Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent számodra a "barát"...

Mit jelent számodra a "barát" fogalom. Mi az hogy barát? Nem értem. :S

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 16:46
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

Az igaz baráttal ugyan olyan jól érzed magad minden nap. Mindig van miről beszélnetek. Nincs kínos szünet ;) Ha nem találkoztatok akkor 1 hét után is felveszi a telefont hajlani 2-kor ha te hívod és 1 év után is. Nem az együtt töltött idő számít, hanem a minősége. Nem féltékeny a többi barátra. Ha nem hívod hosszabb ideig nem cirkuszol :D

Egy szóval elfogad olyannak, amilyen vagy ÉS TE IS ŐT!!!


A barát: nem ismer meg, ha nem lát huzamosabb ideig, lecserél másra, előfordulhat kínos szünet és még egy csomó minden, de közben azt mondja, hogy barátok vagytok, CSAK...


Szerintem valami ilyesmi.

2011. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hány éves vagy?


Én nem értek egyet a 07-14 19:45-össel ("Igazából nincs olyan, hogy az egyik többet szeretne, csak a hülye tini társadalom ezt bemeséli magának és úgy is történik.")


Lehet, hogy igazából csak a barátod, de a tinikben túltengenek a hormonok, így megtörténhet az, hogy azt érzed, többet akarsz tőle.


Szerintem csak egy bizonyos kor után létezik fiú-lány barátság (olyan igazi). Tini korban nem (csak a párod az igaz barátod az ellentétes nemből- már ha jó a kapcsolat).

2011. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Nana21 válasza:

Minden szerelem BARÁTSÁG is ( megértés, őszinteség)

de

nem minden barátság szerelem.


azaz nem minden barátságból lesz szerelem. Ám minden szerelemnek akkor jó, ha barátság is. ( mindent meg tudnak egymással tartozni)


Barátság annyi: ŐSZINTÉNEK lenni. Bármi van is. Minden körülményeink között.


( képtelen képregény - film, ebben a témában, lány-fiú barátságok )

2011. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
a barátság az, ahol már nem kínos a sokáig tartó csönd. Amikor nem csak havonta 1x találkoztok (tartjátok a kapcsolatot), mindent megbeszéltek egymással, őszinték vagytok egymással. Ma már tényleg elég ritka, szinte nincs is. Inkább csak haver / vagy valami futó "barátság" létezik. Én nekem nincsenek barátaim,és még sokan vannak így. Amúgy fiú-lány között igaz barátság nincs,maximum közeli ismerős,haver. Az igaz barátság köztük úgyis átmenne szerelembe, az egyik fél mindig többet érezne egy tartós kapcsolat után a másiknál. Ez tény. Próbáljátok ki...
2011. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Szerintem az egyik legjobb dolog a világon a barátság. Van egy, esetleg több ember, akire tudod hogy mindig számíthatsz, mindent megosztassz vele és ő is veled, ha szomorú vagy, felvidít, ha beteg vagy meglátogat és ha bajban vagy segít. Ha valaki talál egy ilyen személyt, már szerintem nagyon jól járt. Ha többet, mégjobban. :) De nem is kell sok ilyen emberből, mert akkor nem tudnánk értékelni azt a párat akikben megtaláltuk ezeket a dolgokat. Ha nagyon szerencsés vagy, akkor a legjobb barátod, egyben az élettársad, illetőlegesen a házastársad is. :)
2011. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Ha sikerül tisztáznod magadban a különbséget a barát, a haver, a cimbora és a "span" között, akkor meg fogod érteni!

A barát szerintem is az amit (sajnos) a közhellyel lehet a leginkább pontosan leírni! Én szerencsés embernek mondhatom magam, mert van egy olyan ember, akit barátomnak nevezhetek és természetesen ez fordítva is igaz!

Kívánom neked is, hogy egyszer legyen egy barátod! :)

2011. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Azt már tudom, hogy mi a különbség a haver, és a barát között, de közben lehet, hogy szerelmes lettem a csajba, akit a barátomnak gondoltam :S
2011. júl. 18. 21:46
 18/24 anonim válasza:
A barátom olyan, mint fát óvón ölelő kéreg, melegít, akár a nap téli alkonyon, hűsít, mint a víz forró délidőn,a hangja átfon, mint tavaszi madárdal, ő az én barátom, és én az övé.
2011. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Barát az, akiért többet megtennél mint magadért. És természetesen feltétel nélkül!
2011. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Talán úgy tudod eldönteni, hogy több-e a kapcsolatotok barátságnál, hogy érzel-e testi, fizikai vonzalmat iránta, szívesen megcsókolnád, vagy simogatnád-e. Ha igen, akkor több, mint barát. Esetleg kis izgalmat érzel, ha találkoztok, vagy beszéltek, pl. erősebben dobog a szived.

Én nem hiszek a fiú - lány barátságban. Az igazából csak haverság. Szerintem a lányok nem értik meg úgy a fiúkat, mint a fiúk egymást.

Az a jó persze, ha valamilyen szinten mégis barátod vagy haverod is a szerelmed. Önzetlenül segít, őszinte, stb..

2011. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!