Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Változtatnom kellene a hozzáál...

Változtatnom kellene a hozzáállásomon?

Figyelt kérdés
én mindig megpróbálok szépen és normálisan beszélni az emberekkel, még ha rossz napom is van, de mikor bunkón és gorombán szólnak vissza, nagyon rosszul érzem magam
2011. okt. 26. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű.Ahogy viszonyulnak hozzád,te is úgy viszonyulj hozzájuk.Nehogy már mindig te törd magad,hogy kedves legyél olyan emberekhez,akiknek kilóg a kapanyél a szájukból!Nem a te hozzáállásoddal van baj,hanem az övékével.
2011. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki a kedvességed mellett. "A nyugalom az erős fegyvere" (olyan valaki mondta ezt - egy államférfi - akinek a nevét nem írom le. Nem volt egyértelműen pozitív hős.)

Ha udvariatlanul szólnak, barátságtalanok, eleve bocsáss meg nekik. Tudd be annak, hogy rettentes gondok nyomorítják a legtöbb embert - ezért aki kevésbé teherbíró, azonnal "vicsorít", hogy kiadja a reménytelenségét. A gyengeséget - ha már felismertük - meg kell bocsátani.


Hanem ha szándékosan sértenek, packáznak veled, fensőbbségeskednek gonoszkodnak - hát akkor "csapj oda" (természetesen szóval, mimikával..olyan helyzetbe ne kerülj soha, hogy tettlegesen bántsanak).


Végül pedig: élvezd azt az erőt, ami abból ered, hogy civilizált ember tudsz maradni. Neked van igazad.

2011. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó tömören elmondta a lényeget. Ne lépj bele más intim szférájába, és ne tűrd, hogy a tiédbe belelépjenek. Ha nincs jobb ötleted, távozz onnan. Nyugodtan és magabiztosan.
2011. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csakis azon a részén kellene változtatnod, legalábbis szerintem, hogy annyira komolyan vedd mások bunkóságát.


például, én még a cigány útonállóval is kedves vagyok, és nem érzem rosszul magam, ha elküld a k. anyámba. akkor érezném rosszul magam, ha én lennék a bunkó.


ő olyan, én meg ilyen, én erre, ő arra, nincs ebben semmi.

2011. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ezt fejben tudom én is, mondom magamban, h nem kell vele foglalkoznom, de mégis megrezzenek ilyenkor :-)
2011. okt. 26. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
18:17 ! Megismernélek szívesen.. régóta keresek ilyen embert.
2011. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!