Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Folyton úgy érzem, hogy senki sem szeret, vagy csak nagyon kevesen. Folyton azt hiszem, hogy valami aljasságot gondolnak rólam az emberek, vagy ha nevetnek, hát rajtam. Azt látom, hogy körülöttem hatalmas baráti társaságok vannak, akik együtt járnak bulizni, szórakozni, csak én nem tartozom sehová, én lógok folyton ki a sorból. Az sajnos mindenesetre tény, hogy messze lakom Budapesttől, ahová egyetemre járok, emiatt gyakran nem tudok bulizni maradni, mert nem tudom megoldani a hazautazást, mert nincsenek éjszakai járatok, taxival hazautazni meg egy vagyon lenne. Albérletre nincs pénzem, kollégiumot pedig nem kapok, mert annyira nem lakom messze. (60 km.) Dehát könyörgök, nem csak bulizásból áll az élet. Egyszerűen megőrülök ettől a helyzettől, és az érzéseimtől.

Mit tudnék változtatni? Vagy egyszerűen ne foglalkozzak ezzel az egésszel, próbáljam jól érezni magam és kész? Szeretnék én is sok barátot, akik állandóan hívnak, keresnek, de úgy látszik, nekem ez szimplán kimarad az életemből. :(

20/l


2011. nov. 15. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam/vagyok vele, folyamatosan ezt érzem és mostanra mára annyira elhatalmasodott ez az érzés rajtam, hogy teljesen megnyomorított és tönkretette az életemet. Ha úgy érzed bármiben is gátol a mindennapokban, inkább keress fel egy pszichológust, bárcsak én is képes lennék rá. 26/f
2011. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez így rendben, de lehet valamit tenni ez ellen, hogy ez így legyen, vagy törődjek bele?
2011. nov. 15. 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok


Hát én több hasonló helyzetben lévő emberrel is beszéltem, a legtöbbnek csak rosszabbodott az évek során, de ha még nem tettél semmit annak érdekében, hogy változtass ezen, akkor azért ne add fel. Ha képes vagy rá keress fel egy pszichológust, és gyakorolj, próbáld meg magad minél több ilyen helyzetbe hozni, mást nem nagyon tudsz tenni. Ha ezek után még mindig nincs semmi változás akkor beletörődhetsz...

2011. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszodat. Gondolkoztam már pszichológus segítségén, de eddig nem mertem elmenni hozzá. Igazából néha egész jól érzem magam a bőrömben, szerencsére szerető családom van, illetve a párom imád, és van néhány (1-2) igazán jó barátom is, de nekem egyszerűen ez nem elég. Tudom, tudom, nem becsülöm meg amim van, de egyszerűen igényem lenne egy nagy baráti társaságra.
2011. nov. 15. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen szituban vagyok. Én is azt látom, hogy baráti társaságokat vannak körülöttem, akik mennek szórakozni, kocsmázni. Velem az a gond, hogy önbizalom hiányos vagyok, ezért társaságban nehezen megy a kommunikáció... nem merek megszólalni, még ha hozzátudnék szólni a témához akkor sem teszem. Barátok, haverok nincsenek, a barátnőről meg ne is beszéljünk. Külsőmmel semmi gond (teszek is érte), valamiért ez kialakult nálam. Kezdek beletörődni a magányba, mert ez az első lépés és ennél már csak jobb lehet. Nyitottnak kell lenni az emberek felé és ha elhívnak, akkor bizony menni kell, kivéve, ha nem olyan típus vagy Én se vagyok az a nagy bulizós típus, de ha nagy ritkán elhívnak valahova, akkor elmegyek, mert a látszatot fent tartom. Szóval tökéletesen megértem a problémád, ha gondolod, akkor beszélhetünk privátban.

21/F

2011. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!