Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, hogy semmi kedvem...

Úgy érzem, hogy semmi kedvem ahhoz aminek jönnie kell, és semmi lehetőségem nincs, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok. Nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni, mert nem érdekel semmi, nem vagyok jó semmiben, és őszintén én nem is szeretnék sehova menni legszívesebben... Csak azért mennék mert a szüleim mondják, meg mert pénzt muszáj keresnem majd, hogy ebben a szar társadalomban valahogy egyáltalán létezni tudjak. Engem már ez se érdekel, nagyon utálok tanulni, és nem akarok semmit csinálni. Egy nagy kiszolgáltatottságnak érzem ezt az egész életet, hiszen ha nincs pénzed, akkor egy senki vagy. Nem akarok felnőni, és rohadtul nincs kedvem ehhez az egészhez, hogy még végigszenvedjek 40 évet mire végre békén hagy mindenki a munkával meg a tanulással. Semmi célom sincs, csak vagyok aztán kész. Ilyenkor kérdezem, hogy mit kezdjek magammal? Mert gyakorlatilag semmi értelme, hogy létezem. 18/F
2011. okt. 9. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam így vele mint te, ha gondolod beszélgethetünk. :)
2011. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Ne haragudj, de nem vagyok rajta egy ilyen chat programon sem, úgyhogy ha gondolod küldj privátot, vagy írd le ide. Köszi!
2011. okt. 9. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahogy én is így gondolom....

Egyébként nézd meg a Harcosok klubját, valami ilyesmiről szól az is, nekem a kedvenc filmem.

2011. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos ezzel a kilátástalansággal rengeteg ember küzd a környezetemben, és én is eljutottam már erre a pontra, de ki lehet kerülni belőle. Apukám fiatalkori élménye a legpozitívabb ellenpélda erre. Azt mondja, neki az adott új lendületet, hogy újra és újra elképzelte magát a jövőben, egy boldog élettel, olyan emberekkel, akiket kedvel és élvezetes munkakörülményekkel. Akarnia kellett, hogy vágyjon a boldogságra, de a végén már nem is tűnt olyan elképzelhetetlennek a pozitív jövő. Ha ő akkor feladja, akkor most nem írhatnám neked ezeket a sorokat. Mily meglepő :-)

22L

2011. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Veled tudok érezni dettó én is ugyanígy érzem.

Az egész életet egy rabszolgaságnak érzem, előírják, hogy mit tegyél és ha nem teszed akkor egy szar alak vagy.

Én most egy suliban vagyok de már a tanulást is megutáltatták velem, soha nem szerettem amúgy sem ha szabályokat írnak nekem elő. Most sem szeretek tanulni.

Az egész életet meg amúgy is kilátástalannak látom, ahol a munkákért éhbért kap az ember, persze ilyenkor azt mondják ,hogy miért nem tanultál. És miért nem lehet megfizetni azt aki mondjuk gyárban robotol, vagy azt aki kidolgozza a belét? Nem tanulás kérdése, de lényegtelen.

Ilyenkor mindig azt kívánom bár inkább egy lakatlan szigeten lennék. Ott legalább te vagy önmagad.

De azért próbálom a sötét oldal világosabbik részét is nézni, próbálok pozitív lenni még ha minden nem is tűnik annak.

2011. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!