Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetne legyőzni a...

Walk With Me kérdése:

Hogy lehetne legyőzni a felszínességet?

Figyelt kérdés
Az a pár ember aki valamennyire ismer, bensőségesnek, meg nagyon "mély"-nek nevez, de úgy érzem nem látnak tisztán. Az a problémám, hogy nagyon vágyom egy társra, viszont nagyon külsőséges vagyok. Nem, nem az ilyen erősen sminkelt, ribisen öltözködő plázacicák az eseteim, hanem a természetesen szép, nőies arcú, nőies alakú lányok. Volt pár csúnyább, átlagosabb lány ismerősöm, akivel nagyon jól kijöttem. Egy idő után kiderült, hogy belémszerettek, de nekem nem ment. Szerettem őket mint embert, de mint nőt egyszerűen nem tudtam, a külsejük miatt. Számomra nagyon fontosak a belső értékek az érzelmek is, szóval nem az van, hogy villogni akarok a haverok előtt, hiszen magányosabb, visszahúzódóbb típus vagyok, így nem igazán lenne ki előtt menőznöm, no meg amúgy sem tekintem tárgynak a lányokat. Nem akarok "trófeákat" gyűjteni, csak egy barátnőt szeretnék akivel megértjük és szerethetjük egymást, és annyira bánt, hogy nem tudok vonzódni a kevésbé szép lányokhoz. Ráadásul mivel én ilyen magányos lovas vagyok, nem járok bulizni meg tombolni, így mégkisebb az esély. Amúgy is kevés ilyen lány van, és akkor még a külsőnek is illenie kell, na meg persze fordítva is.
2011. szept. 10. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...én csak a fiúbarátaimmal vagyok ilyen...tehát ha régről ismerek valakit, akkor el se tudom képzelni, h járjak vele, hacsak nem jól néz ki. Ez így van, nem tagadom, nem tehetek róla.


Viszont több olyan eset is történt, h amikor megismertem fiúkat, annyira levettek a lábamról a stílusukkal, humorukkal, eszükkel, h hiába nem voltak azok az űberjó pasik, hanem úgymond átlagosak, kevésbé szépek, nem érdekelt. És egy idő után már fel tudtam fedezni, h jé ő se csúnya, hiszen szép színű a szeme, vagy erős karjai vannak, vagy szép a mosolya... :) Tehát szerintem neked is ez a kulcs. Ne erőltesd a baráti társaságodból ezt a járás dolgot, inkább ismerkedj, szépekkel, meg kevésbé szépekkel. :)


(Különben itt meg kell jegyeznem, h az sokkal nagyobb hatalom, ha egy pasi férfias és sármos, mint szép...tehát nem az a "eláll a szavad tőle", hanem megfog benne valami, sármos...ez sokkal nagyobb előny. És ugyanígy lányoknál is: nem feltétlenül a legarányosabb, leggyönyörűbb lányok a legnőiesebbek. Ezt vedd figyelembe.:))

2011. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én nem feltétlenül az ilyen babaarcú, homokóra alakú lányokat tartom szépnek, hanem azokat is, akik kicsit különlegesebbek, de attól még az is nagyon kevés. És igen, nálam is van ilyen, hogy valakinek elvarázsol a mosolya, vagy a nézése stb, de akkor is olyan bűntudatom van emiatt...
2011. szept. 10. 18:24
 3/8 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy szerintem a szerelem alapja a barátság. Hogy ismerjük a másikat, megértjük, elfogadjuk stb, tehát ha lenne ilyen lány a baráti körömbe, az nem lenne gond. Nem az a probléma áll fel, hogy barátra nem tudok úgy nézni, mert nem, csak egyszerűen sok lányhoz nem tudok vonzódni, és ez bánt.
2011. szept. 10. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nos, sok nő álma vagy, ha nem tudsz akárkivel összejönni, mert a legtöbb fiatal fiú a „legyet is röptében”. :)

Most komolyan, attól, mert nem vonzódsz mindenkihez, akit jó fejnek tartasz, és ő vonzódik hozzád inkább egészséges, mint felszínes. Tudod hányan mennek bele ilyen pótkapcsolatokba („jobb híján”), amivel a másik tönkre teszik? Szuper, hogy tudsz nemet mondani.

Ne aggódj ezen, a vonzalmat nem lehet kicsikarni magunkból, sokan, sokat vitatkoztak már rajta, hogy az mennyire kémiai, mennyire lelki – szerintem mindkettő.

És egy kapcsolathoz kell a vonzalom. Persze nyilván lehet a barátságra is alapozni, de azért „csak” barátként nem lehet sokáig húzni.

Majd ha egyszer megismersz egy általad szépnek tartott, de rossz fej lányt, lehet, hogy rájössz, hogy mennyire esetleges, hogy kihez vonzódik az ember.

2011. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(Bocs, nem tudok írni, úgy látszik, helyesen az előző:)


…inkább egészséges vagy, mint felszínes. Tudod hányan mennek bele ilyen pótkapcsolatokba („jobb híján”), amivel a másikat tönkre teszik?

2011. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem a szexhez érzelmek kellenek, nem kefélek csak úgy akárkivel. :)

És találkoztam már szép, ugyanakkor belsőleg kiállhatatlan lányokkal, ők sem tudtak elragadni.

2011. szept. 12. 20:38
 7/8 A kérdező kommentje:

Szóval tényleg nem arról van szó, hogy legyen szép aztán mindegy...

Olyan nehéz meglennie ezeknek, hogy legyen szép, ne akarjon bulizni, piálni, legyen hűséges, megértő, elfogadó.

2011. szept. 12. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

walk with me akárhányszor válaszolsz a kérdéseimre mindig egyetértek veled, én járok bulizni de az is csak ittasan megy.másképpen nem vagyok az a típus mint a legtöbb bulizós, nem vágyom én sem arra hogy érzelmek nélkül keféljek.olyan undorító


hát igen a szépség és a kedvesség,megértőség,hűség fordítottan arányos sajnos a legtöbb esetben, ezzel nem tudunk mit csinálni ,annyit lehet hogy ismerkedni ,eljárni otthonról ,és majdcsak lesz valaki egyszer:)

18f

2011. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!