Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet felépíteni az...

Hogyan lehet felépíteni az önbizalmat? Valakinek esetleg sikerült már? 20l

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Lego.
2011. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült még. :(
2011. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tégláról téglára egy kis cementtel.


Amúgy elég ha kicsit szuggerálod magadnak hogy "igen, király vagyok" stb stb. Aztán idővel a megszokottól eltérő viselet. Egyedibb stílus. Aztán szép lassan kialakul szinte magától.

2011. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

-Először is sportolni kell. Nem vicc, óriási stresszoldó és önbizalomépítő hatású, bár én férfi vagyok de tuti lányoknál is így van. Nemcsak a kinézeteden javít, az elméd is fittebb lesz és az érzelmeid is kiegyensúlyozottabbak.

-Szerezz sok barátot. Úgy, hogy odamész a társaságba és bármennyire ki vagy rekesztve, elkezdesz beszélgetni (a kedvesebb tagokkal), vagy ismeretlen társaságba csatlakozol és elmentek közös programokra. A társasági bolondozások is sokat javítanak az önbizalmon.

-Foglalkozz a kinézeteddel. Nem baj ha csúnyább vagy csak legyél igényes, akkor már tudnak szeretni az emberek. De ne nézz ki elnyűtt ribancnak sem mert...na azt tudod.

-Tanulj meg változatosan beszélni. Társalgás közben jó, ha ki tudod fejezni magadat frappánsan. Ezt akár be is magolhatod internetről ehhez hasonló oldalakról:

[link]

Sok sikert.

2011. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fontos az önismeret, mert erre lehet alapozni... Miben vagyok jó?, mit szeretek csinálni?, ki vagyok egyáltalán? Amíg bizonytalanok vagyunk az életcéljainkban, amíg nincsenek határozott elképzeléseink, addig csak tengünk-lengünk, és nem találjuk a helyünket a világban.

A társaság tényleg fontos, mit ahogy már az előttem szóló is említette, a sport szintén nagyon kell (és egészséges is). Én is csak lassan jöttem rá, hogy ha szókimondóbb vagyok (azért nem tapló), de jobban kedvelnek az emberek, mint amikor tapintatos voltam ugyan fenemód, de nagyon ritkán mondtam el a véleményemet. Szóval azt mondanám, hogy próbálj meg véleményt alkotni, és ne bizonytalanodj el, ha nem értenek veled egyet mások mindenben. :)

Én is azon melózom, hogy határozottabb legyek, és nekem azt egy szakember mondta, hogy a családban kell kezdenem a kapcsolataimon javítani. Szerintem ez általában is igaz mindenkire, akinek önbizalomhiánya van, sokat segít, ha közös programokat szervez a családdal, mert akkor megerősíthetjük ezeket az alapvető kapcsolatokat, és ezekből táplálkozhatunk más téren is. A szeretetlevél technika is erre jó. Az asszertív kommunikáció szintén segíthet. :)

[link]

Itt csak pároknak írják, de van egy részletesebb verzió, ha kéred, elküldöm.


[link]

könyvtárban tuti van hozzá könyv is :)

2011. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Beszélj ki mindent magadból, legyél kultúráltan (konkrétan: nem trágáran) őszinte mindenkihez. És lépj túl a h'lye embereken!

Ja, és ezt is nézd meg végig tényleg!!! de aztán várom a válaszod!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=NK6vPaJ4zd8

2011. szept. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!