Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbia és fogszabályz...

Szociális fóbia és fogszabályzó? Meddig bírja az önbizalmam?

Figyelt kérdés

mikor egyedül vagyok az zavar hogy nincs társaság de ha társaságban, akkor pedig könnyen zavarba hoznak még olyanok is akinek nincs semmi rossz szándékuk felém


szal kb 1 hónap múlva leszek fogszabis és hát kérdeni sem kell mitől félek, egyenesen rettegek attól hogy hogyan akarnak majd kínos szituba hozni, mert gondolom lesz pár olyan ember az életem következő 1-2 évében


[link]

ezt olvasgattam és a tüneteket nézve eléggé jól magamra ismertem, nagyjából tudom is az okát miért alakult ki ez bennem, és próbálok változtatni az életfelfogásomon ,de rettentő nagy erő kell hozzá ,emiatt néha többnek is érzem magam ,hogy a gondom ellenére is sokszor tudok vidám lenni , (olyan mintha nagyon csúnya lenne a képed ,de te ennek ellenére is boldog lennél, valljuk be a legtöbb embernek nem menne)

szal mi a teendő ilyenkor? pszichológus vagy mi?

vagy ha már régóta járnék pszichológushoz, talán nem is félnék ennyire a fogszabitól mert már rég bevállaltam volna..egyedül az vett rá ,hogy elképzeltem magam 5 év múlva ilyen fogakkal meg önbizalommal, hát szörnyűű:\


18f


2011. dec. 30. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó egyáltalán nem ciki. Nyugi! :) A wikis szöveg elég durván passzol rám is.Én már voltam párszor pszichológusnál,de nem nagyon segített. :S Kicsit olyan mintha hülyének nézne, és nem is nagyon merem elmondani neki a problémáimat. Persze lehet h ezzel csak én vagyok így..próbáld meg nyugodtan. :) (17/L)
2011. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt fogszabályzóm, de már nem is lesz.


Van már láthatatlan fogszabályzás is:

[link]

Itt van a kép róla (nagyítsd ki): [link]


Vagy valami fogszínűt rakatnék be.


Én hozzá járok fogorvos (nem olyan drága és soha semmi se fáj nála). Lehet nála is van valami fogszínű lehetőség. Árlistája is van a neten: [link]

2011. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichológus annyit segített, hogy pár év után már nem kellett nyugtatót szednem. Ha nincs barátod (mármint haverbarátod, haverbarátnőd), akkor a pszichológus egy jóbarát, mert sose mond ellent és ki tudod beszélni magad. Másra nem jó.
2011. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szoktam magam mellé képzelni a későbbbi magabiztos énemet, és tök jó látni hogy én ilyen leszek :D:D:D


szal úgy ,hogy szépek fogaim(mostani állapot vmi szörnyű ,a kiálló szemfogam miatt) már eltudom magam képzelni egy fokkal magabiztosabban, fogszabival meg egy fokkal kevesebb önbizalommal ,de azt mondják nem parás mint ahogy az első ,meglátom ,hogy csak 1-2 hét szar utána tök jó..


nekem már ki is van fizetve a porcelán fogszabim,szerencsére nem fém. ha lehetett vna mindenképpen láthattatlant próbáltam vna, de sztem túl nagy a torlódás


jah és amúgy nem vagyok csúnya ember


ha iszok akkor áhhh. olyan nyitott vagyok, a legnagyobb ökörségeken is nevetek ,iskolába meg megy a szorongás ezerrel:\

2011. dec. 30. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:
fiú vagy vagy lány?
2011. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az is segít az önbizalomba, hogyha egyszer fogod magad, nézel magadnak egy új frizurát: [link]

(itt le tudod kérni, hogy hosszú, rövidhaj, göndör, nem göndör stb...) Kinyomtatod és elmész egy fodrászhoz.


Elmész egy szépségszalonba és kérsz egy stresszoldó masszázs + egy kozmetikád. Megszedeted a szemöldököd.


Én csináltam már így végig szépségszalont. Utána megkönnyebbült.

Ha gyöngének, ócskának (bocsánat a kifejezésért) érzed magad, akkor elmész egy (ha lány vagy nőibe) fitnessterembe egy barátoddal és edzel gépeken. 1 óra után könnyedén, stressz nélkül fogsz kilépni. Garantálom!!! Jobb mint az aerobik vagy akármilyen ugri-bugri torna, mert a gépen a saját iramodban tudod magad csak hajtani, a saját magad által beállított súlyokkal. Tapasztalatból mondom.


Ezek egy kicsit segítenek abban, hogy többet foglalkozz magaddal jó értelemben és megelégedéssel fog eltölteni a megkönnyebbülés.


Ha csaj vagy akkor meg a fodrász és a kozmetika ki nem maradhat. Főleg egyszerre a csúcs, egy szemöldökigazítással. Kifested a szempillád (ne a szemhéjad!) és a figyelem a szádtól helyett a szemre fog irányulni. A rúzst felejtsd el, mert az a szád hangsúlyozza. Legfeljebb ajakírt használj. ---- persze ha nő vagy!

2011. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy pár évvel fiatalabb vagyok nálad, de ez a szociális fóbia rám is teljes mértékben passzol. Sőt, ennél még rosszabb vagyok. Egyébként a fogszabályzó miatt tényleg ne aggódj. Nekem három évig volt fent, méghozzá fém. Senki soha egy rosszt megjegyzést se tett rá... Mondjuk garantálni nem tudom, hogy veled se essen meg ez. Ha mégis kínos szituációba keverednél tényleg bíztasson az a tény, hogy egy-két év múlva, mikor lekerül a fogszabályzód, mindenki irigykedhet a fogsorodra:) 15/L
2011. dec. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már vagy 1000 ilyen fogszabályzós kérdés volt mostanában, tuti,hogy mindegyiket te írtad. Ne rinyálj, örülj,hogy szép leszne a fogaid!!!!!!!
2012. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!