Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kell jól beszélgetni?

Hogyan kell jól beszélgetni?

Figyelt kérdés
Én tudok és szeretek beszélni, ha van miről. De nagyon nyugodt és visszafogott életet élek, kevés helyre járok és szeretek egyedül lenni. Az érdeklődési köröm kicsit speciális, ha valaki nincs benne, nagyon nem fogja meg. Így ritkábban történnek velem dolgok, kevés a témám amit felhozhatnék. Viszont most találtam jó barátokat és mindig attól félek, hogy unatkoznak velem emiatt, mert már minden "alap" dolgot átbeszéltünk. :,( Ha csak hetente párszor találkozunk akkor felgyűlnek az információk és pörög a beszélgetés, de én többet akarok velük lenni meg amúgy is elkerülhetetlen a találkozás. Mit tegyek?
2011. szept. 6. 16:54
 1/7 krameri ***** válasza:

téma mindig lesz. Ahogy egyre jobban megismeritek egymást, megbíztok egymásban mindig egyre több dolgot mersz majd megmutatni magadból nekik, egyre személyesebb kapcsolatotok lesz. Amíg csak heti párszor találkoztok, természetes hogy csak az aktuális nagy durranásokról beszélgettek, de ha gyakrabban összejöttök majd túlléptek azokon és egyre több dologról beszélhettek.

Tehát ne aggódj.

2011. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De már elég bizalmas viszonyban vagyunk és egyre kevesebb a téma. :( Hisz egyre több dolgot megtudunk egymásról (persze az összeset sose lehet megtudni), és ugye újabbak nehezen történnek az életstílusom mellett.. -.-
2011. szept. 6. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

az a baj, h nagyon kevés dolog történik veled, így nincs miről beszélni...


mozdulj ki kicsit :)

2011. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez alapján elég hasonló vagyok, én is tettem fel többek között emiatt is pár kérdést már itt. :)



A hetente pár találkozás az nem hogy kevés, hanem iszonyúan sok, hacsak nem vagytok osztálytársak/munkatársak.


Konkrét ötletet nem tudok mondani, hogy mit tegyél.

Szerintem ne egyszerre többel, hanem egy-egy emberrel találkozz, egy ember jobban tud hozzád alkalmazkodni, és neked kevesebbet kell (persze kell, de keveset). Többször kerülhet elő, ami téged érdekel, és kevesebbszer fog, ami téged nem.

A másik, hogy próbálj velük ritkán találkozni. Legalábbis, én úgy vagyok, hogy van, amelyik barátnőmmel évente 2-4-szer találkozunk, de akkor az a nap őrült jó, jó érezzük magunkat. Egy nyáron több találkozás pl. már terhemre van, már terhemre van a másik, és szinte biztos vagyok benne, hogy a másik is így érez irántam.


Elfogy a közös téma. A téma, az érdeklődés pedig számomra meghatározó. Hiába kedves a másik, hiába áll közel az értékrendetek, még hasonlítotok is egymásra esetleg, ha nincs közös érdeklődés, akkor egy idő után, mint te is írtad, elfogynak a közös témák, az érdeklődési köröddel tovább már nem fáraszthatod, és akkor mi van tovább ... ?


Ezért merek kiállni a ritkán történő találkozás mellett, mert én abban hiszek, hogy a jó barátság nem attól jó, hogy sokszor találkoztok. Sőt, az az igazi barát, aki kitart egy kis távolság mellett, és nem igényli azt, hogy egymáson "lógjatok".

Két barátnőmmel évente 2-3-szor találkozunk, és az elég is. Amúgy általában azt is én kezdeményezem. Egy harmadikkal még sulitársak vagyunk, de sulin kívül csak ritkán találkozunk vele is. Ő is otthonülős, legalábbis magányos típus, én is, ráadásul messze lakunk egymástól. Ezeket kölcsönösen megértjük.

2011. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért kimozdulok sokszor, de azok vagy túl átlagosak vagy túl speciális okok ( a hobbim vagy csak egy bevásárlás...) És igen, egy helyre járunk, tehát amúgy is találkozunk, és egyszerre mindig csak egy emberrel. Én így szeretem, meg különböző helyeken is ismertem meg őket. Velük már olyan jóban vagyok, hogy sokat szeretnék velük lenni. :)
2011. szept. 6. 18:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy akkor hova mozduljak ki mondjuk még? Mai értelemben vett bulizás és ehhez hasonlók nem érdekelnek, meg a barátaimat sem, szóval arról hiába beszélnénk.
2011. szept. 6. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küszködtem korábban. Megismerkedtem vkivel, beszéltem velük, de egy idő után úgy éreztem elfogy a téma. És mindig izgultam, h gáz lesz a kínos csend.

Aztán rájöttem, h minél több időt vagy vkivel, annál több mindenről fogsz tudni vele beszélni. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Elég ha csak pl. sétáltok, tuti láttok vmi érdekeset, amiről később tudtok majd beszélni. Mondok egy pl-t. Láttok vkin egy jó felsőt mondjuk, megbeszélitek h milyen jó. Aztán legközelebb: "emlékszel még arra a felsőre, amit néztünk h milyen jó...." Tudom elég béna példa. De az a lényeg, h a sok együtt töltött idővel nagyon sok ilyesmi dolog történik, ami a későbbi párbeszédek alapját képzi majd.

Írtad h keveset jársz el, szerintem nem ártana többet. Nem kell bulizni járni, ha nem akarsz. De mehettek a barátaiddal, sétálni, vásárolni, biciklizni, mozizni, fagyizni. Rengeteg hely van szerintem ahova mehetnétek gyűjteni a közös élményeket. Remélem tudtam segíteni :)

2011. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!