Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A megalázottság-érzést hogy...

A megalázottság-érzést hogy lehet megszűntetni? Nem bírom már.

Figyelt kérdés
Gyakran jutnak eszembe a közelmúltból jelenetek, gondolatok, szavak, cselekedetek... Gyakran ami akkor még jó volt, a mostban már megalázó. Nagyon. És még fáj is, de az a legkevesebb, ahhoz már vagyok elég erős, hogy elviseljem. De a megalázottság egyszerűen maga elá gyűr, és nem tudok mit csinálni. Megkeseríti a mindennapjaimat, mert a semmiből jut eszembe, és az éjszakáimat is, mert gyakran ezzel álmodok. Járok pszichológushoz, de még nem tudtam neki elmondani, mert a gondolataim hiába összeszedettek, képtelen vagyok kimondani, csak el-el sírom magam. Fogok járni kineziológushoz is, de a közeljövőben nincs hozzá időpont. Mit csináljak? Néha már az öngyilkosságon töröm a fejem. Nem akarok meghalni, élni akarok. De akkor eltűnne a megalázottság, az érzések, a gondolatok... Mit csináljak?
2009. máj. 22. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan megaláztak téged? Vagy megszoktak alázni? De hogy lehetett valami jó régen, ha mostmár megalázónak érzed? Ezt hogy érted? Jó lenne konkrétumot tudni, mert így elég talányos és mi se tudunk segíteni.
2009. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Engem is megaláztak ált.iskolában:(:(

Szinte az év összes napján:(

de...amikor középsuliba kerültem teljesen más lett minden:):)


Egyből nyitottab lettem és barátkozósabb és nagyon sok embert mondhatok barátnak:):)


Régen volt egy csaj aki elhitette velem hogy ő a legjobb bnőm,de közbe folyton kibeszélt és mindenkit ellenem forditott..Nagyon sokat sírtam is miatta...

Nem volt barátnőm,haverom semmi...csak a megalázás:(((


De...mivel ezzel a lánnyal egy suliba kerültünk és tőlem nem tudott elszakadni igy vissza adtam neki azt amit ő adott nekem....nem olyan durván ahogy ő csinálta,csak módjával:D:D

És nekem ez esett a legjobban:D:D

Ma már jót röhögök a csajon is:D:D H mekkora egy balfék aki ezzel minősiti magát h mindenkit kibeszél és keveri a sz*rt megállás nélkül:D:D


Nyílj meg szerezz barátokat vagy azokkal akikkel jóba vagy mindig probálj közös progikat szervezni,azok segitenek ebben:);)Hidd el nekem...tapasztalat:)

Vagy szedj össze magadnak egy párt:)És ne a múlton gondolkozz mert az már elmúlt..hanem élj a jelennek és tervezd a jövőd:)

Ha gondolod irj privit és felvesszük a kapcsit:)

Puszillak(K)

2009. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Milyen Jellegü a problémád? Semmiképp ne árts magadnak, az nem megoldás.Ha úgy gondolod beszélj egy hozzád közel állóval, lehet tud segíteni.Írj hogy hogy vagy.
2009. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Történt valami, ami akkor jónak tűnt, és utólag tudtam meg, hogy tulajdonképpen becsaptak. És nem csak akkor, ennek a fényében átgondolva többször is megaláztak, amit akkor nem érzékeltem. De a fő az volt, amikor át lettem vágva.
2009. máj. 22. 16:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze az is hozzátesz, hogy aki ezt tette, az nekem elég fontos volt. És még mindig. Ez a legrosszabb...
2009. máj. 22. 16:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a forrást kell elkerülni.vagy

Próbáld meg tisztázni a helyzetet elmondani a sérelmeidet

annak aki ezt tette veled vagy csak ird le neki ha személyesen nem megy.

A kineziologus meg pszichologus jó,ők tudnak segíteni de tudd hogy kemény munka lesz ebből kigyógyulni.

De az első lépés h tisztázd a sérelmeidet aztán pedig állj ki magadért

ne hagyd magad többé megalázni.Persze talán egyből nem fog menni de fokozatosan biztos.

2009. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam tisztázni, elmondani, de egyszerűen képtelenség. Abszolút nem érdekli. Néha már úgy érzem, sosem lesz ennek vége, de remélem tévedek.

Köszönöm a segítséget.

2009. máj. 22. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem lehet igazán fontos,ha megalázónak érzed.Amíg nem érezted,addig volt igazán fontos.Szakadj el tőle,hogy ne ismétlődjön a dolog.De elfelejteni nagyon nehéz lesz.Új élmények,történések sokasága kell hozzá.
2009. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanebben a cipőben vagyok én is. Abszolút ugyanebben. Nem bírok feldolgozni apró történéseket, járok pszchiológushoz én is, bár rajtam nagyon kicsit segített, de nem mulaszottta el ezeket a fájdalmakat. Kajakra az én történetemet irtad le, meglepődtem. Segíteni nem tudok, csak gondoltam könnyebb ha másokat is látsz a helyzetedben. Majd ha sikerül kilábalnod írd le hogyan csináltad!
2009. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én képzeletben megszemélyesítem ezeket az emlékeket, és végrehajtok rajtuk valami megalázó büntetést.
2009. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!