Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért csinálom ezt? Miért nem...

Miért csinálom ezt? Miért nem tudom abbahagyni?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve kezdtem vagdosni magam. Először véletlenül vágtam meg magam, és tetszett az érzés, ezért direktbe is belevágtam a csuklómba. Amikor rájöttem mit csináltam, gyorsan bekötöztem, és elszégyelltem magam. Senkinek nem mondtam el, a sebhelyeket is eltakartam. Pár hét múlva a fürdőszobában találtam pengét, és magamhoz vettem, csak azért, hogy legyen nálam, ha megtámadnának, vagy valami. Aztán veszekedtem a családommal, és a pengével a kezembe karcoltam egy szót. Nagyon tetszett az érzés, megnyugtatott. Egyre rosszabb lett, szinte heti szinten vágtam magamba. Egy ideig abba tudtam hagyni, de aztán mindig újrakezdtem. Nem akarok öngyilkos lenni, csak szeretem az érzést. A kezemen a sebhelyeket alig tudom eltakarni, tehát mostanában már inkább a lábamat szoktam vágni, nehogy véletlenül észrevegyék. Senki nem tud arról, hogy ilyeneket csinálok, bár a barátaimat nem nagyon érdekli mi van velem... el vannak nélkülem is. Abba akarom hagyni, de nem tudom. Orvoshoz nem merek elmenni, mert szégyellem. Számítok a lenéző, meg emonak nevező válaszokra is, de nem vagyok kíváncsi rájuk, mert nem azért csinálom, hogy felhívjam magamra a figyelmet, vagy divatból, hanem mert jó érzés.
2011. júl. 27. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz magadba, hogy mi a bajod magaddal, vagy a körülötted lévő dolgokkal, vagy magával a világgal. Próbálj meg javítani rajta, vagy fogadd el. Vagdosással vezeted le a feszkód. Van aki sporttal, munkával stb. Tény és való, hogy vagdosod magad nem normális dolog, vezesd le a problémáid másképp. Ha nem megy akkor egyáltalán nem szégyen orvosi segítséget kérned!
2011. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
uh, megértelek. én is csak kíváncsiságból karcoltam meg a csuklóm, de utána olyan megkönnyebbültem éreztem magam, nem tudom miért. és ha valami problémám volt, újabb és újabb vágás.. ez télen volt. én is arra gondoltam, hogy nyáron a lábamat fogom, de nem. ott is megláthatják, és ott nem olyan. akaraterőn múlik, és én se mondtam el senkinek, mert hülyének néznek. dobd ki a pengét, mond hogy: NEM! és előbb-utóbb leszoksz erről. mást nem tudok. :(
2011. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mazochista vagyol ifjú Szkáájvóker
2011. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt bnőm csinálta ugyanezt, faterja alkoholista volt és szerintem ezért csinálta.. eléggé rocker beütése volt, meg ez csak az én véleményem de elég sokan régebben azok voltak rockerek főleg fiatal lányokra gondolok akikkel otthon valami probléma volt, manapság már szerintem inkább EMO-soknak képzelik magukat az ilyenek..
2011. aug. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

az nem megoldás ,h vagdosom magad, írtad ,h veszekedtél szüleiddel. nem tudom ,h min veszekedtél de ha ezt meglátják szerintem abból is veszekedés lesz.

nekem is vannak itthon problémáim muterommal.. és mégse vagdosom magam.

szerintem próbáld megkeresni ha gyakori a veszekedések otthon a veszekedések okát, nézz utána neten ,h mi az oka és hogyan lehet a dolgon segíteni.

googlebe elég sok mindenre rátalálsz,

a vagdosásnak elvileg fájnia kellene nem örömöt okoznia.

próbálj meg másban örömöt találni, de ne olyan dolog legyen amivel saját magadat rombolod.

csinálj valami új finom ételt, és amikor eszed ne csak úgy egyed mint általába szoktál enni hanem figyeld ,h préselődik szét a szádban, figyeld az ízeket..

kezdj el meditálni ,engem iszonyatosan megnyugtat főleg amikor mozdulatlanul fekszem és nem figyelek semmi másra csak arra ,hogyan halad be az orromon a levegő majd le a tüdőbe és onnan vissza, egy idő után elkezd zsibbadni a lábfejem kezem és nem érzem őket, nekem nagyon tetszik..

(ez hülyén hangzik de én is így voltam vele míg ki nem próbáltam) nézz utána neten ha érdekel.

egyébként volt bnőmnek mondtam ,h hadja abba, a alkarján abbahagyta elkezdte a combján, a combjába belekarcolta a nevem, ami nekem nagyon nem tetszett, lehet evvel azt akarta kifejezni ,h szeret.

2011. aug. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előszöris az orvosnak titoktartási kötelezettsége van, tényleg nem fog másnak beszélni arról, miért mentél hozzá. kérd, hogy pszichológushoz irányítson, ne pszichiáterhez, mert röviden végighallgat, aztán gyógyszert ír fel. a pszichológus viszont hosszan elbeszélget veled, és egy terápiát csinál veled végig. ha viszont szégyellsz elmenni dokihoz, és magánpszichológust keresel, az sok pénzbe fog kerülni, bár lehet, hogy ő jobb lesz.

az egy nagyon jó dolog, hogy látod, nem jó, amit csinálsz. az még jobb, hogy le is akarsz szokni! az első lépést már megtetted a gyógyulás felé, ne hagyd félbe

őszintén sok sikert kívánok

2011. aug. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak nagyon minimális tapasztalatom van, de leírom, hátha segít. Tavaly nagyon összecsaptak a hullámok a fejem felett. Teljesen kétségbe voltam esve, aztán egyszer véletlenül megvágtam a csuklóm, és rájöttem, ez mennyire megnyugtató érzés. Tudtam, hogy ez rossz, de tényleg jól esett. És mire észbe kaptam, már én is vagdostam magam. De abba akartam hagyni, ígyhát kidobtam a pengém és elkezdtem mást keresni, ami levezeti a dühöm, a feszültségem: ez lett a zene. Először csak hallgattam, Tankcsapdát, Three Days Grace-t, olyat, ami hangosan szól, lehet vele kiabálni. Aztán vettem egy gitárt, és most én zenélhetek :)

Én csak pár hónapig vagdostam magam, nem is maradt utána igazán csúnya heg, csak egy-kettő... de egyedül is le bírtam zárni ezt a korszakot, akkor Neked is menni fog :)

Ne add fel, hidd el, meg tudod csinálni, csak tereld el a figyelmedet. Keress valami mást, amiben levezetheted az érzelmeidet. (az egyik barátnőm pl papírt tépked. Komolyan; órákig képes rá...)

Esetleg nyithatnál egy blogot, "terápiás célzattal". Leírhatod, mi történt veled, hogy érzed magad, mi foglalkoztat. A hozzászólók meg elmondják a véleményüket, kérdezgetnek stb.

2011. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!