Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez beteges vagy csak azért...

Ez beteges vagy csak azért veszem észre magamon, mert különös vagyok ezzel?

Figyelt kérdés

Nem érdekelnek az emberek úgy különösebben. Nincs empátiám, de próbálok valamennyit magamra erőltetni. Próbálom az embereket meghallgatni, odafigyelni rájuk. Ha pl. betegek, akkor megjegyezni ha jobban vannak, hogy jobban néznek ki - de nem túlzásba víve stb. Próbálok közvetlen lenni, ami néha sikerül is.

Tehát nem is ezekkel lenne a problémám.

Hanem az érdeklődéssel...

Nekem kimaradt a tiniéveimből a fiúk hajkurászása, a diákszerelem, a lánytársaim kibeszélése. Ezeket nem is bánom. Nem azt mondom, hogy soha nem beszéltem ki senkit, és azt se mondom, hogy nem faggatom ki rendszeresen azokat a barátnőimet, akiknek van pasijuk, de... akkor is.

Egy átlag lánynak fő témái a társai. A pasik ill. a saját nem. Nálam ez majdnem teljesen hiányzik.

Filmnézős se vagyok és regényolvasós se. Ha mégis megnézek egy filmet, elolvasok egy regényt, akkor az állatokról szólókat, a családregényeket, a kirándulásról szólókat szeretem, illetve a nevettetőket. Aztán rájöttem miért: mert ami csak az emberi jellemről, érzésekről szól, azokat unom, nem bírom végignézni.

Az irodalomban is azokra a versekre figyelek fel elsősorban, amik pl. a természetről, állatról vagy egy városról, folyóról stb. szólnak.

Azt se értem, hogy miért nincs több zeneszám, ami a környezetvédelemről ill. az egészségről szól. Szerintem ezt a két témát is kiválóan dalba lehetne foglalni.


Amik érdekelnek, amikről elfilozofálgatok, azok mind megfogható, tárgyias dolgok. Nem emberek - bár néha emberhez kapcsolódóak. Ilyenekről olvasok utána szabadidőmben, ilyenekről írok, ilyeneket fotózok.


Ez normális? Vagy továbbmegyek... esetleg van még ilyen ember, csak nem olyan látványos?


2012. jan. 10. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, ugyanígy vagyok vele, inkább állatok, természet stb. Például az emebereket nem sajnálom de az állatokat igen.
2012. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Beteges. Nincsenek igazán érzelmeid.

Autisták, pszichopaták hasonlók hozzád.

2012. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Maximum Aspersger-szindróma. Azt se diagnosztizálták még nálam, amin igazából csodálkozom, mert többször látott már pszichológus.

Autizmus nem hinném, és nem is hasonlítok.

Hogy a pszichopata állatokhoz... remélem nem.

2012. jan. 10. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem annyira beteges, hisz nem csoda hogy a mai világban nem szereted az embereket. Első voltam.
2012. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy nem szeretem. Bár néha nem szeretem.


Nem érdekel. Számomra a jellem annyi, hogy észre kell venni, illetve a magamén javítani kell. De nem egy olyan dolog számomra, ami érdeklődési kör, amiről jó beszélgetni vagy olvasgatni.

2012. jan. 11. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem beteges, csak nem vagy még elég érett. Egyelőre az alacsonyabb szintű rendszerek érdekelnek, de később valószínűleg látod majd az emberi működés érdekességeit is, és akkor érdekleni fog.
2012. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem bántás, de a szociopaták ilyenek..
2012. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!