Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit rontok el, miért így...

Mit rontok el, miért így kezelnek az emberek? Egyáltalán miért ilyen a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

nagyon érzékeny típus vagyok. sosem értettem az embereket már kiskorom óta. szerintem ez az "adottság" részben a szüleimnek is köszönhető hogy ilyen lettem.


a gondok már gyerekkoromban kezdőttek ,ahol sokszor éreztem úgy hogy amin a legtöbben nevettek az nem volt vicces(már ált. suliba), de én nevettem velük, nem akartam kimaradni semmiből. ez odáig fajult ha bármi gond ért. borzasztó lelki fájdalom(ami valójában nem is volt komoly annyira,de az érzékenységemnek köszönhetően nagyon elrontotta a napom ,egész délután csak elmélkedtem hogy mit csináltam rosszul) tört rám. még akkor is ha megszídtak, megbántottak mindenen csak nevettem, talán reflexből vagy nem tudom és mikor hazaértem végiggondoltam az egész napom és cask bőgtem és sz.r kedvem volt egész nap. ez nagyon sokáig így ment. szinte még most is így van. az egyetlen dolog amivel ezen változtatni tudok az a tudatosság. most már szinte minden lépésemet végiggondolom ,hogy mit tegyek mit ne tegyek, a helyemben az xy mit tenne és arra hogyan reagálnának, és azt tapasztalom ha úgy teszek mint xy akkor tényleg másképp reagálnak rám. csak egy a bökkenő szinte minden nap azt érzem hogy EZ NEM ÉN VAGYOK


néha még mindig kijön önmagam illetve az a személy aki sok 4-5 évvel ezelőtt voltam még maradt belőlem , az az önbizalomhiányos ,bizonyos szitukra gyerekesen reagáló személy. ugyanez van ha valaki kinevet mer valami balf.szságot mondok pl ma ilyen volt : mesélem egy csaj osztálytársamnak hogy hogyan sikerült elsajátítanom a hátraszaltót..valami ilyet mondtam ,hogy " az elején tudod mennyire féltem neki menni a hátraszaltónak?!" -biztos hülyeén hangsúlyoztam vagy nem tudom - erre elkezdi röhögve mondani hogy "neeeem tudom, hahahaha" .ketten voltak csajok és mindketten úgy nevettek mint aki a másikat hülyének nézi..annyira rosszul esik az ilyen:S:S , és ilyenkor tök sz.r egész napom (tudom hgoy szánalmas vagyok hogy ilyen miatt eltudom cseszni a napomat ,tök jó lenne ha tudnék rajta változtatni, már évek óta próbálok...)

maga ez hogy nem tudnak komolyan venni ,mer hülyén kommunikálok(persze vannak barátaim akikkel normálisan tudok ,de vannak olyanok is akikkel úgyérzem meg kell játszanom a komoylságot- ami általában nem szokott menni ekkor jön ez-).. és hiába próbálok laza lenni meg menő csávó aki nagyon érett meg minden(komolyabbnak tartom magam a legtöbb velem egykorúnál de legalább annyira nem tudom ezt kimutatni mint amennyire bennem van) ..


a kinézetemmel nincs gond.van hogy nagyképűnek hisznek eleinte(ezt csak azért írom mer általában az emberek a nagyképű egyedre figyelnek fel jobban) van hogy közelednek felém,aztán mikor megismernek jön az hogy "szarjuk már le ezt a csávót, ő nem is partyarc" - ezt gondolom én hogy mások ezt gondolják rólam miután jobban megismernek.


mindjár összesírom magam , és tisztába vagyok vele hogy ennek nem így kéne lennie a koromból ítélve .de mégis ez van


valami motivációs üzenet vagy bármi értelmes hozzászólásnak örülnék


köszönöm

18f


2011. szept. 20. 16:14
 1/2 Tetszik a ***** válasza:

"...Mit rontok el..." - Mit akarsz elérni? Be akarsz illeszkedni, vagy független akarsz maradni?

"...miért így kezelnek az emberek? Egyáltalán miért ilyen a legtöbb ember?" - Arisztotelész szerint a humor etikailag elfogadható gúny (és ezzel teljesen egyetértek - talán ezért veszett el belőlem a humorérzék). Az emberek szeretnek gúnyolódni, mindig is az volt a menő és a falkavezér, aki tudta taposni a másikat. Mindig is így lesz.


Amúgy sok ilyen van, mint te, csak mindenki be akar illeszkedni, mint ahogy te is mondtad, hogy megpróbáltad. És az ilyen fajták is csak nevetnek másokon, semmi megbánás nem mutatkozik az ilyen arcokon - még ha gondolják is, akkor se teszik, mert az sem menő (és ez gyakorlatilag ugyanannyit ér, mint az általad említett "partyarcok").


Szóval megkérdezem: Ezek után is be akarsz illeszkedni? Akkor menj el velük bulizni, alkoholizálj, dohányozz, hányd le minél cifrábban a falat, akkor leszel te ász. Drogok is jöhetnek, az se tesz rosszat a hírnévnek. Minél kevésbé törődsz a jövőddel, annál jobb társaságba kerülsz.


Én viszont nem illeszkedtem be és sose akartam beilleszkedni. Kerültem a társaságukat és én is gúnyolódtam rajtuk. A jó jegyeim és a "kívülálló" gondolkodásom elég erős vár volt ellenük. Általános iskolában se voltam velük, középiskolában se. Egyetemen pedig egy év nappali után más egyetemre mentem, így átváltottam estire, mert nem bírtam elviselni őket. Ne hidd azt, hogy nem volt társadalmi életem; volt egy jó baráti köröm, volt pár barátnőm, akikkel még mindig jó barátok vagyunk. Sok év kemény munka után, belegondolva, hogy az életem nagy részét tanulással töltöttem, ezerszeresen megtérült a szenvedés ára. Ma már Bruttó 500K HUF a havi fizetésem, van családom. Minden nap feltűnik egy régi ismerős arc. 10 évvel ezelőtt az ilyen láttán hányinger kerülgetne ilyenkor, de most csak nevetek rajtuk. Látom, hogy szakadt ingben vannak, a stressz szétveti őket, halálra dohányzott hanggal hörögnek a másik féleszűre. Van, akit a "sarkon" láttam. Vért izzadnak minden egyes 5 Forintosért, és egymás torkának ugranak egy-egy "viccesebb" megjegyzéskor. El nem tudod képzelni, hogy mekkora mennyiségű endorfin szabadul fel ilyenkor a szervezetben. Volt, mikor egy ilyen esetet láttam, a földön fetrengve röhögtem egy éjjelen át...

Le kell vonni a következtetést, hogy az ilyen emberek a felnőttkorukra már nem élvezik az életet, csak szenvednek, egymást még mindig ugyanúgy lenyomják, minden egyes gondolatukat egy erőszakos cselekedet kísér. Úgyhogy kb 24 éves koruktól már a pokolban érzik magukat, így mondhatjuk, hogy az ilyenek átlagos élettartama nem haladja meg ezt a kort. Én pedig nevetek rajtuk, megérdemlik. Nem fogadtam el tőlük soha cigit, se alkoholt, se egyéb tudatmódosító szert. Én érzem, hogy meg fogom érni a nyugdíjamat. Az én életem az iskola után kezdődött, nem előtte. Ma is látom a fiatal generációt, 11 éves srácok a diszkóba igyekeznek(?!), a 8 éves is cifrábban káromkodik, mint bármelyik családtagom. Én kapásból meg tudnám mondani egy csomó emberről, hogy ki lesz prostituált vagy munkanélküli. Egyébként is jobb az általad megalapított családdal boldog lenni, mint hogy tizenévesen magaddal és a jöttment barátnőddel ellenni.


Úgyhogy azért tragédia a "ti" életetek. Ha be akarsz illeszkedni, de nem tudsz, akkor se iskola időben nem érzed jól magad, se utána. Leterhel a számos elutasítás, sokszor fognak beléd rúgni. Az ilyen emberek ugye a vesztesek. De ha ezzel a szánalmas próbálkozással elveszted azt a sok időt, amikor a fiatalkorodban mások eltartanak (és lenne időd magaddal foglalkozni), rájössz utólag, hogy az életed elrontottad. Ugyanolyan vagy nem sokkal jobb képességű és képzettségű leszel, mint ők. Életed végéig vesztes leszel, a munkahelyeden ugyanilyen hierarchia fog uralkodni, az emberek ugyanígy fognak felfele nyalni, oldalra könyökölni, lefele taposni. Ráadásul azzal, hogy te is támogatod őket, még inkább eltéríthetetlenek lesznek erről az útról. Úgyhogy azt is válaszolhattam volna, hogy miattatok. De ez már egy másik történet...


Döntsd el, mint akarsz kezdeni magaddal az életben. (Megjegyzés: ált 7-24 éves korodig tanulsz, ami nincs 20 év, ha nem vesszük figyelembe az alsó tagozatot és az egyetemet (amik ugyebár társadalmilag jobb), akkor 8 év: de az átlagéletkor ma már 80 - meddig és mikor akarsz boldog lenni?)

2011. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

aha. értem amit mondasz. voltam velük partyzni ,piáltunk egy jót, és tökre úgy voltam vele hogy ez nem én vagyok. de akkor meg jön a másik véglet hogy "miért vagyok ennyire aszociális"?..


apám mindig mondja hogy ha ennyire nem birom az embereket akkor biztos bennem van a gond, hát most te meg azt mondod hogy sajnos ki kell mondani a mai fiatalság iylen ,akkor pedig nem az fura , vagy csak megjátsza az arcságot, amit én is próbálgatok ,de olyan nagyon őszintén jól sosem éreztem magam velük. még részegen sem :\ ..

egy nagyon jó barátom van, ő vele nagyon jól elhülyéskedünk. sokkal de sokkal jobban érzem magam vele mint az osztálytársaimmal..


életem végéig vesztes leszek ha így folytatom ,elég szörnyen hangzik, de hát a másik oldal meg mindig mondja hogy legyen nyitottabb az emberekre, én úgy gondolom az vagyok ,csak nagyon másképp gondolkodnak mint én.

vagy értsem úgy? hogy a fejemben kéne elfogadnom a tényt hogy az emberek ilyenek és inkább magammal törődjek ne azzal hogy szarul érzem magam a suliba(7 napból 5 szarul telne, elég szörnyen hangzik)..hogyan érjem ezt el?

biztos másképp kéne felfognom a világot. de ekkora váltást nem tudtam még a fejembe lejátszani..


csak ez így olyan szörnyű hogy vagyok én meg a nép ellenem aki ellen tartanom kell a gátat nehogy áttörjön..pedig már nagyon rég óta tartom és Istenigazából nem sikerült áttörni..de ez így akkor is sz.r hogy kb 50 emberfajtából 3mal érzem jól magam..:\

2011. szept. 20. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!