Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik nem tudnak barátkozni valami miatt, vagy zárkózottak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen... miért? nem vagy egyedül?
2011. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lennének? Vannak fiúk,lányok, heterók, homokosok, élni és élni nem akarók,intelligensek és analfabéták, majd pont zárkózott nelenne,ha már úgysem kell nevet meg képet adni a kérdéseihez...
2011. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. De nem azért mert nem merek, hanem mert a körülmények így hozták. Nem én tehetek róla. Egyszerű áldozatválllalás.
2011. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
áldozat vállalás? kifejtenéd? :)
2011. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, egy biztos van.
2011. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 life is beautiful ***** válasza:

engem sokan zárkozottnak tartanak, aki nem akar barátokat, ez egyáltalán nem így van. csak a körülmények (iskola) nem teszi lehetővé a barátkozást, ha van akkor kevesen vannak ,és nehezen találom meg őket

de van egy nagyon jó barátom

18f

2011. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 3/6

kifejtenéd?

2011. nov. 12. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen vagyok. Önbizalomhiányom miatt nehezen nyílok meg az emberek felé, emiatt mondhatni egyedül vagyok. Szeretnék változni, de nehéz dolog.

21/F

2011. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fejtsem ki? Hosszú lenne a történet. Az áldozatvállalás nálam azt jelenti mind a mai napig is, hogy addig amíg nem találom a helyem, félreteszem az emberi kapcsolataim. Ugyanis az első és legfontosabb, hogy legyen egy biztos pozíció ahol naponta tehetem a dolgom; iskola, munka. Mióta leérettségiztem 2006-ban, állandóan máshol vagyok tanulni, vagy dolgozni és így nem lehet csak egyszerűen egy közösségbe beilleszkedni, vagy társat találni, mert semmi sem állandó. Minden éven más.
2011. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is zárkózott és nehezen barátkozó vagyok,de ez már kezd megoldódni szép lassan!

A zárkózottságnak és a magánynak több oka is lehet.Az ilyen embereknek gyakran problémát okoz az önfeltárás,hogy megmutassák igazi valójukat,nehezen kommunikálnak más emberekkel,nem tudnak másokra figyelni,és hiányoznak belőlük bizonyos szociális képességek (pl.: társalgásban nem tudják mikor kell bólintani,hogyan kell megfelelően reagálni stb...).


Ezen lehet segíteni,ha fejlesztjük ezeket a szocializációs képességünket.

Van azonban egy másik módszer is:rögtön a közepébe vágni.Ha megértjük azt,hogy kapcsolatokra szükségünk van,így másokhoz nyílt szívvel,együttérzően tudunk közelíteni.Ez megszünteti a feszengést!Azt add másoknak,amit szeretnél,ha neked is adnának!

Gondolj csak bele,hogy milyen jó érzés az,ha valaki szeretetteljes,együttérző,pozitív veled!


19/L

2011. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!