Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudta az emberiség...

Hogy tudta az emberiség ennyire elviselhetetlenné tenni az életet? Miért nem tanulunk a hibákból, a sok tönkrement életből, öngyilkosságból? Indok ez arra, hogy ne akarjak gyereket?

Figyelt kérdés

Ma mikor egy parkban sétáltam,láttam hogy egy 7 év körüli kisfiú a kutyáját futtatja,aztán magához öleli.Idillikus látvány volt,akkor elmosolyodtam,de csak aztán láttam,hogy hiszen ez a kisfiú sír!Mikor látta,hogy nézem,még jobban a kutyájába fúrta az arcát és úgy sírt,némán,csak könnyezve,de nem hisztizve,mintha komoly gondja lenne.Nagyon megindító látvány volt,főleg,hogy csak a kutyája társasága nyújt neki vigaszt,oda akartam menni megkérdezni,hogy mi baja,és miért van egyedül kint,hiszen még kicsi hozzá.De nem akartam ráijeszteni,meg úgy nézett ki,hogy nem akar társaságot.Olyan rossz,hogy a lehangoltság,búskomorság,sőt akár depresszió már a gyerekeket is érinti.Egyre zűlöttebb életet élnek(buli,drog,alkohol,korai szexuális élet)és sokszor veszélyes helyzetbe kerülnek,ami tragédiához is vezethet.pl.tavaly a 2 agyontaposott lány esete a West-Balkán diszkóban.Lehet érzékeny vagyok,de ezen tavaly elsírtam magam,mikor a belegondoltam,hogy mit éltek át,míg meghaltak,és mit élnek át most a szüleik.Rájöttem,hogy én nem fogok gyereket szülni a saját boldogságomra erre a mocskos,romlott világra,csak szenvedne a gyerekem,vagy ő is elzüllene,később meg aggódhatnék állandóan.Ha normális életet is élne,biztos nehéz lenne becsületességből,tisztességből megélnie.Rossz lenne néznem,ahogy nem találja a helyét a világban.Lehet pesszimista vagyok,de inkább nem akarok gyereket!Főleg a mai helyzetben,mikor sorra ugrálnak ki az emberek a panelházakból.Más nincs így ezzel?

22/L


2012. jan. 15. 12:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek.

Már csak a sajat magam szenvedesei es elete miatt sem jutott soha eszembe, hogy ha gyerekem lenne, az ő élete rentábilis volna az öröm/fájdalom tekintetében.

De amikor errol, egy topicot inditottam az NLC-n, sokan belém rúgtak. Már ez is rettenetes: amikor valaki a fajdalmát fejezi ki, bántalmazzák miatta. Még a sajat csaladomon belul is ezt tapasztalom, és nincs egy kozeg sem, ahol meg tudnák menekülni a bántalmazástól. És mások még sokkal többet kapnak igazságtalansagbol, fájdalomból, szenvedésből. Nem, ez a bolygó nem alkalmas emberhez méltó életre.

2012. jan. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek veled. De úgy látom, hogy ez az érzés leginkább itt Magyarországon jellemző. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!