Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A megalázottság-érzést hogy...

A megalázottság-érzést hogy lehet megszűntetni? Nem bírom már.

Figyelt kérdés
Gyakran jutnak eszembe a közelmúltból jelenetek, gondolatok, szavak, cselekedetek... Gyakran ami akkor még jó volt, a mostban már megalázó. Nagyon. És még fáj is, de az a legkevesebb, ahhoz már vagyok elég erős, hogy elviseljem. De a megalázottság egyszerűen maga elá gyűr, és nem tudok mit csinálni. Megkeseríti a mindennapjaimat, mert a semmiből jut eszembe, és az éjszakáimat is, mert gyakran ezzel álmodok. Járok pszichológushoz, de még nem tudtam neki elmondani, mert a gondolataim hiába összeszedettek, képtelen vagyok kimondani, csak el-el sírom magam. Fogok járni kineziológushoz is, de a közeljövőben nincs hozzá időpont. Mit csináljak? Néha már az öngyilkosságon töröm a fejem. Nem akarok meghalni, élni akarok. De akkor eltűnne a megalázottság, az érzések, a gondolatok... Mit csináljak?
2009. máj. 22. 16:15
1 2
 11/12 anonim válasza:
Pontosan tudom mire gondolsz, velem is így volt ez, hosszú évekig, azután elkezdtem olvasgatni pszichológiai, stb. könyveket amik sokat segítettek. Meg kell tanulnod hogyan kell elkerülni, hogy ezek az érzelmek (pl. megalázottság) eluralkodjanak fölötted. Igen, elkerülni és nem ellenállni, ahogy te teszed, ahogy én is tettem. Ezt úgy érheted el, hogy egyre tudatosabbá válsz, olvasgass a témában. Valaki megalázott, akarva vagy akaratlanul? Kit érdekel? Legyél önző és bocsáss meg neki magadban! Valahol azt olvastam, hogy a megbocsátás teljesen önző dolog, hiszen elsősorban magadnak teszel jót vele, főleg ha csak te tudsz róla.:) Magadnak is bocsáss meg, nevesd ki magad, hogy milyen hülye voltál. Nem kell mindent halál komolyan venni. Ne rágódj a múlt sérelmein mert nemcsak hogy teljesen felesleges, de még káros is. Inkább tudatosítsd a negatív érzést és engedd el. Helyettesítsd valami jó emlékkel/érzéssel. Tudom, hogy ezeket nehéz elfogadni, először nekem is lehetetlennek tűnt, de hidd el, hogy működik és egyre ritkábban fognak felbukkanni a rossz emlékek. A belső ellenállás soha nem vezet jóra.;)
2009. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Olvass utána hasonló emberek történetének és keresd az ő történeteikben a választ, a megoldást, hogy ők hogyan gyűrték le ezt az érzést!
2010. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!