Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami gond van velem?

Valami gond van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valami nyomja a lelkem már egy ideje, ezért gondoltam, hogy itt megkérdezem.

Arról van szó, hogy felmerült bennem a gyanú, hogy esetleg

értelmi fogyatékos lehetek, emelett szól néhány olyan tény mint pl: enyhe oxigénhiánnyal születtem és valamivel később kezdtem el beszélni mint a többi gyerek

Ennek következtében beszédhibás is vagyok (raccsolok, tehát nem tudom kimondani az r-betűt, de egyébként más problémám a beszédemmel nincs)

Megtaláltam az "orvosi igazoló lapomat" (fogalmam sincs, hogy mi a rendes neve) amit rögtön a születésem után csináltak, tudjátok abban írják, hogy a magzatot teljesen egészségesen adjuk haza stb.. Na, hát abban semmi rosszat nem írtak.

A születéskor fellépő enyhe oxigénhiány miatt hiperaktív voltam, ennek következtében a suliban nem figyeltem meg hülyéskedtem (ezt nagyon bánom), ettől függetlenül több tárgyból elég jó voltam tanulás nélkül is, de amint már erőt kellett volna belefektetni a dolgokba

azonnal feladtam, hogy "nekem ez nem megy!" "buta vagyok!".


Suliba is mentem rögtön egyébként, nem volt gond (bár lehet, hogy csak "kegyelemből" nem foglalkoztak velem, gondolták menjen csak minek fogjuk vissza)

Ilyenek mint pl a rajzkészségem jól fejlődött, ma is elég jól tudok rajzolni egyébként és zongorázok is. A hiperaktivitásom miatt (elvlileg) viszont technikából pl sosem voltam igazán jó, mindig azt mondták: pontatlanok a műveim (tudjátok oviban hajtogatások stb..) uncsi volt, meg barátaimmal inkább bohóckodtunk, ezért nem figyeltem annyira.


Manapság programozom is. Az is megy egész jól, megértem a leírásokat, angol segédletek alapján is jól dolgozok stb. Ugyanakkor itt gyakorin, ha pl "fogyatékosokról" írnak rögtön magamra veszem a "rosszakat" amiket írnak, ráadásul szerintem csomószor olyan emberekre is használják ezt a megnevezést akik egyébként

nem is fogyatékosok. Szociális fejlődésem eltorzult időközben (a sok negatív élmény miatt) ezért "kocka" lettem inkább :) Sok sorozatot/filmet néztem, novellákat, könyveket, képregényeket olvastam stb..


Ugyanakkor azt hiszem képtelen volnék újra szocializálódni, pánikrohamom van, ha végigmegyek az utcán....

Sosem tudom miért néznek meg annyira lányok (vagy mert olyan debil vagyok, vagy mert tetszem nekik. Anyám azt mondja helyes vagyok, gyakran áradozik hányan mondták neki, hogy milyen jóképű a fia, stb...)


Szóval nem tudom ki vagyok én, mire vagyok képes :( Félek is belevágni dolgokba, "úgysem sikerülnek". Elég trágya ember vagyok, és ráadásul folyamatosan azt hiszem, hogy az emberek tudják ezt csak sajnálatból nem mondják meg az igazat. Ami dühítő és teljesmértékkel ellenzem az ilyen "nagyképű leereszkedést".

Viszont talán csak tévképzet... Mit gondoltok? Így távolról biztos nehéz képet alkotni rólam :S , de azért írjatok.


2011. aug. 27. 23:41
1 2
 1/12 szamóca.. ***** válasza:

ha ez vigasztal sokkal értelmesebben sikerült írnod mint itt sok mindenkinek.

én nem gondolom hogy szefós lennél, csak önbizalomhiányod van. a pánikrohammal viszont foglalkozz, az nem játék. menj emberek közé, szocializálódj. könnyebb ha találsz egy valakit akivel elindulhatsz ezen az úton.

arra nem tudok mit írni h hogy nézel ki, mindenesetre anyukára hallgatni ebben kicsit fals.

2011. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azok alapján amiket írtál egyáltalán nem hinném hogy fogyatékos vagy ha valamilyen fogyatékosságod van is az jellemi és nem szellemi. Leginkább súlyos önbizalomhiányra tippelnék erre pedig nincs jobb megoldás: menj ki az emberek közé és ismerkedj még ha nem is akarsz.
2011. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elolvastam a történeted. A lányokkal kapcsolatban veszteni valód nincs, szóval a "pánikroham" tudtommal nem jogos.

Hány éves vagy?

2011. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? fiú/férfi vagy lány/nő vagy? hanyadikos vagy? mi az életcélod? mi szeretnél lenni? :)
2011. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"anyukádra halgatni egy kicsit fals"


Tudom, ezért nem is nagyon hallgatok rá. Csak néha úgy érzem magam mint egy "torz ember", de azért az talán mégsem vagyok :( Súlyosan összezavarodtam azt hiszem.

2011. aug. 27. 23:51
 6/12 szamóca.. ***** válasza:

dobj fel egy képet megmondjuk mi mi a szitu.

de nekem innen nézve nem tűnsz nyominak, csak önbizalmat növelj mert ez taszító egy nő szemében

2011. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A:S?D_:A? szamóca xd igazad van! muti egy képet!
2011. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Képet nem merek felrakni, félek, hogy esetleg valaki felismer aztán jön a ciki. Ne haragudjatok. Nem szép így a külsőről beszélni tudom.


Egyébként azt hittem a szövegből kiderült: fiú vagyok. 20 éves.

2011. aug. 28. 00:01
 9/12 szamóca.. ***** válasza:

jó te tudod csak felajánlottam

akkor egy dolgot fogadj meg. ne nekem, magadnak. ezt az önsanyargató magadat lehúzó hozzáállást elásod. rontasz vele a helyzeten

teszem azt ronda vagy. ha még magadnak is csak azt magyarázod hogy "nyomi vagyok és ronda és fuu" az meglátszik a kisugárzásodon, és az embereknek sokkal jobban feltűnnek a hibáid. jó ha látod mi a rossz magadon, de csak egészséges önkritikával, hiszen akkor tudod leplezni, és akár be tudod úgy állítani hogy az éppen pozitív benned

2011. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mi az életcélod? mi szeretnél lenni? :)


Sajnos fogalmam sincs. Sokmindenbe belekezdtem már, csak olyan kevés a kitartásom, hogy mindig mindent félbehagyok. Szeretnék ezen változtatni, de nehéz

2011. aug. 28. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!