Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány, magányosság,...

Önbizalomhiány, magányosság, zárkózottság. Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel nagyon jóban vagyok, de sokszor valahogy mégsem tud teljesen megnyílni előttem. Egy másik lánnyal hárman szoktunk együtt lógni, viszont neki velem jobb a viszonya, így mikor hárman vagyunk, olyan, mintha sarokba lenne taszítva és nem figyelnénk rá. Ezen szeretnék változtatni, de fogalmam sincs, mit kellene tennem. A barátnőm kissé önbizalomhiányos, és sokan lebecsülik, nem hagyják érvényesülni, de néha már abban is a támadást látja, mikor segíteni szeretnék neki ebben.


(mindhárman L/17)


2009. máj. 9. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljátok bevonni jobban a beszélgetésekbe ilyesmi, és éreztessétek vele hogy ugyanolyan értékes ember mint ti vagytok.Mondjátok neki hogy ne vegye figyelembe a bántó megjegyzéseket.
2009. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szervezz programokat csak az önbizalomhiányos lánnyal, ha kettesben vagytok jobban megnyílik,szerintem.

Én is voltam hasonló helyzetben és nálam bevált. :)

2009. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, az én esetemben én vagyok az összetartó "erő"... Nállunk sincs még megoldás, és szerintem nem is lesz...még egy év és vége az álltalánosnak, ennyi volt. De az, hogy vonjuk be a beszélgetésbe jó öteletnek tűnik, meg hogy bíztatsuk, csak hát ők állandóan összevesznek...
2009. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nem vesznek össze, és sokszor benne is van a beszélgetésben, de látszik rajta, hogy csak felületesen. Ő igazából olyanok előtt, akik nem ismerik megjátssza, hogy minden oké, de mikor kettesben vagyunk, teljesen máshogy viselkedik.
2009. máj. 10. 17:46
 5/7 anonim válasza:
100%

Foglalkozzatok vele, beszélgessetek vele, legyetek vele türelmesek, megértőek...

Próbáljátok a pozitív dolgaiért dícsérni, valamilyen visszajelzést adni neki, hogy egy-egy szituációban ti hogy értékelitek azt, amit csinált...

Esetleg engedjétek, hogy egyes dolgokban, ha együtt vagytok, ő maga döntsön, illetve állítsátok ilyen helyzetekbe is, de csak szép fokozatosan.

Hagyjátok érvényesülni, kicsit ki kell mozdítani a bezárkozottságból.

2009. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a legjobb ha úgy vonjátok be a beszélgetésbe, hogy megkérditek mit gondol erről-arról, amiről éppen szó van. És ne dícsérjétek őt közvetlenül mert azt a zárkózott emberek elég rosszul viselik. Inkább arra koncentráljatok, hogy a tettei végeredményéről beszéltek pozitívan vagy negatívan, de mindig őszintén (negatív véleményt is lehet mondani úgy hogy utána mindhárman nevettek rajta egyet).
2009. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem detto ugyanez. amúgy hol laksz?
2009. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!