Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy múlasszam el a spontán...

Hogy múlasszam el a spontán "emlékfeltöréseket"? Tönkretesz teljesen.

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy mindenről eszembe jutnak dolgok a múltból. Elmúlt jó dolgok, rossz dolgok, minden. Ez fájdalmas, és néha kimondottan rosszul is leszek. Volt, hogy egy zene meghallgatásának hatására sírógörcsöt kaptam, hánytam, összeestem... Vannak helyek is, ahol ez rámtör, ezeket próbálom elkerülni, régen ott is sírógörcsöt kaptam, ma már "csak" feszít és fáj a mellkasom, és elszédülök, zuhanásérzésem van. Ezek előjönnek szinte bármi hatására: zenék, filmek, könyvek, helyek... Tudom mihez kötni, tudom, miért pont bizonyos dolgoktól jön elő.

Néha csak úgy spontán is eszembe jut. Bármikor, evés, beszélgetés közben akár. Ilyenkor megmerevedek, egy időben gyakran elsírtam magam, már csak - állítólag - kétségbeesett arcot vágok, le kell ülnöm, és nagyon rosszul érzem magam.

Kínzó és fájdalmas ez az egész. Próbáltam elfojtani, meg maximálisan átélni (hátha megszokom, és abbamarad), de semmi sem hat, változatlan. Járok pszichológushoz, de nem tud segíteni. A kibeszélés sem segít. Teljesen elkerülni ezeket lehetetlen. Szóval a kérdésem, hogy saját magamban hogy oldhatnám meg ezt? Nem lehet így élni.

Néha napokat átsírok. Már-már az alvás a legjobb a napomban, akkor nincsenek ilyenek.


2009. máj. 13. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Irány egy jó kineziológus!!! Én 9éves voltam, mikor a nővérem meghalt...végignéztem az egészet! Azóta 12év telt el, de tavalyig nem tudtam feldolgozni. Mintha kiesett volna akkor 1-2 év az életemből. De a mindennapokban feltörtek az emlékek, vagy nem is tudtam, hogy miért, de bizonyos dolgok sírást, idegességet váltottak ki. Pár hónapja elmentem kinezilógushoz, aki feltárta a tudatalattim gondjait! Azóta nincs ilyen problémám, teljesen megváltozott az életminőségem! Aki ismer, el van ájulva, hogy milyen sokat változott jó irányban az életem! Én csak ajánlani tudom..de persze mindenki maga dönti el, hogy akarja vagy sem.
2009. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a pszichológust, nem akarna-e pszichiáterhez utalni. Ha nem akkor menj el a háziorvoshoz, s mondd el neki a dolgot! Nekem ez vagyi jellegű problémának tűnik, szerintem pszichiáter gyógyszerrrel megakaszthatná ezt a kellemetlenséget. Nem úgy értem hogy örökre szedj gyógyszert, de talán segítségnek jó lenne!

És a kineziológus mellette. És le kellene kötni magadat, gyakorlati dolgokkal.

2009. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!