Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne sajnálj...

Mit csináljak, hogy ne sajnáljak magamtól dolgokat? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nem vagyunk nagyon gazdagok meg jómódúak, elég sok mindent nélkülözünk. Persze tudom hogy vannak akiknek még rosszabb.

Velem most az a helyzet, hogy ha veszek vmit magamnak akkor utána mindig bűntudatom van hogy költöm rá a pénzt, de ha meg ott hagynám a boltban meg azért érezném rosszul magam. Ezt nem úgy értem, hogy két kézzel szórom a pénzt.

Szeretek és tudok is spórolni, van is megtakarított pénzem mindig, sosem vagyok nullán, minuszba meg pláne nem. Nincsenek nagy igényeim, de néha már úgy érzem hogy nekem is kijár az ami másoknak, olyan dolgok amik tudom hogy talán nem nélkülözhetetlenek és meg lehet lenni nélkülük, de vágyom rá h nekem is legyen ( pl egy márkásabb táska, vagy cipő stb). De ha ezeket megveszem akkor rögtön jön a bűntudat, hogy miért nem raktam félre azt a pénzt, gyűjthettem volna, hozzácsaphattam volna a többihez, és akkor most több lenne, vagy vehettem volna rajta vmi hasznosat.

Szerintetek hogyan küzdjem ezt le?


2011. aug. 12. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ez elég körülményes dolog. attól is függ a tanácsom, hogy hány éves vagy..? alapítottál-e már családot..? hány emberrel élsz együtt..?

készíts egy "beosztást".:) írd fel mik azok a fontos, alapvető dolgok amelyekre mindig kell, hogy legyen félre rakott pénzed. írd fel az összegüket. írd fel a listádra azt is,amit saját magadnak csak úgy kényeztetést,"adok magamra"képpen akarsz megvenni. ezeket persze külön válaszd el egymástól.ezek mellett is legyen az áruk. írd fel ezenkívül még a havi keresetedet. számold ki egy hónapba mennyit költesz a muszáj dolgokra és mennyid marad. ezután a maradék pénzt viszonítsd össze a meg szeretném venni lista áraival... havonta pipálj ki pár dolgot -azzal,h megveszed őket, és persze mindig maradjon plusz férre tett pénz... ezt a tervet persze még kellene tökéletesíteni, de magyarán listával old meg a te ügyedet.;)

2011. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok és még nincs saját keresetem, csak nyáron tudok dolgozni egy keveset. A bevételem az max. az ösztöndíjamból van, amit előző félévben kaptam és semmennyit nem költöttem el belőle (ez most jelenleg 5 havi ösztöndíj, összeget nem szeretnék írni). Ezt nem is szeretném elkölteni, viszont az amit nyáron most kerestem, azt úgy gondoltam, hogy magamra költeném, egy részét már el is költöttem, csak akkor jött ez a bizonyos lelkifurdalás, hogy minek költekezek, és jobb lenne hozzárakni ezt is az ösztöndíjamhoz.

Ha most szeptembertől megint kapnék, azt is elraknám sztem :)

2011. aug. 13. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

előszöris, te egy nagyon okos fiatal vagy!


másodszor én már többször elhatároztam, de nem tettem meg, megtehetnéd te, hogy ha árengedményesen veszek valamit, az így megspórolt pénzt kellene gyűjteni, és egy idő után megnézni, milyen sok össze tud így jönni.

a Hádában fantasztikus ruhákat vettem, nem is keveset, kitalálhatnád, ha turiban veszel ruhát, egy hasonlót mennyivel drágábban tudtál volna megvenni, főleg, ha mondjuk egy gucci táskához jutsz így, de árleszállított élelmiszerekkel is ezreket megtakarítottam már szerintem, csak sajnos nem tartom számon.

mivel magánlakásokban takarítok, rengeteg bútordarabot kaptam már, konyhai használati eszközöket, ruhát, cipőt, kozmetikumot, magamra szinte nem is vásárolok, sokszor ennivalót is annyit kaptam, hogy aznapra a családomnak nem is kellett vásárolnom.

a kiskertben megtermelt némi zöldség is egyrészt olcsóbbá teszi az életet, másrészt sokkal-sokkal-sokkal finomabb, mint amit erre-arra lehet venni, ráadásul frissebb is, amit én szedek, mert szedés után már készítem is el. nos, az így el nem költött pénzt is számolhatnám időnként.

szóval ilyen jó dolgom van, persze nem azt akarom üzenni neked, hogy takaríts, hanem, hogy költs magadra, de ha engedményesen vásárolsz, az engedmény miatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod


és még egyszer: te egy nagyon okos fiatal vagy!

2011. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jól esik ezt hallani! :)

Nem rég vettem magamnak 5000 Ft-ért 3 nadrágot, ami sztem elég jó :) Ilyen kiárusítás volt, azért voltak olcsók. Szívesen vásárolnék turiba, mert barátnőimnek is nagyon jó turis cuccai vannak, de én még egy magamra való ruhát se találtam ott :S De majd akkor gyakrabban szétnézek :)

2011. aug. 13. 13:00
 5/5 kriszesz91 ***** válasza:
kedves kérdező en is mindíg ezen rágódok:D volt hogy spóroltam, 100000 ft-t, de miota hetvegente el el jarok csavarogni el megy a penz, mindíg számolok mi mennyi, így mennyit spórolnék stb. Múltkor 10000-et elkoltottem 2 dologra, utana megbánást éreztem de tudtam, magamra költötem, és nem dobtam ki a pénzt. ha valami megtetszik, és van rá pénzed, és tudod hogy nem haszontalan, akkor hajrá:D
2011. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!