Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj, ha a másik ember gyerekét...

Baj, ha a másik ember gyerekétől agybajt kapok, de én magam szeretnék majd?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy alapvetően nem szeretem a gyerekeket. Nem tudok elmosolyodni egy babás videón, a boltban idegesítenek az ugráló gyerekek, aki láb alatt vannak folyton. Idegesít, hogy hangos, stb-na, tudjátok ti.

De ha arra gondolok, hogy azzal a személlyel, akivel le akarom élni az életemet, gyereket vállaljunk, akkor örömest. Úgy érzem, az enyémet nagyon tudnám szeretni, felnevelni tisztességesen.

De sok helyen azt olvasom, itt is, hogy nem nő az, aki nem szereti a gyerekeket.

Ilyenkor mi a helyzet ?


2012. jan. 16. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így van, sőt anyukám sem szereti az idegen gyerekeket, ettől még nő. Én ki nem állhatom az idegen gyerekeit, hihetetlenül zavarnak és idegesítenek. Viszont a saját családomban levő babákat, kisgyerekeket, imádom, iszonyat büszke vagyok rájuk, legyenek akármilyen rosszak is. :) Én is nagyon szeretnék majd saját gyereket, és tudom, hogy őt nagyon fogom szeretni.
2012. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van már gyerekem, de megértelek. Bár, én inkább úgy fogalmaznék, hogy a neveletlen gyerekeket nem szeretem.

Ha sír egy csecsemő, az nem zavar, mert ugye őket még nem lehet nevelni, de a boltot játszótérnek tekintő, tomboló kis szörnyetegektől a falra tudnék mászni.

Az illedelmes, köszönni tudó, normális gyerekeket szeretem nagyon, de sajnos, ebből a fajtából egyre kevesebb van.

2012. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nahát, ezzel én is pont így vagyok :)

Annyi különbséggel, hogy engem a babasírástól az ájulás kerülget, de komolyan. Nem azért, mert haragudnék az aprónépre, csak valahogy az agyam blokkol le tőle teljesen. Viszont láttam már olyan pozitív példát is, hogy a kicsinek el lehet terelni a figyelmét, ha okosan közelíti meg a szülő a helyzetet, pl. tömegközlekedési eszközön.

Rengeteg ilyen ismerősöm van, mint te (mi), de az közel sem jelenti azt, hogy rossz eberek vagy "nem nők" lennének. Talán csak annyiról van szó, hogy ők az adott helyzetben másképpen járnának el, pl. rászólnának a rohangáló gyerekre ahelyett, hogy tétlenül vigyorognak.

2012. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!