Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Emiatt rossz ember vagyok?...

Emiatt rossz ember vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy meghalt a tanárom felesége. Ma van a temetése. Ezért két napig szabadságon vagyok. Amikor szabadságon vagyok, akkor a haverokkal szoktunk hülyülni és szórakozni. Egyszerűen nem merem (nem is akarom) élvezni sem a mai, sem a holnapi napot (mint általában a többi szünetet vagy a hétvégéket szoktam). Bűntudatom van emiatt, hogy otthon vagyok vagy délután a haverokkal lógok. Nem akarok szärember lenni.
2011. dec. 5. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagy rossz ember.


az kifejezetten rendes tőled, hogy nem mész el mulatni, amikor tudod hogy a tanárodnak nagyon szomorú napja van.

2011. dec. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam valamit: a tanárommal nem vagyok jó viszonyban. Sőt. Rühell engem és sem kedvelem őt. A feleségét viszont nem ismerem. De nem ez a lényeg. Nem az zavar, hogy szomorú napja, hanem az, hogy kaptam két szabad napot, otthon verem a fäszt. De mégis miért? Mert egy élet véget ért. Ez zavar a legjobban. Nem az, hogy szomorú napja van neki, mert nem vagyunk jó viszonyban. Az zavar, hogy csak azért pihenek itt, mert valaki meghalt.
2011. dec. 5. 09:07
 3/7 zkriszti3 ***** válasza:

Ha újra találkoztok nyilvánítsad ki részvétedet.

Látja rajtad nem vagy rossz ember.

2011. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:

Értem a gondolatmenetedet. Szerintem ez így korrekt, de szerintem a tanárod nem is tudná, hogy elmentél mulatni (vagy tévedek?). Nem is ez a lényeg, hanem megszólalt a lelkiismereted, és ezt így látod helyénvalónak, még ha nem is tehetsz róla egyáltalán.

Valószínűleg én sem mennék.

2011. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudja.

Igazából nem a mulatás értettem az egész alatt, hanem pontosabban azt, hogy nem merek a szokásos jókedvvel a haverok közt lenni, mint előtte, mert zavar az egész.

2011. dec. 5. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell szégyelned hogy komolyan próbálsz gondolkodni. Ha úgy érzed, h nem lenne helyes bulizni, mikor egy közeli ismerősöd gyászol, az teljesen helyénvaló.

Volt egy "kedves" kolléganőm. Ahogy mondani szokás, egy kanál vízben meg tudtuk volna fojtani egymást. Meghalt az édesapja. Elmentem a temetésre, mert úgy éreztem, h mindegy mennyire utáljuk egymást, ilyen esetben nincs ellenség, nincs rossz viszony.

2011. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gondolj arra, hogy naponta sok ember meghal, eddig is így volt és mégis jól érezted magad és még így is lesz
2011. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!