Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valahogy megpróbálnátok...

Valahogy megpróbálnátok lebeszélni erről az önutálattal teli életmódról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet, hogy hülyeség, de a segítségeteket kérem, amíg még nem késő. Azt szeretném, ha próbálnátok valahogy lebeszélni arról az útról, amire léptem. Már kicsit így is elhagyott az erőm, hogy egyáltalán változtassak, de még legalább próbálkozok... Egy ideje elég depressziós vagyok azt hiszem, és most jutotta, el odáig, hogy gyűlölöm magamat. Szeretném kiirtani az összes érzésemet, megvonok magamtól dolgokat (az ételt kihányom, vagdosom magam, ököllel a falba ütök, véresre harapom, csikarom magamat, jégkockával kékre fagyasztom szinte az ajkaimat, meg ilyen baromságok), szándékosan összeveszek a barátaimmal, nem érdeklődöm felőlük, nem kérdezek tőlük semmit róluk, bántom őket (elég jó emberismerő vagyok, vagy legalábbis ők annak tartanak, és úgymond elemezgetem őket, de direkt gonosz dolgokat mondok nekik, pl. hogy gyenge személyiségek, meg hogy amit tesznek, önsajnáltatás, önzőség, stb.). Próbálok soha többé nem panaszkodni, a sírást már hónapokkal ezelőtt megtagadtam magamtól, és egész jól haladok vele. Elég őrült gondolataim támadnak, szívesen gyilkolnék (de csak rossz embereket), néha a saját családomat is meg akarom ölni, hogy utána nyugodt szívvel megölhessem magamat. A régi hobbijaim közül egyedül az olvasás és az írás marad meg, de ilyen téren is egyre inkább a morbid, véres dolgokat részesítem előnyben. Szóval ilyenek... Nem próbálnátok okokat adni nekem arra, hogy belássam, hülyeségeket csinálok? Tudom, hogy nagy kérés, meg amúgy is kinek van kedve egy elmeroggyantot ápolgatni, stb... De azért könyörgök, próbáljátok meg! Köszönöm előre is, ha van vállalkozó.

16L


2011. aug. 13. 10:43
 1/5 szamóca.. ***** válasza:

első körben annyit mondok neked, hogy elmúlik. serdülő korban vagy, ilyenkor jelentkeznek ilyen őrültségek, te egy kicsit tlzásba viszed de az ok ez leeht.


de ha rá akarsz segíteni, van egy tanácsom. csinálj jó dolgokat... menj el önkéntesként segíteni, hajléktalanoknak, árváknak,kiskutyáknak, akárminek. az egy dolog hogy nekik jót teszel, de magadnak is, ez jó lelki terápia. erőltesd rá magad, adj pénzt a koldusnak, vegyél ajándékot egy barátodnak "csakúgy" mert rá gondoltál. ajándékozd meg édesanyád valamivel amit te csináltál.


igen, ez most úgy hangizk mintha a nagyanyád adna neked tanácsot hogy hogyan legyél mintapolgár, de nem, én tudom hogy ezeket most lesz*rod, de hidd el nagyon soakt segít ha hasznosnak érezheted magad. az is jó ha csak elmész dolgozni diákmunkára. bármi. egyrészt lekötöd időd nagy részét, másrészt csinálsz valamit.

kezd apró dolgokkal: hívd fel a barátaid akiket megbántottál és kérj bocsánatot (ez lesz a legnehezebb, de ez kivitelezhető a legkönnyebben).


...az egyetlen baj ilyen korban - tudom, tapasztaltam saját bőrömön - hogy eszed ágában sincs megvalósítani ezeket. neked kell rájönnöd hogy az életed értékes, és hogy a barátaid szeretnek és te is őket, én nem magyarázhatom el mert nem fogsz nekem hinni.

2011. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szép hosszú, hasznos választ. :) Kezdetnek a saját álltainkkal fogok "jótékonykodni", vannak kutyáink, macskáink, majd foglalkozok velük, úgyse szoktam. Ilyen szervezetekbe nem tudom, hogy tudnék csatlakozni, mert felénk nincsenek is ilyenek, de koldusok vannak, majd megpróbálom... A barátaim tényleg nem szeretnek, csak egyikük, igazából őt tudnám egyedül barátomnak nevezni. A többi mind csak álbarát, akikkel a közös társaság miatt lógok együtt, de kb. semmit nem tudnak rólam. A bocsánatkérés sosem volt az erősségem, és ez tényleg nehéz lesz, de azért majd megpróbálom rávenni magam.

Amúgy szerintem tényleg nagyon hasznos volt a válasz, nem az olyan "hülyeségekkel" jöttél, hogy hidd el szép az élet, meg hogy ne sajnáld már magad stb., hanem konkrét tanácsokat adtál.

2011. aug. 13. 11:15
 3/5 szamóca.. ***** válasza:

ugyan, én is voltam hasonlóképpen mint te, fiatal és elveszett. az élet szépségére neked kell ráeszmélned, úgysem hiszed el hiába mondom:)

taláán még annyit tudok segíteni, ami nekem lételemem, hogy az élet szépségét ne nagy dolgokban keresd. lásd meg mindenben: a virágban, a kutyád szemében, a macskád dorombolásában, egy szerencsés napban, vagy az eső kopogásában.

ez msot mocskosul szentimentálisnak és nyálasnak hangzott, de ha megtanulod értékelni az apró szépségeket, a világ pici csodáit, akkor boldog ember leszel.

az már rajtad múlik hogy hol keresed ezeket, de mindenhol ott vannak. nem tudsz olyan színteret mondani szerintem az életben ahol nem találok valami szépet, csodát neked.:)

pedig én is csak egy mocskosszájú, lázadó fiatal vagyok, nem buddha.

2011. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szoktam én látni ezeket a kis csodákat, általában a természetben. Minden nap kimegyek az udvarra, nézegetem a fűzfák szélben lengedező, földet söprő ágait, meg figyelem, hogyan haladnak a felhők, minden éjjel megnézem, milyen gyönyörű éppen a Hold, és az ilyeneket tudom értékelni, de azért boldoggá mégse tesznek. Szóval lehet, hogy mégsem tudom annyira értékelni őket... :S Köszönöm a tippet, majd igyekszem még!
2011. aug. 13. 16:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Hagyd abba az önpusztítást. Első lépésként vonulj el valahova, és sírd ki magad. Hülyén hangzik de segíteni fog. Nem kell bocsánatkéréssel, meg ilyenekkel foglalkozni ha nem barátod a barátod, hanem csak egy ismerős aki akkor keres amikor kell neki valami.


Hagy abba az önpusztítást és a testedben kártevést, mert nem old meg semmit csak fájni fog, és ronda hegek maradnak a helyén, mait jó pénzért persze eltüntet a plasztikai sebész, de ne erre költsd a pénzed.


Több mint való ki fogod nőni, de el is fajulhat ha nem tudsz rajta változtatni. Senki más nem képes, csakis te.


Ha szeretsz írni és megnyugtat akkor írj. Nem baj ha morbid és véres, és tele van erőszakkal. Persze ne úgy írd mint a naplódat, hanem mint egy könyvet. E/3 magadra levetítve. Vannak horror és thriller könyvek is ( talán bejön az egyik és gazdag leszel mint a HP írónője)


"szívesen gyilkolnék (de csak rossz embereket), néha a saját családomat is meg akarom ölni"


Nem ismerem a családodat, de nem hiszem hogy rossz emberek lehetnek. Ha nevelnek, és eltartanak akkor biztos nem.


Fogadd el magad, 16éves vagy előtted az élet, azt kezdesz vele amit csak akarsz kár eldobni értelmetlenül. Én fiú létemre azt mondom hogy a kicsit akaratosabb lányok könnyebben tudnak érvényesülni munka és pozícíó terén ( alkalmi szex nélkül is)

2011. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!