Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent számodra a "barát"...

Mit jelent számodra a "barát" fogalom. Mi az hogy barát? Nem értem. :S

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
nem tudod mert ritka dolog, ma már csak érdek barátság létezik
2011. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2011. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Barát számomra az, akivel szívesen töltök el időt, tudunk beszélgetni, megértjük egymást és ha baj van, minden körülmények között számíthatok rá és ez fordítva is így van - tehát a szokásos klisé. Akivel mindig lehet nevetni és szomorkodni is:)

Viszont ma már az, hogy barát, egyre ritkább. Ma már barát az a lány pasija, barátnő meg a fiú csaja. Az nekem marad pár...

Pl.: nekem nem barátom van. Hanem párom:)

2011. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De lány és fiú között lehet barátság? Miért zavar,hogy van pasija, ha én nem "úgy" gondolok rá (nem akarok ráhajtani, stb.) ???


Ezek szerint most akkor lelkem mélyén többet szeretnék a csajjal mint barátság? Mennyi választja el a szerelmet a barátságtól szerintetek?

2011. júl. 14. 17:14
 5/24 anonim ***** válasza:
Igaz barát nincs,max. haver.Én eddig mindig úgy jártam,hogy akit az igaz barátomnak tartottam az elhagyott egy menőbb személyért.
2011. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

Lány és fiú között VAN barátság. Igazából nincs olyan, hogy az egyik többet szeretne, csak a hülye tini társadalom ezt bemeséli magának és úgy is történik.

Nekem számtalan olyan fiúbarátom van, akiknek eszükbe sincs járni velem (igen, nem vagyok egy sminkelős riszálvajárós lányka), többségüknek eleve van barátnője, meg nekem is van párom (szintén ok). Egyszer esett meg általános ötödikben, hogy a fiú szerelmes volt, én meg észre se vettem: egy éve, mikor az esküvőjéről beszélgettünk, jót nevettünk ezen:)

2011. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Lényegében a barát egy olyan embertárs, akivel az ember közel azonos hullámhosszon van.

Úgy él, úgy gondolkodik, úgy vélekedik a Őt is körülvevő dolgokról, eseményekről, jelenségekről, mint Te.

A barát az, akire bármikor számíthat az ember, mikor válságos helyzetbe kerül, - amikor az ember már nem képes önállóan orvosolni, megoldani egy vagy több, összetettebb, az életében felmerült problémát.

A barát az, aki meghallgat, végighallgat, vitatkozik Veled, - de ez a vita érveken alapul, - Ő az, aki "bármit" megtenne érted, nem hazudik Neked, ugyanakkor a barát az az ember is, akitől elviseled (el kell, hogy viseld, ha igaz barátok vagytok) az őszinte kritikát, - ha gyakorol irányodban, - tőle kaphatsz tanácsokat az általad megválaszolni kívánt kérdéseiddel kapcsolatosan is.


Igaz barátot nagyon nehéz találni.

2011. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is van lány barátom ez tényleg hülyeség azt állítani,hogy lány és fiú között nem lehet barátság.És hát manapság a barát igazán ritka,főleg amióta megjelent az internet szerintem,mindenki csetel az állítólagos barátjával,barátnőjével de legtöbben még annyira sem ismerik egymást,hogy tudják milyen környezetbe lakik,persze így igazi barátságot nem lehet kíalakittani,érdekes nekem csak kevés legjobb barátom van nekik nincs internetjük,járunk focizni,sokat dumálunk (élőbe ha eddig bajom volt mindig segítettek.Van egy állíttólagos barátom aki hangoztatta,hogy mekkora barát,de amikor a segítségét kértem akkor nem tudott(nem is akart)segíteni.
2011. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
szerintem azt jelenti,hogy az illető pap.vagy papnő.
2011. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a barát az akiben megbízom, akinek elmondhatok olyat amit másnak nem. És visszafelé is így működik. Amúgy barátból leginkább egy van egy embernek, maximum kettő. Ha ennél több van akkor valakivel már nem fogja tudni tartani a kapcsolatot úgy, ahogy eggyel.
2011. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!