Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mire vagy irigy? Elfojtod...

Mire vagy irigy? Elfojtod magadban, vagy hangot is adsz neki?

Figyelt kérdés

Mindenkiben benne van ez az érzés, ez köztudott dolog.Pl ha meglátsz egy helyes gyereket, aki körül zsonganak a nők a szórakozóhelyen, vagy meglátsz valakit kiszállni egy gyönyörű új autóból, esetleg realizálod azt, hogy valaki sokkal értelmesebb, vagy jobb ember nálad.Valaki elfojtja, valaki megosztja valakivel, és van aki pedig valamilyen formában kötözködni kezd azzal, akitől valamit irigyel-persze ennek sok formája lehet.



Írjatok kérlek kort vagy nemet, illetve, hogy hogyan élitek meg az egészet.


2011. júl. 18. 03:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra aki jobb anyagi körülmények között van mint én, és arra aki nagyon okos, tehetséges. Igazából nem teszek semmit mert nem lenne értelme, a másiknak nincs köze hozzám, csak elkezdek gondolkozni, hogy én mit tehetnék ezek érdekében. És el szoktam mondani másoknak, nem szégyenlem (persze általában nem annak akire irigy vagyok, bár ez nem is annyira személyes dolog).

19L

2011. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azokra vagyok irigy, akiknek szuper családjuk van. Persze ők erről nem tehetnek, mégis valahányszor mesélnek a közös programokról, vagy hogy valami vicceset mondott az apja, és az egész család dőlt a nevetéstől, olyankor nem tudok őszintén mosolyogni. Másoknak nem szoktam elmondani, bár nincs is olyan barátom, akinek szívesen mesélnék a saját családomról.
2011. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ember arra irigy ami neki nem adatott meg. én pl, arra akinek szép és jó családja van, vagy azokra,akik jobban állnak anyagilag..
2011. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én arra vagyok irigy, hogy mások szépek míg én nem.

De ha úgy van a helyzet adva, hogy egy szép lánnyal kell társalognom akkor nem teszek semmiféle rossz megjegyzést. Igazából sosem akarok nekik ártani, ilyen rossz szándék nincs bennem, hogy másoknak tegyek keresztbe csak mert ők szerencsések lettek , mert szépnek születtek. Nem. csak egyszerűen magamat gyilkolom ezekkel a gondolatokkal, hogy én miért nem lehetek olyan, mint ők. Magamban 'teszek kárt'(nem öngyilkossági hajlam semmi ilyen, csak elég ha a rossz érzések hatalmukba kerítenek). És akkor vége is a napomnak.

Próbálok rajta változtatni, hiszen senki sem egyforma. Mindenki másképp néz ki, de azon sosem tudok elmenni, hogy az élet mindenféle szempontból igazságtalan.

2011. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Akik ismerik az igazi apukájukat, és jó kapcsolatot ápolnak velük/és/vagy nevelőapjukkal.

Mi nevelőapummal kijövünk, de olyan, mint ha csak egy haver lenne, nem szülő.

2011. júl. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok születtek. Utolsó válaszra pl nem számítottam.



Én szerencsére nem sok esetben vagyok irigy. Pl olyankor, hogyha meglátok egy nagyon jó kocsit vagy akármit, akkor soha nem tör ki rajtam, mert úgy vagyok vele, hogy előttem a lehetőség, hogy szerezzek én is egyet, még fiatal vagyok, biztos vagyok benne, hogy össze is fog jönni.

Szóval kizárásos alapon olyankor szokott előjönni, amikor valami olyannal szembesülök, amit én már nem kaphatok meg. De ilyenkor is elfojtom magamban.

Az egyik ilyen a külső. Csúnyának nem lehet mondani, kb átlagos felett vagyok nagyon picivel, szóval mindig nekem kell menni a dolgok után, hogyha barátnőt szeretnék, és természetesen sokat kell próbálkoznom. És ezért kicsit irigykedve nézem azt, amikor pl egy ismerős srác lemegy valahová, pl egy bárba, és csak válogatnia kell a neki tetszők közül, és mindegy mit csinál, nem tudja lerázni őket. Persze ennek ellenére sokat adok a külsőmre, de alapjában véve az arcformát ilyesmit nem lehet megváltoztatni.

A másik ilyen dolog az, amikor valaki fiatalkorában öröklés vagy egy óriási szerencse folyamán hatalmas vagyonra tesz szert, és aztán egész életében semmit nem kell csinálnia, szabad, mint a madár. Nem vagyok egy nagy film fan, pláne nem Harry Potteres, de elmentem az utolsó előadásra. Beszélgettem a partneremmel utána, és mondta, hogy óriási pénzeket kaszáltak a mozival, és a színészek is nagyon sokat kerestek. Pedig kb random módra válogatták ki őket 9 éves korukban kb. És mégsem kell már soha életükben semmit csinálni. Elmehetnek egyetemre, élni az életet minden gond nélkül, elvállalhatnak 1-2 filmszerepet, reklámozhatnak, vagy márkát teremthetnek a nevükkel stbstb. De nagy erőfeszítéseket nem kell már tenniük. Gazdag lehetek, de 18 évesen már biztos nem:D

2011. júl. 20. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!