Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy másokért...

Miért van az, hogy másokért kiállok, de magamért soha?

Figyelt kérdés
Ha magamért kell kiállni, akkor mindig meghátrálok, de ha a barátnőmért, rokonért, barátért kell kiállni, akkor olyan vagyok, mint egy pitbull, foggal-körömmel védem. Miért van ez, hogy másért igen, de magamért nem állok ki?
2011. aug. 31. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, de nekem mintha úgy tűnne, hogy háttérbe van szorítva az, hogy önbizalomhiányos vagy, és azzal, hogy másokért kiállsz akarod kompenzálni ezt. Gondolkodj, mennyire vagy elégedett magaddal?

Sajnos okosabbat nem tudok, egyelőre csak találgatok, de próbálok segíteni :S :).

17/F

2011. aug. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gondola ***** válasza:

Sok időn keresztül én sem tudtam kiállni magamért,a viták elkerülése végett inkább csendben maradtam,nem szóltam,elfogadtam mások véleményét.Hogy miért?Talán legbelül fél az ember,hogy ha ki meri mondani,amit gondol,kiállva ezzel magáért,akkor kevésbé vagy egyáltalán nem fogják szeretni,elveszít olyanokat,akik fontosak neki,vagy esetleg beég,ha véleménye esetleg a többiekével ellentétes,s egy esetleges vita folytán alul marad,így könnyebbnek tűnik meghátrálni.De rá fogsz jönni,ahogy én is,hogy a meghátrálás nem mindig jó megoldás,mert így csak ide-oda vergődik az ember.Nem találja önmagát,s ez egy idő után felőrli az embert.

Tessék kiállni magadért,nem baj,ha pár embernek nem tetszik ez,de ha azért,mert nem hagyod magad,nem lesznek a barátaid stb...stb...akkor eddig sem voltak azok.Először biztos csodálkozni fognak,de meg fogják szokni,hogy Te,Te vagy,ez vagy,s lesznek,akiknek ez bejön majd.Az első magadért kiállás után megnő majd az önbizalmad,s egyre könnyebb lesz,míg végül észre sem veszed,hogy magad adod:)Például tudsz határozott nemet mondani,nem érdekelve,hogy ezért esetleg megsértődnek rád?

2011. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindkettőtöknek igaza van. Önbizalmam sajnos semmi és most örülök, hogy végre kaptam valakitől instrukciót, hogy mit hogyan kéne tenni. A jövőben megpróbálok határozottabb, magabiztosabb lenni.
2011. aug. 31. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!