Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni magány ellen?

Edward Cullen ® kérdése:

Mit lehet tenni magány ellen?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemen és egyszerűen nem találom a helyem. Vannak ismerőseim de nem tudok beszélgetni senkivel normálisan. Mindenki olyan felületes és akkora arcuk van ,h a nyerges ifa forgolódni tudna rajta. Amikor dumálunk félválról válaszólnak zsebbre dugott kézzel. Mindenki úgy feszít mint két krumpli 1 zsákban. Egyszerűen kész vagyok. Egy normális ember sincs itt...
2011. aug. 31. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az igen! Melyik egyetemre jársz? Én épp hogy az egyetemen találtam hozzám hasonló embereke, de ez a felszínesség engem is zavart. Sok ismerősöm volt - tán ennyi még soha -, de legtöbbjükkel csak köszönőviszonyban voltam, el-elbeszélgettünk sokukkal a suliról, de barátokat nem igazán szereztem. Én próbálkoztam mindig elhívogatni ide-oda az ismerőseimet (moziba, kajálni...). Ennyit tudtam tenni.
2011. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azelőtt sem voltak barátaid?Találkozz velük inkább.
2011. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha közéjük akarsz tartozni, legyél te is nagyképű, próbálj még nagyobb arc lenni. Ha nem, akkor máshol, pl. a lakóhelyed környékén kell új ismerősöket keresni, már ha megváltoztattad a lakóhelyed. Van pozitív oldala is a dolognak: több időd jut a tanulásra.
2011. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3.-nál a pont. Én is most kezdem, de nem is áll szándékomban mindegyikőjükkel összehaverkodni. Legyen meg a jó viszony, aztán ennyi. Lehet, hogy az egyetem a kapcsolatépítésről szól, mert ezen múlhat egy munka, vagy bármi más lehetőség, de az egyetemnek megvan az a nagy előnye, hogy nem egy zárt közösség, mint eddig az osztály volt, van vagy száz gólya egy szakon, lehet válogatni, de ezt sem kötelező. A magány nem feltétlenül rossz. Ha van önbizalmad, és képes vagy néhány percnyi bájcsevejre bárkivel, akkor azt sem fogják gondolni, hogy magadnakvaló, befelé forduló alkat vagy.
2011. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
voltak barátaim. de nem ilyenek voltak. volt ott is olyan ember akinek volt arca. de egy idő után már nem játszotta az eszét amikor velem beszélt. Mert tudta ,h nincs értelme. Jó, tudom mire megy ki a játék. Új közeg döntsük el ki hol áll a hierarchiai rendben (mint a kutyáknál). Persze mindenki kbszott alfa hím akar lenni. Persze. Csakhogy én rég meguntam a játékot. A vicc pedig az ,h ők se tudják tudatosan miért csinálják. Ez csak egy ösztön. Ilyen ösztönlényekkel vagyunk körülvéve. Semmi logika, gondolkodás. Az ilyenek sose viszik előre az emberiséget. A mai technikai és kultúrális fejlődésünket egy marék tudósnak és filozófusnak köszönhetjük akik előrébb láttak a koruknál. Ezek 1 fillért nem érnek. Sose fognak tenni semmit a közjóért mert a saját egyéni érdekeikkel vannak elfoglalva és ezek érvényesítéséért eltaposnak mindenkit aki az útjukba áll. Tulajdonképpen a létüknek sincs gyakorlati haszna... Csak vannak ,hogy leéljék a társadalmat, tudatlanul ösztönök által vezérelve.
2011. szept. 1. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:
a 8 órai vagyok. Az egész világ ilyen... az egyetem már többet láttat a nagybetűs életből. Erről van szó tulajdonképpen.
2011. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jó ,h vki megérti. Ezek szerint vannak értelmes emberek is :D
2011. szept. 1. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, teljesen egyetértek a megjegyzéseddel, viszont az nem teljesen igaz, hogy nem érnek semmit vagy hasontalanok, ezekkel a fogalmakkal vigyázni kell. A fogyasztói társadalmunknak szükséges rossz része az ilyen konform tömegek, akik fogyasztanak, pusztítanak. Ki kell ismerni a rendszer műlödését és megpróbálni mellette érvényesülni. A gazdaság így működik csak, az élvonalbeli kutatóknak megmarad a lehetőségük kitűnni. Ezeknek a "haszontalanoknak" vannak családtagjaik, szeretteik, akiket segíthetnek és akik között elvétve lehet értékes ember is. Hirtelen ez az orosz matematikus jutott eszembe a témáról: [link]
2011. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka. De ha találsz egyet, aki valóban normális, akkor igazi kincsként tudsz tekinteni rá. Én így vagyok a párommal, egy barátnőmmel, és kb ennyi... ahogy a barátommal mondjuk: ''a többiek csak kib.szott statiszták''.

Sok sikert az egyetemhez! :)

2011. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
u.i: a 8 órás vagyok:P(százalékból is látszik)
2011. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!