Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Feladatkiötlő" vagy "sormunká...

"Feladatkiötlő" vagy "sormunkás" típusú ember vagy?

Figyelt kérdés

Általában két típusú emberről beszélnek ilyen téren: az aki kitalálja a feladatokat, feltalálja magát ilyen helyzetekben, kreatív, nem szereti ugyanazt a munkát végezni sok ideig és az aki inkább sormunkát végez, szereti ha megmondják pontosan mit kell csinálni, nem bánja, ha ugyanazt a feladatot kell végezze hosszabb ideig.


Példával illusztrálom, hogy értsétek miről van szó. Esküvőre készültek a szomszédomban és összegyűltek segíteni a szomszédok, rokonok. Nagyon jól meg lehetett figyelni a két karaktertípust. Volt olyan aki, annak ellenére, hogy nem otthon volt, megtalálta a feladatokat, ki tudta osztani ki mit csináljon, de sosem ragadt le egy feladatnál, váltotta a tennivalókat. És volt olyan, aki örült ha kiadták neki a feladatot, nem kellett keresse a tennivalót, és a kiadott munka mellett tartott ki amíg annak vége nem volt.


Nos, én a sormunkás típus vagyok, utálom keresni a feladatot, szeretem, ha megmondják mit kell csinálni, de azt jól végzem. Ti hogy vagytok ezzel?


2011. aug. 14. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nem érzem magam egyiknek se

nem szeretem a monoton munkát, de egy esküvőn pl nem állnék neki egyedül szervezkedni ott jobb ha megmondják hogy mit csináljak

2011. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én utálom ha megmondják mit csináljak, és utálom sokáig ugyanazt csinálni, szóval akkor már inkább az első, váltogatom a dolgokat, legalább nem unom el magam.
2011. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos h csak ez a 2 típus van? Mert én egyikben se vagyok jó.
2011. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sormunkás. Ha nem mondják, hogy mit kell csinálni, akkor soha nem találok semmi elfoglaltságot.
2011. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyszerre! A saját szakterületemen belül nagyon kreatív, a feladatokat delegálni is jól tudó típus vagyok, aki alkalmas a szívós munkára és a vezetésre is. Viszont az nem megy, hogy kitaláljam pl, hogy mivel lehet új ügyfeleket szerezni, milyen tevékenységgel lépjek ki a piacra, hogy megéljek. Ilyen szempontból nem vagyok egy "vállalkozó szellem", de ha adott egy feladat, egy tevékenység, abból ki tudom hozni a legjobbat, mindig találok valamit, amivel költséget tudok lefaragni vagy éppen a ráfordítandó időt jobban kihasznál(tat)ni.
2011. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hangulatomtól függ, ha le vagyok fáradva, sormunkás, de ha pörgök és toppon vagyok, nem bírom megállni, hogy ne én szervezzek, vagy hogy ne lássam át, pontosan mi is folyik körülöttem.
2011. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rutint szeretem, ha csukott szemmel is el tudom végezni a munkám. Tehát inkább sormunkás, ha már ebből a kettőből kell választani.
2011. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!