Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek elviselni, ha egy másik ember nem úgy él, mint ők?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyermekvállalásra vagy gyerek nem vállalására,közös vagy külön kassza,házasodni,vagy sem stb.? Például a gyerekesek leszólják azokat,akik nem szeretnének gyereket,vagy akik közös kasszán vannak azokat,akik külön.
2011. jan. 13. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
MERT emberek - te is leszólod azokat, akik úgy érzik, a másik életébe bele kellene szólni, ugyanakkor te is éppen ezt teszed.
2011. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hol szóltam le? Én csak a miértjét keresem.
2011. jan. 13. 11:43
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Azonkívül a gyerekmetelen mindenért leszólják a gyerekeseket, és szent meggyőződésük, hogy ők sokkal jobban csinálnák, ha akarnák. A külön kasszások a közöseket, mert biztos elszámoltatják egymást.

Csak hogy megfordítsuk amit írsz.


u.i.: Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára, csak megpróbáltam olyan logikával írni, mint a kérdező.

2011. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Erre szerintem nehéz a válasz. Minden ember más, más a természetük... Hát én sem tudok erre megfelelő választ adni.
2011. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Persze ezt oda-vissza gondoltam. És igen,minden ember más,és ha ezt belátjuk,akkor tudjuk,hogy nem kell leszólni azt aki 3 gyereket vállalt,csak azért mert én nem vállalok,és fordítva.
2011. jan. 13. 11:47
 6/27 anonim ***** válasza:
37%
Igazad van.
2011. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Nézz magadba, te is lenézel mást, ez az ember természete. Lenézed a csöveseket az utcasarkon, a drogosokat, alkoholistákat... lenézed a bűnözőket, és a rossz embereket (jobb esetben).

Valószínű ők is lenéznek valakit. A jó lenézi a rosszat, a rossz lenézi a jót. Ez a konfliktusok forrása.

2011. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szerintem más dolog azért lenézni valakit,mert mondjuk embert ölt,és más dolog azért,mert nem úgy éli az életét,ahogyan én.
2011. jan. 13. 11:52
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem MINDENKI EL TUDJA VISELNI!

Az már más kérdés, hogy meg lehet a véleménye és ez mindenkinek szíve joga. Mindenki a saját értékrendje szerint él, azt tartja normálisnak. Az ettől eltérőt pedig részben vagy egészében nem.

Ez egy olyan oldal, ahol véleményeket osztunk meg, mert általában azt kérdezik. Én csak leírom a sajátomat. Mert az volt a kérdés.

2011. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Általában azok szólnak le mindenkit, akik a lelkük mélyén nincsenek megelégedve a saját helyzetükkel. Pl. akinek gyereke van, és egész nap fáradt, nyúzott, kialvatlan, és még a pénze is kevés, az szereti nagy hangon szidni azokat, akik nem akarnak gyereket, mert valahol tudat alatt idegesíti, hogy nekik mennyivel könnyebb. És ezzel nem azt mondom, hogy megbánta, hogy gyereke van, csak azt, hogy az ebből adódó kellemetlenségeket mások piszkálásával vezeti le. De fordítva is igaz. Akiknek nincs gyerekük, és mondjuk ettől függetlenül valami nem stimmel az életükben (nem a gyerektelenségből adódóan), pl. túl sokat dolgoznak, és ettől stresszesek, azok meg előszeretettel szólják le a kicsi gyerekkel otthon lévő anyukákat, akik "egész nap otthon meresztik a s*ggüket". Az a baj az emberekkel, hogy képtelenek (a többség) emelt fővel viselni a döntéseik következményeit. Aki úgy dönt, hogy gyereket vállal, az vállalja azt is, hogy kevesebb ideje jut a pihenésre, kevesebb pénz marad a kasszában, és ez miatt nem kéne, hogy másokra ferdén nézzen, hiszen ő maga választotta ezt az utat. Aki meg a munkájának akarja szentelni az életét, az legyen olyan kedves, és ne nézze le azokat, akik ezt a kereső tevékenységüket megszakítják arra az időre, amíg otthon vannak a gyerekeikkel, hiszen nem ők tehetnek arról, hogy a dolgozóknak stresszes a munkájuk. Ezt vállalták, ennyi. Manapság azért már nagyjából minden nőnek megadatik a választás, hogy akar-e gyereket vagy sem. Bármelyik utat is választja, ha nem érzi jól magát a bőrében, az a saját döntése volt, nem másé. Ha értelmes, felnőtt emberről van szó, akkor nyilván azt választotta, amit a legjobban szeretett volna. Ha ezek után a másik utat választókat pocskondiázza, azzal csak azt vallja be, hogy mégsem olyan biztos, hogy ő maga jól döntött, hiszen állandóan panaszkodik, és ujjal mutogat azokra, akiknek szerinte könnyebb.
2011. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!