Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni magam a negatív gondolkodásról (és a panaszkodásról)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 18:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mármint lehet hogy valakinek nagyon egyszerűnek tűnik:ne panaszkodjak!Ezt tudom is, és ezért nem is nagyon szoktam beszélgetni, mert szinte csak rosszat tudok mondani,ezért mondom, inkább nem is nyitom ki a szám. De hogy lehet jó dolgokról beszélgetni amikor az agyam a negatívra van beállva?(16/l)
2011. nov. 18. 18:39
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdést tettél fel..

nézz jó filmeket, olvass viceket, menj bulizni, legyél nyitottabb a barátaid felé, a negatívumok pedig szépen lassan elhalványodnak. :)

Javaslom: Showder klub. :D

2011. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez jó kérdés..Én is szeretném tudni.Rengeteg pozitív gondolatú könyvet olvasok,mégsem megy .Állandóan negatív gondolataim vannak..Szeretnék változtatni rajta, de nem megy...
2011. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
:D igyekszem
2011. nov. 18. 18:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25 év negatív gondolkodást kellene megszüntetnem...Valaki adhatna tanácsot..
2011. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nagy szükségem lenne segítségre..
2011. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor holnaptól legyetek pozitívak! Minden az agyban dől el.

Én annak is örülni tudok,ha kinézek az ablakon és kismadarakat látok az etetőnél... már örül a lelkem....

Menjetek el a Heim Pál Gyermekkórház Sebészeti részlegére...Tanulhattok az ottani gyerekektől..garantálom többet nem lesz kedvetek negatívan gondolkodni, csak tanulhattok az ottani gyerekektől...!!!

2011. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
éljen a szóismétlés:))) bocsi:)
2011. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa de az ember minél nehezebb helyzetben van annál jobban értékeli a jó dolgokat. Jó példa erre a katonák hozzáállása: a munkakörülményekből adódóan számukra minden nap egy ajándék. Az ő poharuk félig tele van nem pedig félig üres.

Szóval akkor ha valaki állandóan csak panaszkodik annak túl jó dolga van? Szerintem ha azt vesszük igen. És ahhoz hogy megváltozzon vagy egy hatalmas, irdatlanul nagy csapás kell az élettől vagy ha nem akarja ezt megvárni akkor meg kellene néznie közelebbről hogy mások milyen pofonokat kaptak az élettől (pl. elmehetne egy hospice-osztályra ahol halálos betegeket gondoznak akiknek már csak max. pár hét van hátra az életükből).

2011. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én általában úgy gondolkodom hogy, most ez egy sz@r helyzet, de majd ha vége lesz, vagy ha majd lesz ...-om akkor majd boldog leszek. Ez persze sosem így történik
2011. nov. 18. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!