Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor álmodok általába...

Amikor álmodok általába tudom, hogy csak álmodok. Ti is szoktaok így lenni? És vajon miért van ez? Vagy ez normális/átlagos?

Figyelt kérdés
pl.: azt álmodom, hogy elüti a cicámat a kocsi, először megijedek, majd végig gondolom, hogy hát ez csak egy álom, semmi baj, álmodjuk végig, ez úgy se igaz. Vagy a másik eset, amire még tisztán emlékszek, hogy kiszaladtam egy lépcsőházből, és miközbe nyitottam befele az ajtót arra gondoltam, hogy majd megnézem az álmoskönyvbe mit is jelent ez, utána bevágtam a fejemet, arra gondoltam nah majd ezt is megnézem, hátha jót jelent, és így tovább, tehát általába tudom,hogy csak álmodok.
2009. ápr. 26. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezt hívják tudatos álmodásnak, ami igen ritka, nehéz elsajátítani. Szerencsésnek érezheted magad, lennék a helyedben. :) Ez teljesen normális, de nem átlagos dolog.
2009. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is elő szokott fordulni elég gyakran, hogy tudom, hogy álmodok. Legutóbbi esetben kergetett egy ismerősöm, mert loptam tőlük egy almát a fáról, és mondom, hova sietek, ez úgyis csak álom, de aztán belegondoltam, hogy de mégis tök jó, legalább futok egyet. De már volt olyan, hogy rosszat álmodtam, és mondogattam magamban, hogy keljél fel, és akkor vége, de aztán nem kelek fel mégsem, mert nem tudok, és végigálmodom a sztoriimat. Egy részről vicces is, az lenne jópofa, ha annyira magamnál lennék ilyenkor, hogy mondjuk kipróbálhassak álmomban olyat, amit valóságban nem tudok, vagyis befolyásolhatnám, hogy mit álmodjak, de ez nem megy.
2009. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Szia!

Irányítani is tudod esetleg az álmod? a fenti kérdés kiírója vagyok.

2009. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

állandóan, múltkor azt álmodtam hogy egyik barátnőmmel egy könyvtárban gördeszkáztunk és majdnem felborultam de erősen koncentráltam arra, hogy nem fogok elesni és nem estem el, aztán később a könyvtárban az egyik volt, régen látott osztálytársammal találkoztam (eközben a valóságban a telefonom elkezdett csörögni) mondtam neki, hogy bocsi, mindjárt jövök, csak csörög a telefonom

meg persze volt más is, mikor a vízben majdnem megfulladtam és arra gondoltam közben hogy ez csak egy álom és simán lélegeztem a víz alatt, meg még volt néhány furcsa dolog

2009. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy például arra gondolok hogy kiváncsi vagyok erre, vagy hogy óhh gondoljuk már végig(éljük meg álmunkba) milyen is lenne ez?

Mert ilyen szokott lenni, de nem tudom hogy ez jelenti e azt. Vagy van hogy éjszaka kimegyek pisilni(volt hogy 3x is) és utána hiába nem egyből aludtam el, ugyanott folytattam az álmot ahol abbahagytam(mintha egy sorozat lett volna, és épp reklámszünetre mentem voltan:)).

2009. ápr. 26. 21:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Elnézést mos tolvastam el, igen volt már velem hogy tanultam, szoktam matekpéldákat oldani álmomba, amiket a valóságba nem értettem, álmomba voszont megértem, és utána a valóságba is megtudom oldani.
2009. ápr. 26. 21:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsi csak nem tudtam hogy mit jelent, sőt azt se tudtam hogy ez se szokványos:D hogy matekpéldákat oldok, amiket addig nem értettem:)
2009. ápr. 26. 21:18
 8/15 A kérdező kommentje:

meg olyan is szokott lenni, hogy ha valamire kiváncsi vagyok akkor elalvás előtt arra a kérdésre koncentrálok, és elhatározom, hogy megálmodom a választ, és általába megkapom rá a valászt. Meg sok olyan volt, hogy ismerőseimnek mondtam, hogy mint álmodtam róluk, és mondták, ohgy ez nagyvonalakba megis történt velük a napokba:)

Még csak 16éves vagyok, és kb 13éves korom óta tapasztalom ezeket. De imádom, mert olyan érdekes:)

2009. ápr. 26. 21:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, én állandóan csókolózok. De már egyszer válaszoltam ezt. A padtársammal szoktam :$ Tök helyes, és jó vele lenni. Vagy egy sráccal akit ismerek, és örülnék annak, ha ő is szeretne. Jó érzés. Bármikor csinálhatom. Például a múltkor az volt, hogy rosszat álmodtam, és ezt mondtam:Áhh ez csak egy álom. Most felébredek szépen, és álmodok mást, vagy elmegyek x helyre. Működött. ELmentem sétálni. :D
2009. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló vagyok: Arra a kérdésre válaszoltam ezt amire te is: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..
2009. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!