren?

19/L


2011. júl. 14. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem annyira,de azért adhatnál pénzt bele a számlákra,kajára stb.

Amúgy is most van egy csomó nyári meló keress valamit

2011. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
én nyugodtan elviselném akármeddig úgyse fogok soha valami nehéz munkát végezni, ha más nem keresnék vmi gazdag öregasszonyt aki pénzel.
2011. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
utolsó te hülye vagy, az ilyen hozzászólók kíméljenek
2011. júl. 14. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
16 évesen már egyedül éltem,dolgoztam,tanultam.
2011. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!


19 évesen még a tanulással kell foglalkozni. Szüleid is megértik, sőt ők akarják hogy tovább tanulj(gondolom) hogy könnyebb életed legyen a későbbiekben...


Ja és előző kommentre írom:

16 évesen még az iskola padba kellene ülnöd(tankötelezség és munkát se kaphatsz kiskorú ként), kivéve ha csöves vagy kb...


Amúgy visszatérve a témához szerintem meg kaptad a keresett választ maximum nyáron elmész dolgozni de ők se várják el szerintem hogy iskola mellet dolgozz is, bár azért illik nnéha besegíteni házimunkába :D


Üdvözlettel:

LogZor

2011. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek írnám,hogy:

Ide figyelj ember!Nem mondtam,hogy örömmel tettem,mert én választottam.Képzeld iskolába is jártam.Igaz nem lett diplomám,de 2 szakmát és érettségit szereztem(estin).Nekem mást osztott az élet fiatal koromra,hozzátenném,hogy ez pont 20éve volt.

Ezen kívül a 7 évvel fiatalabb öcsémet is én neveltem fel.

Ne legyél annyira korlátolt,hogy csak a saját körülményeidből indulsz ki.

2011. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

na, ne oltsuk egymást:/

az, hogy valaki 16 évesen már önálló volt, 20 éve még elég gyakorinak számított..szüleimnek is volt már 17 évesen szakmája és mindketten dolgoztak is.

(Én viszont kemény 20 éves koromig a gimiben fogom nyomni az iskolapadot, mert 5 éves a suli.. szóval ez így nem annyira szerencsés ebből a szempontból.)


Ha lehet, ne olyanok írjanak, akik 20 éve voltak annyi idősek, mint én, mert akkor sok dolog máshogy ment.. Arra lennék kíváncsi, hogy a "mai" világban ez hogy megy..

2011. júl. 14. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendben kis ember.Ne haragudj,hogy zavartalak.Sok sikert az életben.
2011. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kapitány_úr ***** válasza:

Nem feltétlenül számít gondnak, abban az esetben ha nem élősködsz rajtuk. Szóval ha képes vagy az övék, vagy mások hasznára lenni, és van "értelme" pénzt fektetni beléd.

Ebben az esetben viszont bűntudatot érezni butaság, lévén, hogy a gyerekvállalással a szülők részben ezt is vállalják.

2011. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!