Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért magányos ennyire sok...

Miért magányos ennyire sok ember, amikor ilyen sokan lakunk már ezen a bolygón?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert egyszerűen nem találják meg azt/azokat, akikkel megértik egymást.

Szerintem mondjuk ezért...

2011. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én már feladtam, hogy bármi is változni fog nálam ezen a téren. Már rég elmúltam 20 és még soha nem volt egy igazi barátom (meg másmilyen se). ehhh, egyszerűen nem értem az embereket, elegem van az egészből...
2011. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de ez elég szomorú :S
2011. nov. 15. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:

ez az individualizmus hordaléka. mindenki csak magának él, a szomszéddal is csak legfeljebb muszájból jópofizik, rokonokkal is csak ünnepeken tartja a kapcsolatot.

tisztelet a kivételnek. :)

2011. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Walk With Me ***** válasza:

Mert szerintem az ember nem tudja teljesen odaadni magát olyan sok embernek. Persze jópofiznak egy csomó mindenkivel, meg helósziahogyvagy stb, de ezek ilyen felszínes, beléjük nevelt udvariasságok. Valójában nem érdekel különösebben, hogy Józsi a szomszéd utcából mit vett éppen a boltban, de azért meg kell kérdezni, meg mosolyogni rá, mert így illik. Kultúra, tudjátok.


Sajnos nagyon sok sz*r alak van, akik erősebbnek érzik magukat, ha a másiknak fizikai fájdalmat okozhatnak (legyen az fizikai vagy lelki), viszont ez nem látszik mindegyikőjükön. Rengeteg az álszent ember, aki előtted vigyorog, meg látszólag törődik veled, aztán amint megfordulsz hátbaszúr.

Igen kevés az olyan, akiben tényleg meg lehet bízni, viszont egy ilyen kapcsolat nem alakul ki egy hét alatt. 20 éves létemre eddig egyetlen egy olyan emberrel találkoztam, akinek érzelmileg majdnem teljesen oda merem adni magam, és úgy gondolom eléggé szerencsés vagyok így. Nagyon szeretném, ha lenne szerelmem és benne is legalább ennyire meg tudnék bízni ennyi csalódás után, amit a többi önző, érzéketlen tuskó okozott.

20/F

2011. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Walk With Me ***** válasza:
hoppá, nem tudom a fájdalmat elé hogy került oda a fizikai, de na, értitek. :>
2011. nov. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért sok a magányos ember, mert a média azt sugározza: Csak akkor lehetsz sikeres, és szép, ha mások is elfogadnak. Sokunk meg akar felelni a társainak, de persze mindig találnak az emberek egymásban valami "kivetnivalót". Aztán mikor már az illető, akinek elege van abból, hogy sokan megalázták és senkinek nem volt jó az, amit ő nyújtott, megelelégeli a sértéseket és elkezd önmagának élni... Mert nem fogadták el olyannak, amilyen.
2011. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még valami: ha eltudnánk fogadni egymást, és nem úgy néznénk az idegenekre sem, mint a földönkívüliekre, akkor nem lennénk magányosak.
2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!