Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni magány ellen?

Edward Cullen ® kérdése:

Mit lehet tenni magány ellen?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemen és egyszerűen nem találom a helyem. Vannak ismerőseim de nem tudok beszélgetni senkivel normálisan. Mindenki olyan felületes és akkora arcuk van ,h a nyerges ifa forgolódni tudna rajta. Amikor dumálunk félválról válaszólnak zsebbre dugott kézzel. Mindenki úgy feszít mint két krumpli 1 zsákban. Egyszerűen kész vagyok. Egy normális ember sincs itt...
2011. aug. 31. 19:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én egyházi egyetemre járok, és ott - nem tudom, hogy az egyházi volta miatt, vagy a hallgatók alapvető intelligenciája miatt - általában nincs ez a hierarchia. Nálunk általános iskolában volt ez (a rivalizálás) legjellemzőbb, kicsit középsuliban is, de egy felnőtt, egyetemista ember már képes felfogni, hogy attól még, hogy valaki nem ,,nagymenő" lehet normális, nem kell lenézni.
2011. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Fogyasztók, birkák, hülyék. Nevezhetjük őket többféleképpen. Na mind 1 nem érdemes ezen elmélkedni. Emberek milliói élik le úgy az életüket ,h fogalmuk sincs semmiről. Jellemfejlődésük során elsajátítják a különböző viselkedési mintákat. Ezért kocsit, házat állást szeretnének akárcsak anyu meg apu. De a dolgok miértjéről fogalmuk sincs. Ezért nem fognak soha maradandót alkotni. Jó vannak normális emberek. Akiket igazi homo sapiens-nek nevezhetünk. Itt egy példa. Ha egy ilyen birka válaszhelyzetbe kerül. Mondjuk meg kell oldania egy feladatot. Akkor úgy ál neki ,hogy gondolkodás nélkül végigpróbálgatja azokat a módszereket amit ismer. De egy igazi gondolkodó ember képes arra ,h pillanat alatt kiértékelje az ismereteit és a szituációnak megfelelően kialakítsa a megoldáshoz vezető utat mert az ismereteit képes fejleszteni így újat alkot. Különbség. az előbbi csak utánnozni tud mint a majom. A második pedig képes egy teljesen úgy metódust létrehozni. Mind 1 hagyjuk. Hosszú. Előrofdul ,h rajtakapom magamat is ,h az első módszert alkalmazom. De próbálok átálni a másikra. Az a baj ,h nem tanítanak meg minket gondolkodni. Olyanok vagyunk mint a gépek.
2011. szept. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!