Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Figyelt kérdés
Hogyan érjem el hogy pozitív gondolatok, érzések árasszák el elmém?
2011. szept. 1. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pozitív gondolkodás = minden rosszban van valami jó.

Hiszem hogy a negatív dolgok, élethelyzetek azért vannak hogy valamire megtanítsanak minket amik által előbbre juthatunk céljaink megvalósításában és felfedezhetjük hogy mire vagyunk képesek. Hogy egy ismert pszichiátert idézzek: "Mindig az adott negatív megmérettetés mutatja meg hogy ki milyen erős". És csak az lehet erős aki a szemét mindig a céljain tartja, azon amit akar és nem azon amit nem akar.

2011. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet pozitívan gondolkodni

de így a mesék világában fogsz élni

a való világ igeis negatív ott a rossz győz ha így jobb én nem látom értelmét a pozitív gondolkodásnak

2011. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Lehet pozitívan gondolkodni

de így a mesék világában fogsz élni "


Akkor élne a mesék világában ha minduntalan jó dolgokat várna az élettől. A rossz dolgok is szükségesek mert sok mindent megtanulhatunk belőle saját magunkról, képességeinkről, lelki erőnkről is. Teher alatt nő a pálma.

2011. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen de így eltapossák az embert
2011. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A pozitív és negatív ember párbeszéde...


De még mindig nem tudom hogyan gondolkodjak pozitívan. Tehát hogyan érhetem el ezt a szintet..


Azt hozzá teszem a negatív gondolatok még több negatív dolgokat vonzanak maguk után. a pozitív gondolatok pedig pozitívakat. Én inkább a pozitív mellett döntenék.

2011. szept. 1. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha mások hatására feladsz egy számodra fontos célt akkor tényleg elmondhatod hogy eltapostak. De ha csak azért se adod fel akkor nem tapostak el hanem csak maximum megnehezítették a dolgod. Látod a különbséget: mindkét esetben ugyanazt csinálták mégis te voltál az aki eldöntötte hogy eltapostak e vagy sem. Lehet hogy most halvány lila fogalmad sincs hogy hogyan fogod elérni amit akarsz de itt jön a képbe az önmagadba vetett hit.

Ez is egy példa a negatív megmérettetésre amelyben helytállva megtudhatod mennyire is hiszel magadban még akkor is amikor a helyedben már mindenki temetné az ügyet illetve mennyi mindenre vagy képes a sikerért (jó értelemben, tehát hogy mennyi munkát vagy hajlandó beleölni a dologba). Mert lehet hogy nem fogod tudni elérni amit akarsz (benne van a pakliban) de utána senki se vetheti a szemedre hogy nem adtál bele szó szerint a végsőkig mindent!

Egy példa.

Nehéz a megélhetés? Kirúgott a főnök és most nem találsz munkát? Már hogy a fenébe adhatnád fel hogy biztos melót találj? Ha lélekben feladod akkor tényleg el vagy taposva. De ha tovább próbálkozol mint a gép akkor csupán egy pofont kaptál az élettől (meg a főnöktől). Van ez így. Mert a rossz dolgokra, a pofonokra is szükség van. (Nem azt mondom hogy szeretni kell érte a főnököt de ne is hibáztasd minden bajodért.) Mert mi van ha később találsz egy jobb munkahelyet? Akkor amit az ex főnököd veled szemben kicseszésnek szánt (hogy kirúgott) azzal valójában neked tett szívességet.

2011. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De még mindig nem tudom hogyan gondolkodjak pozitívan. Tehát hogyan érhetem el ezt a szintet.. "


Furcsa de mintha az ember akkor lenne fogékony ezekre a dolgokra amikor az adott helyzet már ott van ahol a part szakad. Amikor már annyira lenn van az illető, hogy érzi hamarosan úgyse lesz vesztenivalója, viszont a végsőkig el van szánva hogy innen már csak feljebb akarjon lépni. Így hát még ha nem is hisz kezdetben ezekben a dolgokban, tudja hogy vagy ez vagy a süllyesztő. És a teljes bukás miatti félelem hajtja őt előre (igen, segíti hogy minél messzebb kerüljön attól amitől fél), kihozza belőle a maximumot hogy csak a pozitív dolgokra tudjon koncentrálni mert érzi hogy máskülönben vége mindennek.


"Azt hozzá teszem a negatív gondolatok még több negatív dolgokat vonzanak maguk után. a pozitív gondolatok pedig pozitívakat. Én inkább a pozitív mellett döntenék."


1. Egy dolog lehet negatív is és pozitív is csupán aszerint hogy mi hogy állunk hozzá (ahogy a kirúgással kapcsolatban írtam).

2. Mintha félnél a negatív dolgoktól, nem fogadnád el őket, félnél attól hogy nem állnád a sarat bizonyos helyzetekben. Pedig ezekkel szembe kell nézni hogy kiderüljön valóban okkal féltél e tőlük vagy tök feleslegesen. Plusz önbecsülést is így lehet szerezni ha látod és érzed hogy hiába félsz valamitől, az nem gátol meg téged abban hogy azt tedd amit jónak és hasznosnak gondolsz.

2011. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Látom elindult a mentálius maszturbáció...


Kérdező: csak anyit csinálj, hogy minnél gyakrabban felteszed magadnak a kérdést, hogy

amit most látok/hallokt/tapasztaltam, abban mi a jó?


Ennyi. Ezt gyakorold (persze válaszold is meg magadban) és kész. Csak hát ehhez kitartás kell, az meg nincs mindenkiben...

Mikor már reflexből megy a dolog, akkor fel sem teszed a kérdést, hanem azonnal a jó oldalát látod a dolgoknak a rossz helyett..

2011. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy csináld hogy a felfogásodat változtasd meg. Ha történik valami rossz akkor az új kapukat nyit meg előtted más kapukat bezár és te irányítod az akaratoddal ezeket az ajtókat. Amiket ki akarsz nyitni azt kinyitod amiket nem azokat meg bezárod és majd akkor veszed elő ha szükséged lesz rájuk.
2011. szept. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ebben a kérdésben belinkeltem pár könyvet ezek mind segítenek változtatni


plusz még itt van ez

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!