Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy érezhetném jobban magam?

Hogy érezhetném jobban magam?

Figyelt kérdés
Azt hiszem az önbizalomhiányommal teljesen átlagos problémám van, de 19 éves létemre nem tudok vele mit kezdeni. Alábecsülöm magam a többi emberhez képest, folyton arra gondolok, hogy nálam mindenki jobb és népszerűbb, én csak a szürke átlaghoz tartozom, akit nem vesz észre senki. Sok barátom van, de néha az ő körükben is feleslegesnek érzem magam. Próbálok nyíltabb lenni és olyanokkal is kommunikálni, akikhez képest alsóbb rendűnek érzem magam, de ez is csak akkor megy, ha buliban lerészegedek. Másképp egyszerűen nem tudom jól érezni magam, olyan kisebbségérzetem van. Ez persze nem megoldás semmire, és tudom, hogy ezzel mégúgyse fogok elérni semmit. Ha a hétköznapokban próbálkozok ilyesmivel, akkor meg biztos van olyan, aki tesz róla, hogy esélyem se legyen. Szeretnék kitörni a szürkeségből, pozitív képet kialakítani magamról az emberekben, és nem azon rágódni, hogy eddig milyen negatívumokat sikerült elérnem vagy mit csináltam rosszul. Mit kell tennem, hogy sikeres legyek?
2011. nov. 5. 18:04
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia !

Én is önbizalomhiányban szenvedek hasonlók a problémáim.. de nekem még az is hozzátársul hogyha velem egykorúak között vagyok úgy érzem hogy mindenki engem néz , és kibeszélnek..utálnak röhögnek rajtam..

Pedig semmi okom rá.. Én is most próbálok önbizalmat nyerni. Sajnos segíteni nem tudok , de nem vagy evvel egyedül !! Nekem például az életemben történtek olyan dolgok amik lelkileg megviseltek.. és ezért becsülöm alá magamat.

2011. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 life is beautiful ***** válasza:

én olyan dolgokkal kezdtem el foglalkozni ,amikhez a nagyátlag semmit nem konyít :D ,ettől jobban érzem magam


én úgy vagyok vele, hogy azt gondoltam sokáig ,hogy hülyén néz ki az arcom ,és azért nem megy az egész, aztán rájöttem ,hogy a szépséghibáimat elnézve, jóképű vagyok:D ..de mégis van annyi csúnya ember aki ,nem hogy magabiztos ,de még képes lenézni másokat ..hát ezt nem is értem


a kevés dumám, hogy nem jó a beszélőm ,ez az ami nagyban ront a kisugárzásomon, a legtöbb velem egykorúval szemben, valahogy kéne fejleszteni és akkor minden jobb lenne..


van esetleg olyan dolog amitől nagyon tartasz?

azt mondják azok a dolgok fejlesztenek igazán ,amikor magadra kell parancsolnod és kilépni a "komfort-zónádból" ,és szép lassan hozzászoksz.

én is sokszor érzem feleslegesnek magam, mikor nem tudok elsütni egy jó poént ,csk röhögök másokén, esetleg még annyit lehet tenni az ügy érdekében ,hogy beszélsz az illetővel ,hogy hogy érzel te valójában (lányokkal lehet ilyenről ált .értelmesebbjével)

18f

2011. nov. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez a "próbálj ki olyan dolgokat, amitől tartasz" ötlet nagyon tetszik :) Talán több bátorságot adna és merészebb lennék :) Voltam már ilyen, mert más környezetben voltam, szóval tudom, hogy tudok ilyen lenni. Már ötletem is van, hogy mit valósítsak meg először :)


Kedves első, szerintem fogadd meg te is ezt a tanácsot, hátha sikerül mindkettőnknek sikeresnek lennie :)

2011. nov. 12. 17:02
 4/4 life is beautiful ***** válasza:
ha már így szóba hoztad. nyugodtan elmesélheted miktől félsz, az segít :D:D
2011. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!