Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak még romantikus, kedves,...

Vannak még romantikus, kedves, nem a szexre hajtó pasik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

05:35vagyok


dehogy védem a férfiakat. csak nem szeretem az egyoldalú nézeteket, ezért próbálok rávilágítani arra, hogy a párkapcsolatban mindenki mást vár el. a romantika nem egy ősi érték, az ősi érték a szex, és egyéb barbár férfias tulajdonságok, a romantika egy kulturális dolog.


ha vannak férfi barátaid és nem mind alsókategóriások, akkor őszintén megmondják neked, hogy attól még ők is vágynak egy komoly kapcsolatra, hogy néha csak szexet látnak a nőkben. a különbség az, hogy a nő áltlaában minden élményhez szerelmet akar fűzni, a férfi képes elkülöníteni a dolgokat, ezért nem kell neki mindig szerelem a szexhez. általánosságban beszélünk


"A szerelem nem üzlet. Nem tudom, voltál-e már szerelmes, de az nem olyan, hogy ha adok valamit, akkor azért el is várok valamit"


pedig a te szavaid nagyon is így hangzanak. :) elvégre ha valakit szeretsz, akkor miért várnád el tőle hogy romantikus legyen? azért mert van egy előfeltételed, és nem tudsz szerelmes lenni egy nem romantikus férfba?

ne ámítsd magad, vágyak vannak a szerelemben, az egész az. ha nem kapjuk meg kiszemeltünktől, amit szeretnénk, akkor erős negatív érzelmek keletkeznek bennünk. van akinél agresszió, van akinél depresszió. természetesen létezik önzetlen szerelem, amiben nem várunk el semmit, csak az egyrészt nagyon ritka, másrészt egy egyoldalú változata szintén nem marad fenn sokáig. tehát ha nem is várod el, szükséged van valamire. nem feltétlenül azért bókol a férfi mert gerincre vághatott, hanem azért is teheti hogy kedveskedjen, az más hogy ennek járuléka az előbbi példa :)

a lényeg hogy visszacsatolás nélkül nincs szerelem, ha nem is tudatos elvárás, de érzelmileg feltétel a viszonzottság, ezért lesz "üzlet".

de egyetértek hogy nem a legjobb hasonlat, de ezért hasonlat, mert nem azonosság :)


"Ha őszintén szeretsz egy embert, akár az életed is odaadnád érte, a boldogságáért. Mert neked az az öröm, ha boldognak látod azt, akit szeretsz. Én sosem vártam semmit azért cserébe, amit adok. "

ez külön téma lehetne, hogy mi mozgatja a szerelmet, és vajon mennyi önzés van az önzetlenségben is...


"Nem a hatalom, vagy a pénz van az első helyen. Mert ha magas tekintélyű ember lennék, sok pénzzel, viszont EGYEDÜL, sosem lehetnék boldog."

ez te vagy és nem az emberek 80%a :) mert pénzen bármit megvehetsz, hatalommal bármit elérhetsz. és az ilyen emberek vonzzák a társaságot.


"Sosem veheted meg egy ember szeretetét, vagy azt, hogy tiszteljen."

ez igaz, de az a típus, akinek hatalom kell nem is foglalkozik azzal, hogy mások mennyire szeretik vagy tisztelik, amíg a dolgok az ő képzelete szerint mennek...


"Álcák persze vannak, de kinek kell egy hűtlen, hamis érték? "

biztosan van ilyen is, de lehet hogy fel sem fogja az illető, vagy csak nem zavarja hogy nem azért szeretik amiért a romantikusak akarják hogy szeressék őket.



"Személy szerint azt gondolom, az első a család és az azon belüli megértés, és szeretet. De mivel az nekem sosem volt, így számomra marad a szerelem. "

sokan mondják ezt, talán így is gondolják, de a valóság mást mutat. a legtöbben a saját érdekeiket és élvezeteiket elégítik ki


"Félreértés ne essék, én nem panaszkodtam, csupán érdeklődtem, milyen emberek vannak még. "

akkor csak érdeklődnének :)


"El kell hagyni azt a buta és unalmas nőt, mert más, valaki hozzá illő szeretni és tisztelni fogja. "

a probléma ott van, hogy a világ unalmas buta de szép nőkkel van tele. ez a többség. a személyiségüket tovább torzítják a kulturális normák, szerepek, manipulációk, negatív tapasztalatok önmagukkal és a férfiakkal szemben, nevelés hiánya...

szörnyű látni, hogy magukat felnőttnek képzelő nők élik még mindig kamaszkorukat úgy, hogy gyerekeiket is tönkreteszik.

gyakorlatilag a társadalom azt nevelte bele a mai fiatalokba, hogy szépség nélkül nem érnek semmit, és ez a szépség is egy irányelv. pont azért, mert a külső lehet feltűnő, a belsőhöz meg beszélni kell vele...

ha valamennyit értesz a reklámpszichológiához, akkor tudod miről beszélek


tehát a kérdésedre a válasz az, hogy vannak, és többen lennének, ha a nők tudnának többet is nyújtani DE egy férfinak meg kell küzdenie egy nőért, egy férfi szellemi beállítottságú, ezen alul meg csak állat. egy nő nemi szerepe a tiltakozás és a válogatás, nemi jellegéből adódóan érzelmi lény és ő is állat.

az érzékeny férfi előfordulása a társadalomban nagyon csekély valószínűségű, és ha van is ilyen, ők általában a társadalom szélére sodródnak, mert a nők nem is találják vonzónak azt, amit elvárnak a férfitól.

és itt megint a többségről van szó. gyakorlatilag a te helyzeted és jellemed elhanyagolható a társadalomban. ez van.

2011. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én ilyen típus vagyok, de az egy dolog, hogy itt leírja az ember, ezt bizonyítani kellene. Mai világban az olyan pasik kellenek mindenkinek, akik pont az ellentétei annak, amit te kérdeztél. Szerintem ezért is nehéz érvényesülni ill hátráltató tényező az, hogy lenézik az ilyen embereket. Általában próbálom másnak az érdekeit szem előtt tartani.

21/F

2011. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondtál, előttem szóló.
2011. júl. 31. 11:45
 24/30 anonim ***** válasza:

05:35vagyok


érdekes de szerintem nem igaz, vagy csak nem a lenézés a megfelelő szó. de én is erről írtam, és minden élesebb szemű férfi rájön idővel erre. a lényeg hogy a nőknek egyáltalán nem erre van igénye, még ha ezt is állítják és minden 2. diszkópatkány romantikusnak vallja magát, holott kevés ilyen ember van.

az emberek hazudnak hogy elérjék céljaikat, ilyen egyszerű


lenézés: ilyen is van, amikor egy "kecses nő" a barátnével azon nyihog hogy mekkora lúzer a pasi mert minden nap felhívja meg rózsát visz meg étterembe hordja

ennyit az érzékenyférfi ideálról

2011. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"lenézés: ilyen is van, amikor egy "kecses nő" a barátnével azon nyihog hogy mekkora lúzer a pasi mert minden nap felhívja meg rózsát visz meg étterembe hordja "


Jól arcon kéne rugdosni az olyan beképzelt pi-csát.

2011. aug. 2. 13:58
 26/30 A kérdező kommentje:
El vagyok keseredve. Kezd szétesni minden. :(
2011. aug. 2. 19:49
 27/30 anonim ***** válasza:

05:35vagyok


nos, ha olyan kedvemben vagyok talán én is arconrugdosnám,de tudod az emberek különbözők, el kell fogadni őket. valahol az ilyen férfi meg is érdemli, hogy így bánjanak vele. talán nem egy észlény. majd idővel csalódik, és ő is csúnya hímsoviniszta lesz.


mi kezd szétesni? mi a gond?

2011. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Sok most a gondom. Nincs olyan nap, hogy ne sírnék elkeseredésemben. De tudom jól, sokaknak az enyémnél százszor nagyobb problémájuk is van. De ez az én életem, és nekem ezek a nagy problémák. A szüleimnél lakok még sajnos, de ami itt van, az kibírhatatlan. Még két év szakképzésem van az iskolából, és utána ha minden igaz, meló, és végre költözés, nyugodt élet. De nem tudom, hogy fogom ezt a két évet kibírni. Velünk lakik még nővérem családja is. Olyan feketebáránynak érzem magam. Senkinek sincs hozzám egy jó szava. Kibeszélnek a hátam mögött. Kigúnyolnak, kétszínűsködnek. Nincs kivel megbeszélnem a problémáimat. És úgy érzem, a kapcsolatom sem a régi. :(
2011. aug. 3. 10:29
 29/30 anonim ***** válasza:

05:35vagyok

az előbb még arról áradoztál hogy milyen jó férfit fogtál ki. ő ilyenkor nincs ott, hogy megvigasztaljon?

2011. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Dolga van neki is, nem lehet mindig velem.
2011. aug. 4. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!