Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen? Ezen...

Miért vagyok ilyen? Ezen lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Júniusban voltam egy irodalmi versenyen,ahol majdnem minden feladatnál beszélni kellett. Ki kellett állni a színpadra és mindenki előtt 5-10percet beszélni egy megadott témáról,amit akkor húztál.Mindenkin láttam,hogy milyen jól beszél,milyen ügyes én meg meg sem tudtam szólalni.Vagyis,hogyha le kellett volna írjam vagy csak egyedül elmondjam úgy,hogy senki sem hallja,akkor biztos nagyon jól sikerült volna,de amikor beszélnem kell több ember előtt egyszerűen olyan ideges leszek,hogy nem tudom elmondani,amit akarok.Annyira idegesít,mert tudom,hogy képes vagyok rá,de még sem megy.

Persze ez csak egy példa,már nagyon sokszor fordult elő suliban is.

Pszichológus szeretnék lenni és abban a szakmában nagyon fontos,hogy szépen tudjak beszélni idegen emberek előtt.

Lehet attól,hogy még túl fiatal vagyok(15/L)?Vagy tudok változni?Hogyan?

Az idegesít a legjobban,hogy tudom,hogy képes vagyok rá és nem látja senki,mert nem olyannak lát,amilyen valójában vagyok.Amikor fogalmazásokat kell írni vagy bármi,ami írásban van,általában mindig az elsők közt vagyok,de amikor beszélni kell,egyszerűen nem megy..

Mit tehetnék?


2011. szept. 24. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt hívják lámpaláznak. Próbáld meg gyakorolni, felmondani, beszélni olyan ember előtt, aki nem nevet ki, gyakorold először kettesben (szülő, tesó, bnő), vagy magadnak tükörben hangosan, majd esetleg ha jól megy érdemes a "közönséget" kicsit nagyobbra szervezni (4-5 fő)


A pszichológus szakmában meg általában a beteggel kettesben vagy, nem egy nagy társaságnak kell beszélni, tehát addig még bőven tudsz változni.

2011. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!