Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék beszélgetni?

Hogyan tudnék beszélgetni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsán hangzik a kérdés, de tényleg nem tudok beszélgetni. Egyszerűen, ha nincs valami fontos dolog, amit meg kell beszélni, vagy valami érdekes téma, akkor nem tudok mit kezdeni az emberekkel, főleg a férfiakkal. Nem tudok semmitmondóan fecsegni, és a semmiről órákig beszélni.

Nagyon zavar, mert előfordult, hogy átjött a barátom csak úgy beszélgetni. Elkezdett a napjáról, meg a munkájáról beszélni, és azon kaptam magam, hogy fogalmam sincs miket mondott.

Én nem szoktam a munkámról beszélni, mert úgysem tudna hozzászólni, meg hát egy része titkos is mert jogász vagyok. Jogról tudok sokat beszélni, de hát azzal nem sokra megyek a hétköznapokban. Én sem tudok hozzászólni az ő munkájához, befektetésekkel foglalkozik.

Így aztán nem is tudom mi lesz, ha egyszer össze akar költözni velem valaki, mert nem tudom mihez kezdek vele a egész nap.

Figyelem egy ideje az embereket, hogy miről beszélnek. De azt látom, hogy három fő téma van, munkahely, a párjuk, a gyerekük. Én ezekről nem tudok idegenekkel beszélgetni, mert szerintem semmi közük hozzá. De más témát nem hallottam.


2011. aug. 30. 14:08
 1/2 Beliel ***** válasza:
Hát erre elég nehéz válaszolni. Én szerencsés helyzetbe vagyok, a nagyon fiatal lányokon kívül mindenkivel tudok párbeszédet kezdeményezni. Csak el kell kezdeni aztán megy magától az egész :) ha más nem olvass egy viccet azt azt meséld el, és mondd, hogy mennyit nevettél rajta stb... kérdezz tud-e valami hozzá hasonlót. Vitasd meg vele tegnap mekkora sz4r volt a "nyers erő" a viasaton. Na jó ez utóbbi elég érdekes téma lenne de ki tudja :D csak elkezdeni kell :)
2011. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire van időd, de próbálj sokat olvasni: könyveket, újságokat, híreket. Nézz filmeket, hallgass zenét, legyél nyitott minden információra. Előbb-utóbb lesznek témák, amik érdekelni fognak, amikről lesz véleményed, és amikről mások véleményét is meghallgatnád. Ezeket bármikor előveheted, ha beszélgetésre kerül sor. A lényeg, hogy legyen benned mindig egy kis kíváncsiság, mit gondolhat a másik, legyen szó bármilyen témáról. Amit hallasz, raktározd el, bármikor hasznát veheted, akár a következő beszélgetésnél is. Viszont olyan emberrel, akivel nincs közös témád, ne költözz össze, mert hosszú távon halálra lesz ítélve a kapcsolat...
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!