Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalom? Honnan és hogyan?

Önbizalom? Honnan és hogyan?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, most megyek 11. osztályba.

Az utóbbi időben nagyon sokszor előfordult nálam, hogy ismeretlenek és olyanok is akiket ezer éve nem láttam, azzal kezdtek hogy miért nincs több önbizalmam??

Mindenki folyton ezt kérdezi tőlem, és az utóbbi időben nagyon sokszor visszaütött ez rajtam.Tényleg nem bízom magamban, de nem is akarok, félek hogy akkor beképzelt lennék, pedig nincsen okom rá, így inkább maradok önbizalom hiányos.A probléma igazából nem ott van hogy nem mernék beszélni vagy ilyesmi, tök jól elvagyok, ismerkedek minden, csak nem bízom magamban ha krízis szituációhoz érkezem.

Nem tudom mit tehetnék, de ma a nyári munkahelyemen is megkérdezték, hogy nem bízom önmagamban???Elég ciki volt..

//bocs a helyesírásért, egy ideje nem használtam már a nyelvet//


2011. aug. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Önbizalom: magadnak mondod, hogy jó vagy.

Beképzeltség: másnak mondod, hogy jó vagy.


Úgyhogy nyugodtan bízz csak magadban, abban semmi rossz nincs, sőt... A "bocs, hogy élek" típusú embereket előbb-utóbb eltapossák, jobb esetben csak kiröhögik.

2011. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első: ez sajnos nem ilyen egyszerű, attól hogy azt mondod valakinek hogy bízzon magában még nem fog bízni magában (ez nem működik gombnyomásra). Abban viszont igazad van hogy a "bocs hogy élek" típusú embereket kíméletlenül eltapossák.


Kérdező: valódi önbizalmat úgy tudsz szerezni ha szembenézel azokkal a dolgokkal amiktől félsz. Amiket nagyon szeretnél megtenni/kipróbálni/kimondani de úgy érzed nincs merszed hozzá. Amiktől iszonyúan félsz. És mégis odamész és megteszed/kipróbálod/kimondod. És ettől lesz önbizalmad, hogy saját szemeddel meggyőződsz róla hogy téged nem győznek le a félelmeid.

2011. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!