Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok lelkesedni a jó dolgokért sem?

Figyelt kérdés
Mikor gyerek voltam és mondjuk lagziba mentünk, már vártam meg a Karácsonyt is. Miért veszti el a legtöbb ember az érdeklődésért a jeles napok iránt, mikor felnő? Mert már megéltük többször? Vagy van más elfoglaltságunk? Nem tudok rá magyarázatot, mert nem sok lagziban voltam, nem vagyok épp nagyon lekötve, de mégsem tudok ilyen dolgokért lelkesedni már. Olyan nap, mint a többi...a szülinap, névnap is. Miért van ez?
2009. máj. 30. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom..de én nemcsak az ilyen ünnepnapoknak nem tudok örülni,hanem egyáltalán semminek..és borzasztó ebbe belegondolni..régen megálmodtam magamnak egy csomo dolgot és ebből 1-2 kivétellel az összes teljesült..és képtelen vagyok örülni nekik..(és ezek nem olyan "kis dolgok" mint pl..egy új cipő vagy valami ilyasmi.., hanem tényleg fontos dolgok)
2009. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé súlyos: megszokás, fásultság.

Súlyosabb: depresszió.

2009. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudtok örülni semminek, mert azt hiszitek a nagy dolgoknak kell örülni.

Mosolyogtatok már egy madárra, aki közel merészkedett hozzátok?

Voltatok már boldogok attól, hogy láthatjátok a csillagokat? és attól, hogy mennyi virág vesz körül??

Észrevettétek már, hogy milyen csodálatos dolgok vannak a világon??

És azt észre vettétek, hogy milyen jó helyzetben vagytok( ez biztos, mert internetezni is van lehetőségetek)?

Nyugodjatok le a napi stressz után és kicsit csodáljátok a világot! Mindjárt könnyebb lesz örülni, nem csak az ünnepeknek, hanem a hétköznapoknak is ( ha erre nem vagytok képesek akkor őszintén sajnállak titeket).

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=VJMbk9dtpdY


( az utóbbiról annyit, hogy az apa szívbeteg a fia béna, de a fia kívánságáért teljesítette a versenyt: 20 km úszás, 60 km futás, 180 km biciklizés.9

2009. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OFF: az előző úgy hangzik, mintha egy füvescigi után mondta volna az illető :D

Én azzal magyarázom, hogy már tudod hogy mi van a Jézuskával, Nyuszival, stb...

Szülinap, névnap: annyiszor volt már, hogy unod? :S

Én is így érzek! :)

2009. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!