Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 20 éves lány nem akar jogosítványt?

Figyelt kérdés
Pedig a szülei fizetnék, szinte könyörögnek neki, hogy csinálja meg, de egyszerűen nem akarja, fél a balesetektől..
2011. okt. 3. 22:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van jogsim, de alig vezetek, félek is.

19/l

2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarja, nem kell erőltetni.. pár 20évesnek meg inkább be kéne vonni a jogsiját..
2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
75%

Filozofáljunk kicsit.

Ki dönti el, mi normális, vagy mi nem?

Van egyéni látásmód, amely alapján egy helyzetre rámondjuk a saját értékítéletünk, és van egy kollektív értékrend, amely közösségi szinten eldönti az adott helyzet, tulajdonság, stb. negatív vagy pozitív voltát, mondhatjuk úgy is, hogy a kollektív jó-, és rossz tudásának elfogadása.

Az általad is feltett kérdések körében egyénileg mond az ember véleményt, és a saját gondolatok több szempontból is sokszor befolyáltság miatt eltérőek:

Más leteszi a jogsit, és örül neki, ez a természetes rend az életében, és mindenkire mint UFO-ra néz, ha ő nem tesz ugyanígy, mivel a normál kategóriában ez számít neki elfogadhatónak. Lehet ezt is sulykolták belé mind család, mint egyéb közösségi kapcsolat részéről.


Én azt mondom, hogy bár tényleg sok helyen kérik a jogsit, ha bizonytalan vagy magadban, ne ugorj neki, nem leszel kevesebb, vagy furcsa, mert nem teszed le. Nem alapelvárás, úgy mint az érettségi, nem az IQ-szint alacsonyságával függ össze, és nem is nevezhető teljesen normálatlannak, aki úgy dönt, hogy nincs szüksége rá.

Magyarán: normális, nincs ebben semmi szokatlan.

2011. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 évesen nem akarok. Jó, ha fizetnék, lehet megcsinálnám, de akkorse biztos. A párom vezet, az övé az autó is, nem is merném vezetni, félnék, hogy megütöm. Majd, ha lesz pénzem saját autóra, akkor lehet megcsinálom, addig jó így.
2011. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne lehetősége vezetni(odaadnák néha a szülei a kocsit,vagy kapna autót,avagy tudna magának egyből venni),akkor érdemes megcsinálni.De ha ezekből egyik sincs meg,akkor nem érdemes.(és meló miatt max évek múlva számítana,mert ahova elvárás a jogosítvány,oda mindig elvárják,hogy minimum 2ÉVES vezetői tapasztalat kell..!!!).

Akinek jogsi letétele után egyből nincs lehetősége vezetni,annak nem érdemes, igazából csak úgy tanul meg az ember vezetni...

2011. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Engem erőltettek, hogy megcsináljam, meglett, na azóta sem vezettem. Nem érzem magam biztonságban, nem akarok vezetni és a BKV-val néha gyorsabban odaérek ahova kell. Meg sem fogom hosszabbítani a jogsit..

26/N

2011. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%

Én csak simán nem akarok. BKV-val eljutok mindenhova. Tök felesleges lenne.

24/L

2011. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
alapnak alap, de ha nem minden hülye kapna jogsit, akkor talán nem lenne életveszély az utakon...ha nem akar jogsit, az az ő döntése, és felelősségteljesebb, mintha pánikolva vezetne
2011. okt. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van jogsim, még 17 évesen kezdtem el megcsinálni.Nem igazán vezetek,sokáig vagy 4 évig nem is vezettem egyáltalán. néha ha párom mondja,akkor igen, de akkor is csak országúton, városba be nem mennék semmi pénzért, így meg nem ér semmit, országúton a hülye is tud menni!

Múltkor bementem városba vasárnap délelőtt volt azt hiszem, szinte egy lélek sem volt sehol, de engem az a pár autó is halálra idegesített, ami kint volt.Egyszerűen bénának érzem magam, és szégyellem ezt a fogyatékosságomat, pedig nagyon szeretnék jól vezetni, de kicsit ez ördögi kör szerű nálam:béna vagyok, tehát inkább nem csinálom-így béna is maradok, mert nem gyakorolom...

Mindegy, az az igazság, hogy már el is ment a kedvem az egésztől, vészhelyzetben úgy sem tudnék eljutni A-ból B-be, mondjuk hétfő délelőtt kocsival.Akkor meg teljesen fölösleges.Nem bízok magamban, más autóját meg nem akarom összetörni, vagy tönkretenni.

2011. okt. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lemaradt:24L
2011. okt. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!