Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan bírtátok ki, ha hosszab...

Hogyan bírtátok ki, ha hosszabb ideig nem volt munkátok?

Figyelt kérdés
Kicsit elkeseredtem. Hónapok óta nem találok munkát, speciális területen dolgoztam, ahova most a gazadasági válság miatt nem vesznek fel embert. Más területen nincs tapasztalatom, hiába jelentkezek állásokra nem engem választanak. Kezd egyre nehezebb lenni a helyzet. A barátaim azzal nyugtatnak, hogy ők 1-2 évig kerestek munkát. Tényleg ennyire rossz lenne a helyzet?
2009. ápr. 2. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Idegileg sehogy nem lehet(legalábbis nekem) kibírni. Én is hónapok óta keresek munkát. Sajnos volt itt a gyakorikérdésekben egy okoskodó,aki azt ítra nekem,hogy aki akar az talál munkát. Okoskodni én is tudok. Persze,hogy vannak munkák,de mindenhol elküldik az embert mivel válság van és nincs szükség több munkaerőre. Ahova rögtön felvennének az románok mellé segédmunkásnak bejelentetlenül. Persze az is pénz,de ennyi erővel egy három diplomás munkakereső is elhelyezkedhet egy építkezésre románok mellé segédmunkásnak 65.000 ft ért. Így persze hogy lehet azt írni,hogy aki akar talál munkát. A segédmunka is munka ha már a szakmában nem kellek sehova. Szóval minden szempontból nehéz. Eddig rengeteg helyen voltam és szintén rengeteg helyre telefonáltam munka után,de sehol nem kellettem,illetve csak oda ahol 14-16 órát dolgoztatják az embert 70.000 ft ért- na ez vicc! 14-16 óra 70.000 ért? Felkelsz két órával a munkábaindulás előtt és 16 óra munka után ahogy hazaérsz szinte ruhástól zuhansz az ágyba. Ha össze is sikerül hozni négy óra pihenést,akkor is mi az a négy óra? Most jöhetnek nekem sokan azzal,hogy ők is dolgoztak 12-14 órákat éveken át és bírták stb. És jöhetnek azzal,hogy válogatós vagyok mert nem megyek el olyan helyre dolgozni ahol 16 órás mindennapi munkáért 70.000-t fizetnek,mert az is pénz. Javaslom dolgozzanak azok így és ennyiért akik felháborodtak a véleményemen. Ennyit érek 70.000 forintot a Magyar hazának?
2009. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van! Sokan úgy okoskodnak, hogy valójában nem is tudják milyen érzés..jobb esetben, csak a számlák és a rezsi kerül 60-70 ezerbe. Nekem sem derogálna a munka, de nem vagyok buta, hogy valami jutalékos munkára vagy lehetetlen ajánlatra igent mondjak. Remélem neked is javul majd a helyzeted..és nekem sem kell azt éreznem, hogy haszontalan vagyok.
2009. ápr. 3. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
2006 januárja óta nincs munkám, és sajnos ebből kifolyólag már jóideje úgy érzem, hogy nincs is szükség rám, hogy teljesen haszontalan vagyok. Idő közben azért elvégeztem 2 tanfolyamot, de sajnos azokkal se lettem előrébb... Ami viszont még jobban zavar, hogy úgy érzem, csak élősködöm a férjem nyakán... Most megint gimibe járok, hogy mégis meglegyen az érettségim, hátha úgy könnyebben érvényesülhetek a munkaerőpiacon.
2009. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg akkor sem lesz jobb..bár a saját lelkednek szerintem megnyugató lesz.
2009. ápr. 10. 23:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igazad van. :( ...a mai világban (is) nagy előny a protekció, hátha azáltal sikerül majd valamit összehoznom... Bár egyelőre még elég kilátástalan...
2009. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor először lettem munkanélküli (létszámleépítés), nagyon keserű lettem, állandóan ettem, napi 18 órát néztem a tévét (és nem azért mert érdekelt!)Most is munka nélkül vagyok, nem eszek állandóan, tv-t nem nézek, tök jól érzem magam, találtam egy hobbit, találtam életcélt.

Megdolgozok, megdolgoztam érte, hogy jól érezzem magam.

Néha elkeseredem, de ma már könnyebben kijutok a kátyúból.

2009. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már 6 éve vagyok munkanélküli,két diplomával és két szakmával. 25 évig dolgoztam az eredeti szakmámban,állítólag nagyon jól. Új főnök,(én középvezető voltam) ezért a többi vezetővel együtt elbocsátott. Azóta minden voltam már,minden munkát elvállalok,takarítástól mosodáig,küldd ki,küldd be munkák, jó esetben megadják a minimálbért,de van hogy 4 vagy 6 órát számolnak el. Azt pedig sűrűn megkapom,hogy aki dolgozni akar, talál munkát. Csak akik ezt mondják,még sose voltak munkanélküliek. Az én koromban pedig még nehezebb munkát találni,mikor a fiatalok is sokan állnak sorba munkáért. De a legtöbb munkahely nagy gyakorlattal rendelkező,csinos,fiatal munkaerőt keres, csak azt nem tudom,hogy szerezzenek szegények gyakorlatot, ha lehetőséget sem kapnak. Az ember önértékelése ennyi idő után nulla, én pl. egy rossz parazitának tartom magam, pedig szociális segélyt még soha nem kértem, inkább vállalok minden munkát,így is sokszor hetekig nincs semmi. Persze,lehet,hogy én látom túl negatívan a dolgokat....
2009. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy mindenkinek sikerül munkát találnia..eszméletlen nehéz én korábban nem is gondoltam volna. Én is átmentem bizonyos szakaszokon..volt olyan hogy napi 10 önéletrajzot küldtem szét..de semmi konkrét siker. Volt amikor egy munka megszerzésénél túljutottam két körön..és sajnos három ember közül nem én kerültem ki "győztesnek". Nagyjából én is haszontalannak érzem magam..most már nem küldök annyi önéletrajzot, picit talán kezdem feladni..de mások történetei azért erőt adnak:) Szóval mindenkinek sok sikert kívánok...
2009. ápr. 12. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Köszönjük! Remélem Te még fiatal vagy,és több a kilátásod. Fel a fejjel!!!
2009. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!