Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen pozitív és negatív...

Milyen pozitív és negatív tulajdonságok vannak?

Figyelt kérdés
Könyvet írok, és a főszereplőkhöz kéne pár jó és rossz tulajdonság! légyszi segítsetek!
2011. júl. 31. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Interneten keresgeltem: pozitiv- (kategoriakra vannak osztva, de ez nem fontos) [link]

Itt meg ossze vissza- [link]

Nezz korul, ha gondolod! Remlem, talasz valamit! :-) 17/l

2011. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én lusta és együttérző vagyok
2011. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! sokat segített! :)
2011. júl. 31. 16:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Orulok! :-)
2011. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

pozitív:

raj

trollface

negatív:

unrajable

untrollfaceable

2011. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pozitív: nagyon kitartó!

Negatív: nagyon gyorsan, könnyen dühbe jövök!

2011. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válasz minden további próbálkozást kiüt. :D De azt leírom, én milyen vagyok, hátha segít valamit. :) Hisz egy-egy tulajdonság magában édes kevés, a személyiség mindig (vagyis... öö... jó esetben:D) nagyon összetett.

Szóval én elég szélsőséges személyiségnek tartom magam, s talán azért vagyok ilyen, mert még nem találtam meg önmagam. Ralista, racionalista vagyok, másokkal és magamban szemben is erősen kritikus, maximalista. Viszont ha valakinek bátorításra van szüksége, azt megérzem, és olyankor szívesen segítek neki. Nem szeretem az "elesett" embereket magára hagyni, gyakran az mellé állok, akinek a legnagyobb szüksége van rá. Néhány dologban nagyon szenvedélyes tudok lenni, máskor viszont teljesen érdektelen, és ilyenkor még a hobbim sem érdekel. Kicsit öntelt vagyok, de nem vészesen, és ezt senki nem tudja rólam, mert csendes vagyok. Néha annyira feleslegesnek érzem az életet, hogy hiába tudnék egy-egy vitába mindent eldöntő érveket benyögni, nem teszem, mert nem érdekel. Okosnak tartom magam, nagy bennem a tudásvágy, ha valami új dologról hallok, nem nyugszom, amíg meg nem tudom, mi az. Szeretem a művészeteket,de mélységes depresszióba tudok esni tőlük, mert látom, mennyit kell még tanulnom. Zárkózott vagyok, és nagyon nehezen ismerkedek (magyarul: sehogy). Ez főként a múlt miatt van, és ezeket a sebeket próbálom eltakarni mások elől, még a legjobb, egyetlen barátnőm elől is.

Hát nagyjából ennyi. Én magamat szoktam használni főszereplőnek, vagy fontosabb mellékszereplőnek, ha írok, de néhol belejavítok önmagamba. :D Valamiben rosszabb, valamiben jobb, egy kicsit elveszek, egy kicsit hozzáadok, és kész. :) Remélem, tudtam segíteni. És egy tipp: a könyv elején véletlenül se írd le, hogy "Ő Mary-Sue, egy nyitott, őszinte, karrierista, fenimista, stb. lány. Szerepeltesd, és amikor egy olyan részhez érsz, ahol egyértelművé válik, hogy a szereplő pl. utálja a hazugságokat, akkor írd le esetleg, hogy "Mary-Sue mélységesen megvetette a hazug embereket...". Valószínűleg ezeket te magad is tudtad, de azért leírtam, mert bizony néha még túlbuzgó is vagyok. :D

2011. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

utolsó!

fuhh...hát köszönöm a szép hosszú, de egyébkén tökéletes választ! sokat segítettél te is. én is nagyjából olyan vagyok, mint te. csak én önmagammal vészesen kritikus vagyok, másoknak meg próbálok minél többet segíteni. meg tisztában vagyok a hibáimmal...lusta vagyok, és ezért tettem fel ide a kérdést.

de egyébként már tegnap délután leírtam a szereplők jellemzését. már több történetet is írtam, de ez lesz az első forgatókönyvem,(tudom, azt írtam könyv, de a forgatókönyv is könyv vmilyen szinten) és ez sokkal nehezebb, mint pl egy regény. eddig túl kevés leírást adtam a szereplőimnek, de most külön kiírtam, hátha így jobban fog sikerülni.

mégegyszer köszi! ;)

2011. aug. 1. 09:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Jujj, forgatókönyv. Egy ideje már engem is foglalkoztat, de fogalmam sincs, hogy miben különbözik egy regénytől. :D Utána is nézek! Sok-sok szerencsét kívánok neked! :)
2011. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

én innen "tanulom".

2011. aug. 2. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!