Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy aminek...

Miért van az, hogy aminek fiatalabb koromban annyira tudtam örülni vagy lelkesedni érte, az mára nem vált ki belőlem érzelmeket?

Figyelt kérdés
Ez a korral jár? Nem olyan dologra gondolok, ami a mindennapjaim részévé vált, hanem épp olyan újdonságra, aminek gyerekként tudtam örülni. A céljaimmal is ugyanez a helyzet. Hajtok, hogy elérjem őket akár évekig is, aztán mikor megkapom, nem érzek semmit. Ez miért van?
2009. máj. 24. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt h benned miért azt nem tudom. Bennem az állandó hajtás, idegtépés, rohanás öl meg mindent. Nincs időm semmire és ebbe bele is fásultam.
2009. máj. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem most egy kicsit lelassult az élettempóm, itthon vagyok GYED-en, mégis ugyanúgy nem tudom magam beleélni a dolgokba. Ha elérek valamit, akkor nyugtázom, hogy meg van és kész. Szeretnék újra örülni a megszerzett dolgoknak.
2009. máj. 24. 23:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem aki gyermeket nevel az lehet is elfásulva, mert idegtépő.

A problémádra: szerintem menj le az alapokra. Először csak a nagyon apró dolgokban leld meg örömöd pl. segítet valaki kivinni a szemetet vagy épp te segítettél másnak ilyenek. Lényegében a körülötted lévő dolgok értékelésében van állapot változás, de ezt tudatosan vissza lehet hozzni.

Sok sikert!

2009. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem azért mert olyan az életed hogy azok a jó dolgok amik régebben felvidítottak azok most édes kevesek ahoz

nálam is ez van elég rossz helyzetben vagyok és egy kisebb örömforrás nem vigasztal meg

vagyis ha az életem rendben lenne akkor tudnék örülni mindennek

2009. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ez sem igaz...nagyon jó sorom van, gyermekkoromban nem volt ennyire jó. Nem értem, hogy miért nem tesz boldoggá a tény, hogy nincsenek nagy problémáim. Ha valami jó történik, úgy veszem, hogy jó, hogy megvan, túlvagyok rajta. Pl. a gyerek születését is úgy éltem meg, hogy tök jó, túléltük, egészséges, de nem éreztem azt a fajta boldogságot, hogy hú most ki ugrok a bőrömből, pedig tényleg akartam.
2009. máj. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!