Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt goth, akivel tudnék...

Van itt goth, akivel tudnék beszélgetni?

Figyelt kérdés
Szóval azért szeretnék beszélgetni egy igazi, nem divatmajom goth-tal, mert érzem magamban, hogy más vagyok, sokban különbözök a többiektől, a suliban is én vagyok a "kis különc", mindenki goth-nak hív, de nem tudom, hogy akkor én most goth lennék-e vagy mi? Kicsit zavarodott vagyok e téren. Lehetőleg lány legyen, mert én is az vagyok, de nem feltétlen! Nagyon nagyon szépen köszönöm!!! :) 13/L
2011. júl. 14. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

"A goth stílust az 1970-es években teremtették, mintegy antidivatként az akkori disco trend ellen. A goth életérzéshez ideológia is társult: A divat nem divatos többé! (Fashion no fashionable any more!) Az öltözködésben a fekete és a sötét színeket preferálták; legfontosabb funkciója az önkifejezés lett. Többet jelent, mint felvenni a divatos ruhákat és feketére festeni a szemeket. A gótikus stílushoz különleges lélek, és dekadens romantika társul. Alapjául a középkori gótikus divat szolgál. A dark-goth megjelenésében, színeiben a fekete dominál, de a sötétkék, sötétzöld, lila és mélybordó árnyalatok is kedveltek. A legismertebb ruhák a földig érő szoknya, a zsabós ing, trapézujjú blúz, csizma vagy bakancs. Az öltözékek gyakori anyaga a bársony, és a csipke. Fontosak a kiegészítők: ezüst ékszerek, kesztyűk, láncok, szegecselt övek, rózsafüzér vagy kereszt. A goth szépségek általában fehér bőrű és hosszú, sötét hajú lányok. Sminkeléskor sápadtra alapozzák a bőrük; és vastag, fekete kontúrral húzzák ki szemüket. Ajkuk vagy vértelenül fehér, vagy fekete, esetleg vérpiros. Körmüket is vagy feketére, vagy pirosra lakkozzák.

Az emberek elfelejtették értékelni az életet. Ők jelképezik a halál elkerülhetetlenségének és az élet sötét oldalának elfogadását. Felfedezték az egyensúlyt a sötét és a fény közt, az élet és a halál közt. Megbecsülik az életet, és nap, mint nap a legteljesebben élik azt."

Magadra ismersz?

20/L

2011. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát eléggé, külsőségek teljesen stimmelnek, bár festeni magamat nem szoktam, viszont a körömlakk az fekete-piros. Ruháim 90%-a fekete, szegecses karkötő, fekete nadrág, cipő, szoknyát, azt nem hordok. Bakancsom csak téli használatú van, de már nagyon vágyok egy hétköznap is hordhatóra. A bőröm tök fehér. :) Ha csak a külső alapján kéne ítélni, akkor goth (az osztályom is külsőmről ítél, mert nem nagyon tudják, hogy valójában mit is érzek legbelül) de még a belsőmről nem értek sok mindent, úgyhogy a beszélgetés még mindig szükséges lenne! :)
2011. júl. 14. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Majd kinövöd hidd el! Engem is 12-13 évesen elkapott egy stílushullám de pár évre rá kinőttem belőle, és kb az ellentétje lettem már. 15/L
2011. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A goth nem csak az öltözködésről szól, meg nem is ilyen mit érzek legbelül dolog. Az az emo.


Lényegében a goth bizonyos zenei irányzat(ok) hallgatóit, közönségét jelenti. Van egy jellemző társadalmi/politikai nézetük, ami visszautasítja a tömegkultúrát, a fogyasztói társadalmat és a csordaszellemet. Nagyra becsülik továbbá a műveltséget, intellektust, sokat olvasnak, verseket írnak, rajzolnak.

Ne vedd bántásnak, de a szubkultúra filozófiája komplexebb annál, mint amit 13 évesen meg lehet érteni. Attól, hogy feketét hordasz és pár gyerek, akinek fogalma sincs, miről beszél, emiatt azt mondja rád, még nem leszel goth.


18/F

2011. júl. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

18/F


Igazából akkor aki alternatív rockot hallgat, az is olyasmi mint egy goth, a zenei stílust kivéve, nem?

2011. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is olyan nincsen, hogy a zenei stílust kivéve goth, mint ahogy olyan sincs, hogy valaki repper a zenét leszámítva.


A punk és a később ebből kialakuló post-punk és gothic rock az alternativ rock gyűjtőfogalomba tartoznak, de ezen belül vannak más műfajok is az alternatívon belül. Pl a hipsterek is alternativot hallgatnak, ők pedig határozottan nem olyanok, mint a gothic rock kedvelői. Szóval a válasz nem, nem olyasmi. :D


03:14 voltam

2011. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Még mindig fenn áll a dilemma?

2012. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

általános iskolában én is amolyan "kis különc" féle voltam. szinte csak egyedül voltam mindig, ha tehettem nem beszéltem senkivel, és sötét, főleg fekete ruhákat szerettem felvenni. engem senki nem hívott gothnak, de valahogy magamtól elkezdtem érdeklődni a téma iránt. nem vagyok goth, rájöttem, hogy nem való ez nekem. attól függ hogy az vagy e, hogy belül mit érzel, de ezt a többi ember nem láthatja, és az rajtad áll, hogy minek tartod magad. régebben engem rockernek néztek. a rockzenét szeretem is, de mégsem vagyok rocker. egyedi a stílsom teljesen, nem sorolom magamat sehová, és szerintem ez így a legjobb.

(17éves lány vagyok. ha lenne bármi kérdésed írj nyugodtan)

2012. jan. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!