Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek egy normális...

Hogy legyek egy normális ember? Aki csak jót cselekszik?

Figyelt kérdés
Eddig olyan voltam hogy nem törődőm senkivel nem érdekel senki. De ezt szeretném hogy ennek vége legyen mit ajánlotok? Hogy kezdjem el?
2011. aug. 11. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

az ilyen ember nem normális, hanem majdnem szent. vannak remeték/szerzetesek akiknek egy élet is kevés ehhez


ha érdekelnek a vallások, kezdd azzal hogy keresztény, buddhista, stb szerzetesekkel beszélgetsz.

2011. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
365 nap Napoleon Hill gondolataival,en is most rendeltem meg olvasd el ezt a konyvet a neten is fennt kell legyen, ebbol sokat tanulsz de persze minden rajtad mulik, kemenyen hatarozt el magad ha kituzted ezt celkent kivanok sok sikert hozza (na meg a bibliaba is beleolvashatsz pl. a peldabeszedek reszeibol nagyon sok hasznos dolgot lehet tanulni ha megerti az ember a lenyeget,hiszen azert van irva, hogy segitsen az embereknek jobba emberre valni)
2011. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy... olyan, mintha egyik napról a másikra szeretnél lemondani a cigarettáról. Vagy megy egy ideig, aztán fuccsba dől, vagy egyáltalán nem megy.

Meg amúgy is, ez a személyiséged, a tulajdonságod, ilyen vagy. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de elég.... abszurdnak tűnik.


Próbáld apró dolgokkal, kérdezd meg az ismerőseidtől, milyen volt a napjuk, vagy dobj egy utcai zenész hangszertartó dobozába egy kis pénzt. De ne akarj egyből szent lenni, mert ilyen emberek... vannak egyáltalán? Kötve hiszem, hogy mindenki csak jót cselekszik.


És a legfontosabb, hogy a normális fogalma elég tág. Én például sokszor szeretnék senkivel sem törődni, de nem megy, mert én meg ilyen vagyok. (:

17/L

2011. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy csak jó. Papok sem jók, mert ha elmegy előttük egy payboy modell biztos eszükbe jut hogy mit tudhat az ágyban. Csak éppen nem mondják ki, elnyomják, kontrollálják, nem veszik természetesnek. Ők ezt vállalták, és tartják magukat hozzá. Nem látsz a fejükbe, nem tudod mit gondol, érez, mikor hazudik vagy sem.


Szóval csak jó nincs, mert ha nem a zebrán mész át hanem az úttesten, az máris nem jó. Ha nem köszönsz előre a néninek, még 1 nem jó. Nem adsz pénzt a csövesnek, mert tudod hogy nem kaját vesz hanem piát, szinten nem jó.


Ha nem érdekel hogy a szeretett exbarátnőd azt meséli hogy csalta meg a pasija akiért elhagyott téged, szintén nem jó pont. Sőt ez a normális


Normális nem egyenlő a csak jót cselekvő emberrel.


Ha eddig nem érdekelt pl az opera akkor ezek után sem fog érdekelni, ha nem találsz benne a számodra érdekes, illetve olyan dolgot ami megfog. Ugyan ez van az emberekkel is.

2011. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!