Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám tönkretesz, lehúz...

A bátyám tönkretesz, lehúz érzelmileg és anyagilag, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, a bátyám 23, csak féltestvérem apám révén, de együtt lakunk, mert a nagyapámtól megörököltem egy lakást és neki meg nincs hol laknia. Már elviselhetetlen állapotok vannak miatta, egyszerűen sírni tudnék. 1 éve lakik itt, én az egyetem mellett elkezdtem dolgozni és azt, amit keresek is feléli szinte. Teljesen önellátó vagyok már, mivel az anyám nem foglalkozik velem már 10 éve, mióta elhagyott és a nagyanyám nevelt. Rá pedig már semmiképp nem akarok számítani anyagi téren, hiszen idős már és más városban is lakik. Szóval amit keresek, azt a bátyámnak is oda kell adnom, mert ő egész nap eltengődik és tanul, ezért azt mondja, hogy nem tud dolgozni. És ez még nem elég, kiabál velem, ha nincs vacsora, mire hazaér, vagy kidobja, ami nem tetszik neki. Nagyon agresszív, gyakran füvezik is, meg rengeteget cigizik, az csomó pénz, és ha nem adok neki pénzt, akkor pedig azt kezdi el mondani, hogy milyen testvér vagyok, amiért cserben hagyom és hogyha ő nem lesz, akkor senki nem fog engem szeretni igazán. Nem hozhatok ide senkit, mert undoírótan viselkedik, beszól mindenkinek és a cinikus viselkedésével megalázza az embereket, ezért nincs barátom, de már lassan barátaim se. Ha kidobnám, nem tudna sehova menni, és egyszerűen meg sem tudnám tenni, mert a lelkem mélyén szeretem, de érzelmileg zsarol. Most nem tudom kifejteni, hogy mit csinál, mert ahhoz ismerni kéne őt és látni, mikor beszél vagy cselekszik, de a lényeg, hogy teljesen rám szállt, lelki terrorban tart, már néha sírva fakadok, mikor megint szemétkedik, de akkor meg mondja, hogy nem érti a kiborulásom okát, ő szeret. De olyan elviselhetetlen személyiség! Azt hiszi, hogy mindenkinek őt kell szolgálnia, neki nincs kötelessége, álomvilágban él, elmarja mellőlem az embereket, ki akar sajátítani. Már nem tudom, hogy mit tehetnék, nagyon ideges vagyok miatta, nem bírom sokáig. Szerintetek hogyan kezeljem ezt az egészet?
2011. okt. 17. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
rakd ki a fenébe vagy még jobban tönkreteszi (már ha lehet még jobban) az életedet... ne legyél már hülye, hogy egy ilyen tapló bunkó állatot tartasz el...
2011. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
zárcserével...dobd ki és éljen meg egyedül!
2011. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

a közös szülőtök nem tudná kirakni onnan, vagy helyretenni?

szerintem ne adj neki semmit, mi lehet a legrosszabb, amit tesz?

2011. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de te hogy hagyhatod ezt??? Eltartasz egy felnőtt embert, és még neki áll feljebb? Egyszerűen ne adj neki pénzt, ha cirkuszol, mert nincs főtt kaja, akkor mondd meg neki, hogy csináljon magának. Meg el lehet menni dolgozni, ha nem tetszik. Én a helyedben már rég kidobtam volna a lakásból. Menjen a szüleihez, vagy ahova akar, de ha hagyod magad, akkor örökké rajtad fog élősködni!
2011. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kihasznál, a jóindulatodra alapoz és mindig átver mert te más vagy mint Ő.Szop*sd meg hogy pofára essen, ne adj neki soha többet pénzt és amúgy is csak kölcsön be adtam volna neki.:SNE hagyd hogy rajtad élősködjön.
2011. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mar el mellőled mindenkit, hogy az önbizalmadat aztán a sárba tiporhassa. Ne legyen senkid, aki megvéd esetleg, vagy őt kidobja. Hát csináld az ellenkezőjét. Legyenek barátaid, egy rendes pasid, és álljanak melléd, amikor kidobod. Zárcsere, és pár erős fiúbarát, aki egy-két hétre odaköltözne. Mit képzel magáról, a kis hülye? A végén még verni fog, ha valami nem úgy lesz, ahogy ő akarja. Ha meg drogos is, egy életen át dolgozhatsz rá. Hidd el, a legjobb, amit tehetsz érte, hogy hagyod, hogy a saját lábára álljon. Te vagy az élő példa arra, hogy tanulás mellett is lehet dolgozni. És akkor ő, aki még idősebb is, ahelyett, hogy óvna, védne, besegítene, még le is ócsárol. Ez egy pszichopata. Bármennyire is szereted, ne tedd tönkre az életed miatta! Ő nem zavartatja magát semmiért. Milyen ember ez? Gondolkozz! És ne hagyd magad.
2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Zárcsere. Ja, és egy forintot ne adj neki!
2011. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. ülj le vele, mond el azt neki, amit itt nekünk

2. mond el neki, hogy te is tanulsz, fiatalabb vagy, neki kéne segítenie téged. Ő felnőtt férfi, álljon a lábára. Egy hónapot kap, hogy találjon munkát, vagy mehet.

3. 1 hónap múlva zárcsere, és ne engedd be. Menjen az apjához, menjen haverjaihoz. NEM A TE FELELŐSÉGED!

Igen, ez így kemény, de sajnos csak így lehet sok emberrel beszélni. Légy ennyire önző: te menj tönkre az ő hülyesége miatt, vagy ő saját maga?

2011. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy részben megérdemlem ezt, amiért eltűröm és hülye vagyok, de egyszerűen nem tudom kitenni, mert tényleg nem tudna hova menni, apánk külföldön dolgozik, az anyja meghalt, egyedül rám számíthat. Persze, már felnőtt, de mondom, hogy ő egy teljesen más téma, egyszerűen mindig is elveszett lélek volt, nem tudja, hogy mit akar, vagy hogy mi lenne neki a legjobb, nélkülem nem sokra menne és akármilyen is, nem akarom magára hagyni, féltem, hogy kárt tesz magában. Mikor ideköltözött, úgy éreztem, jobbá kell tennem az életét, majd jól elleszünk, gyerekként is sokat voltunk együtt, tizenévesen sokat segítettünk egymásnak, de annyira megváltozott, olyan fura lett. Ráadásul alig mehetek el valahova, mert azt mondja, hülyékkel barátkozom (mikor tök értelmes, nyugodt barátaim vannak), meg nem barátkozhatok fiúkkal, mert féltékenykedik és kiakad.
2011. okt. 17. 22:37
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt kell meglátnod, hogy addig volt elveszett lélek, ahogyan te fogalmaztál, ameddig magadhoz nem vetted. Amit most művel, hogy veled tartatja el magát és uralkodik rajtad, az nem elveszettség, hanem taplóság.

Nem értem egyébként, hogy miért "kell" odaadnod azt, amit te keresel. Ha két felnőtt ember együtt lakik, akkor az a M I N I M U M, hogy ketten azonos terhet vállalnak.

Segíteni akartál neki, fedelet a feje fölé, és ő nem ál a segítséggel.

Csak Te tudod eldönteni, hogy meddig vagy hajlandó elmenni, de tudd, hogy már most bőven túl vagy az ésszerűség határain.

Neked kell a sarkadra állnod, és keményen szembeszállni vele, mert senki nem fogja megtenni helyetted. Mi innen tudunk drukkolni, de mást nem.

Te is tudod a fent leírtak alapján, hogy ezt nem teheti veled (a te hozzájárulásod nélkül). Az, hogy nincs hova mennie, ne tartson vissza, mer ez nem igaz. Léteznek albérletek, egy szobát egy nap alatt lehet találni, beköltözhet valamelyik füves haverjához is, csak az a baja, hogy akkor fel kellene állni, és dolgozni menni, nem a szolgát (Téged!) várni.

Hosszú távon mindkettőtöknek az a hasznos és előnyös, ha kirakod. Értem én, hogy a bátyád, de nem mindig az a megoldás, hogy engedsz...

Sok sikert!

2011. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!