Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány ellen?

Önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés

14L

Semmiben nem tartom magam értékesnek. Másoknak is megvan a véleménye rólam és kibeszélnek a hátam mögött :-(

Tükörbe sem szeretek nézni, csúnya vagyok.

Ráadásul úgy érzem, hogy a barátom fog hagyni, mert nem vagyok elég értékes hozzá képest.


A férfiak megnéznem de én nem tartom magam elég szépnek. (59.2 kg) A barátom (16) nagyon pozitív gondolkodású, gyakorlatilag ezt a kérdést is neki köszönhetően teszem fel. Ő szokta folyton dícsérni a testem, személyiségem stb, de úgy érzem, hogy ezeket csak ő gondolja így.


Adjatok kérlek tanácsokat, módszereket

×az önbizalmam fejlesztésére

×értékeim megtalálására

×Magam mások véleményétől való függetlenítésére

×Akármilyen motivációt


Köszönöm!


2011. nov. 9. 23:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Rengeteget sportolok mégis túlsúlyos vagyok. Az arcom csúnya, és ezen sminkkel sem tudok változtatni.
2011. nov. 9. 23:16
 2/4 life is beautiful ***** válasza:

dícsérd meg magad,ha vmiben jó vagy, ne az járjon az eszedben, hogy vannak a szépek, meg a szerencsétlenek ,ha nem abba vagy jó hogy szép az arcod ,attól függetlenül lehetsz egy nagyon értékes,szerethető ember :)

kezdj bele hobbikba:D ,én is akkor jöttem rá hogy nagyon élvezem a gitározást miután 4 év gitárorákra járás után feleszméltem ,hogy inkább egyedül képzem magam, és napi 1 órát marha kevésnek találok ,máskor meg heti 2x gyakoroltam felet annyira nem élveztem :D


szval olyan nincs h semmi nem érdekel, kezdjél, olvasni könyveket, youtubeon videókat nézni, és hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberek után nézni ,akármennyire is nagy legyen benned a félelem eleinte, ezen túl lehet lépni ,de tudatosnak kell maradnod:)


mások véleményének leszarása? na ez nekem sem megy,

csináld azt ,hogy lefekszel az ágyra ,és elképzeled magad mittomén 5 év múlva milyen lennél ,és ezt az illetőt mintha magad mellé mintha ott lenne... érezd hogy ő magabiztos, vannak emberek az életében ,kérdezgess tőle, képzeld el hogyan reagálna bármilyen szituban amibe te kellemetlennek érezne

érezd hogy te is ilyen magabiztos leszel .ha nem is a hét múlva ,de idővel :)

remélem segítettem

18f

2011. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy egy 14 éves lány csúnya, de ha te így érzed, tenni kell ellene.

Ha van 1 ember, aki értékel, jónak tart, az nagyon jó! (van akinek soha nem mondják: de jó,hogy vagy..hogy létezel..azokkal van nagy baj)

Vedd komolyan a barátod - és a + gondolkodását - próbáld követni.

Akkik a hátad mögött "kibeszélnek" - azzal nem kell törődni - más háta mögött pletykálkodni-huhogni amúgy is jellemtelenség.

Lehet egy kis túlsúly- de ebben a korban még nagyon sokat változik. NE egyél sok kenyeret, próbáld a cukros italokat kihagyni. Egyél gyümölcsöket- az jó, kell is a fejlődő szervezetednek.

*

értékeid megtalásáa: ez az önismerettel függ össze- ami az idővel folyamatosan változik, nő.

Fontos lenne, hogy megtaláld, mivel szeretnél foglakozni? Mit szeretsz csinálni? Zene? rajz? tánc? kézimunka?

Ha van ilyen, abban próbálj elmélyedni, abban gyakorolni magadat. Fog menni! Fel fejjel!

2011. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kaptál egy "hasznos"-t :-)
2011. nov. 9. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!