Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok a történetről?

Mit gondoltok a történetről?

Figyelt kérdés

Kisgyermekkoromban eléggé lányos fiú voltam. Édesanyám együtt nevelt a rokonainkkal akik mind nők. Nem tartottuk apámmal a kapcsolatot, nem volt számomra férfi példakép. Rossz voltam minden sportban és egyéb fiús dolgokban. (pl.: foci)

Csöndes, visszahúzódó fiú voltam aki nagyon érzékeny, szófogadó, lelkiismeretes és a légynek se tudott volna ártani. Elég nehezem tudtam beilleszkedni a közösségekbe. Főleg ebbe az osztályba, ahol rendszeresen volt erőszak és verekedés. Alig volt barátom, az életem nagyon unalmas volt, ezért sokszor hazudtam és kitalált történeteket

meséltem az osztálytársaimnak. Volt amikor én vallottam be a lelkiismeretem miatt hogy nem mondtam igazat, volt amikor ők maguktól jöttek rá.

Aztán Kb 5. osztály utáni nyáron nagyon összehaverkodtam Ferivel az egyik osztálytársammal, mert ő hozzám hasonló volt. (Akkor legalább is még

azt hittem)Azelőtt nem nagyon beszéltünk egymással.

Rendszeresen járt át hozzám, amikor ketten játszottunk sokkal felszabadultabb volt mint a suliban. (Piszkált, állandóan birkózni akart. stb...)

Néha összetört nálunk valamit játék közben. Volt amikor csak azért jött át, hogy egyen.

(Régebben egy tanárom is mondta hogy ez egy haszonbarátság neki de én nem foglalkoztam vele.) Anyám nem akarta hogy többet átjöjjön, de

szinte ő volt az egyedüli barátom, nem akartam még ezt az egyet is elveszíteni. Nagyon féltem a magánytól, hogy megint unatkozni fogok.

Feri szeretett rosszalkodni, én nem. Egyszer elkövettünk egy csínyt (Megvicceltük egy osztálytársunkat. Az ő neve Ági.)

amit csak Józsinak (egy másik osztálytársunknak) mondtunk el. Egy nap áthívtam őt és Józsit magamhoz játszani.

Itt kezdődött minden. Én elég érzékeny típus voltam szinte mindenért sírtam. Feri elkezdett engem piszkálni többször kértem hogy hagyja abba

de nem tette, és ekkor elkezdtem sírni (Általában akkor sírok ha nagyon dühös vagy ideges vagyok.)Nekirohantam és verekedtünk. Dühömben neki is és Józsinak is (Aki ugye nem csinált semmit.) azt ordítottam hogy "Mindketten takarodjatok innen!" El is mentek.

Pár órára rá kaptam egy SMS-t Feritől hogy


"Elmentünk Józsival Ágihoz és azt mondtuk neki hogy te EGYEDÜL találtad ki a csínyt.:P Háhá te szánalmas pancser! :D"


Másnap becsöngetett hozzánk:

-Szia! Jöttem játszani! Van valami kajátok?

Mintha mi sem történt volna. Teljesen begurultam. Ezek után hogy volt pofája idetolni a képét? - gondoltam én. Elküldtem a k*va anyjába.

Erre még Ő sértődött meg. Akiket régebben kibeszéltünk, azoknak mind visszamondta hogy én mit

mondtam rájuk. Sőt, még hozzájuk adott általa kitalált dolgokat is. Azt persze nem mondta el nekik amiket ő mondott a hátuk mögött.

Így csak én kerültem bajba. Mindenki megutált. Az egész osztályt ellenem fordította. Jöttek a házunk elé és megdobálták az ablakunkat.

Fenyegetéseket írtak nekünk, hogy meg leszek verve. Én mondhattam volna bármit is, úgyse hitték volna el, hiszen én voltam az "osztály

hazudozója" a korábbi kitalált történeteim és füllentéseim miatt.

A 6. osztály évnyitóján kibékültem mindenkivel, de már nem volt ugyanaz. Az osztályba jött egy új srác, egy igazi szemétláda, aki teljesen

megváltoztatta az osztályt. Sokkal negatívabb lett a közösség. Én annyiban változtam, hogy egy kicsit megerősödtem,

nem lehetett már olyan könnyen feldühíteni vagy megsiratni. (Mert mindig erre mentek a többiek. Vertek, megaláztak, tönkretették a cuccaim stb...)

A következő nyáron ismét Ferivel lógtam. (Félelemből. Nem akartam vele rosszba lenni. Nem akartam újabb balhét. Anyámnak így is volt elég

gondja, nem akartam hogy a munka mellett még amiatt is idegeskednie kelljen hogy mikor jön ide ez az őrült minket zaklatni. Ugyanis ha nem

mentem vele, akkor dobálta az ablakunkat, ordítozott és állandóan a csengőt nyomogatta. Végül elegem lett. Nem bírtam tovább hogy mindig

vele kelljen lennem. Már rosszul voltam tőle. Bele akart engem vinni lopásokba és egyéb ügyekbe. Nem akartam vele többet találkozni.

Jött ide randalírozni mert megsértődött. Az egyik barátomat úgy ellenem fordította,

hogy többé szóba se állt velem. (Kibeszélés. Ugyanúgy ahogy régebben történt.)

7. osztály évnyitóján megint kibékültünk mert nem akartam vele rosszba lenni. Bele se mertem gondolni mire lehet még képes. Ebben a tanévben

ellopott valamit az iskolától. Én erről tudtam, de nem akartam beárulni, féltem tőle. Végül elkapták és beárult engem hogy tudtam róla

bűnrészeséggel engem is megbüntettek. A 7. utáni nyáron

egyszer sem találkoztunk. Nagyon örültem hogy végre békés nyaram volt.

8. osztályra sokat változott. (persze rossz irányba.) sokkal erőszakosabb lett. verekedett, cigizett, csajozott, piált stb...egyáltalán nem tanult.

Néha pedig nagyon furcsán viselkedett ölelgetett meg a fülembe lehelt. Korábban is tudtam hogy valami nincs rendben a fejével, de ez már nagyon

ijesztő volt.

A többi osztálytársam is valamivel szemetebb lett. Én pedig nagyon akartam tanulni a továbbtanulás miatt, de ők mindig akadályoztak ebben.

Nem bírtam tovább. Magántanuló lettem. Nem akartam erre a pár hónapra

egy új iskolába beilleszkedni ahol valószínűleg hasonló a helyzet. Néha msn-en szoktunk beszélgetni.

Ráadásul ha valami történik vele az iskolában akkor rámír hogy "Ez is a te hibád!" Van amikor segítséget kér tőlem. Van amikor bocsánatot kér,

van amikor elvárja hogy én kérjek tőle bocsánatot. Én már egyáltalán nem tudok kiigazodni rajta.


Nem sokára középiskolába megyek. Rengeteget változtam és tanultam a hibáimból. Remélem békés évek várnak rám...


Mit gondoltok? Tudom hogy az én hibám is volt, de csak 12-13 éves srác voltam. Azt se tudtam mit csinálok.


2009. máj. 28. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha egy mod van mindenkepp keruld el. Keress mas baratokat! Az almaidat ne add fel! Tanulj es ne torodj az ilyen baj kevero emberekkel!

Sok sikert a tovabbiakban! :))

2009. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok 14 éves.Énis csendes,visszafogott tipus(de ha vkit megismerek nagy dumagép tudok lenni)Volt egy bnőm 4 évig akivel mindnet megbeszéltünk,mindne nap együtt voltunk...majd ő kicsit elhátrált tőlem én pedig összeálltam azzal a lánnyal akit igazábaól egyikünk se szeretet pedig kedves volt,de mégis volt benne valami alattomosság.Ettől függetlenül folytattam mindent.De az a lány nem tudta hogy kibékültem azzal akit a legjobb barátomnak véltem.

Jöttek az iskola kerülések,amit együtt csináltunk...

Majd ugy volt hogy meg mondjuk a másik lánynak hogy ennyi,felesleges a jópofizás...hagyjuk ezt a "hatalmas"barátságot. Csak hogy az én "drága"bnőm összeállt ezzel a lánnyal,hazugságokat terjesztett rólam,az egész osztálynak többször fenyegettek,piszkáltak...stb.Ez olyan szinten megviselt hhogy pszihoszomatikus betegségeim lettek,eljöttem a suliból,magántanuló lettem/vagyok.


A te esetben én nem hibáztatlak,megtudom érteni hogy mit miért tettél.Az a másik srác meg csak kihasznált,játszadozik veled...szerintem vele lekellene tisztáznod mindent hogy mi miért volt és végre pontot tenni az i-re.A középsuliban pedig próbálj kicsit nyitottabb lenni...hidd el ezután már csak jobb lesz!

2009. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 2. válaszoló sajnállak nagyon. :S
2009. máj. 28. 12:29
 4/20 A kérdező kommentje:
Vele nem lehet tisztázni semmit. Ő egy korlátolt hülye gyerek.
2009. máj. 28. 12:34
 5/20 A kérdező kommentje:
És úgy gondolom kettőnk közül ő a szánalmasabb. Egyáltalán nem gondol a jövőjére, szerintem a legtöbb barátját csak erőszakkal képes megtartani és minden az életben elkövetett hibájáért bűnbakot keres, nem képes beismerni a hibáit. Rajtam kívül is volt már rengeteg balhéja (Ha nem találja meg őt a baj, akkor megkeresi.) és mindenhol áldozatként állítja be magát. Én inkább sírok és utána újból talpra állok, minthogy sajnáltassam magam és igyak.
2009. máj. 28. 12:40
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld el, és felejts! Jövőre már sokkal jobb lesz minden, majd meglátod. :)


Én is magántanuló vagyok most, és a pszichiáterhez kell járnom az állandó iskolai kínzások miatt, de már kezdek jobban lenni.


Egyébként szerintem nem kimondottan voltál hibás. Legfeljebb abban, hogy nem álltál a sarkadra, hogy ami nem, az NEM. De ez is érthető, hiszen zaklatott, és tartottál is tőle.

2009. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Nahát én egy "öreg" nő vagyok (35) és el vagyok hülve, hogy mik vannak!! Anno, az én általános iskolás koromban is voltak vad dolgok, de azok ártatlan gyermekjátékok voltak ehhez képest. Csak egy vigasztörténet:

Én visszahúzódó kislány voltam, szerettem tanulni, olvasni. Sajnos ez egy olyan közösségben, ahová én jártam iskolába, nem volt pozitív dolog, mindig cikiztek, bántottak. Volt egy osztálytársnőm, aki extra kétszinű kis dög volt, ott kavart, ahol tudott és én szinte állandó célpontja voltam. Olyan is volt, hogy a kavarása miatt szó szerint kiközösítettek,nem szóltak hozzám a többiek. Pedig tényleg semmit nem tettem.

Aztán elkerültünk szakközépiskolába. Soha többet nem tartottam a kapcsolatot az általános iskolai osztálytársakkal. Most tudod mi a helyzet: én tanultam, dolgozom, mellette vállalkozásom, autóm, házam és egy szép családom van (férjem és kisfiam). A valamikori "nagy nő" meg egy szakadt k..lett. Aki meg a legnagyszájúbb volt, annak meg két kölke van, két apától. Aki a legtöbbet csúfolt fiú, az egy nős alkoholista pasi lett, egy hanyag, ronda feleséggel... most látom a fickón, hogy elismerően nézeget rám. Le se sz..om. Már bocs, hogy így írom.

Van olyan is, aki Myvipen, IWIW-en jelölget, mint jó ismerőst. Erre már mit lehet mondani?

Szóval: tanulj, tanulj. A szakközép már sokkal jobb lesz. És vígasztaljon az eddigiekért, hogy TE a jó utat járod. ŐK? majd nézd meg őket 10-15 év múlva.

Sok sikert a további életedhez.

2009. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)Viszont az egyik osztálytársam ugyanabba a suliba jön ahova én. Igaz más szakra fog járni.
2009. máj. 28. 13:59
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát teljesen elképedtem azon amit írtál.Nekem van egy 6és fél éves fiam.Ilyen haszonbarátja van mint Neked.Most éppen az általad leírt anyám nem szereti,ha átjön hozzánk szakaszban vagyunk.Együtt járnak oviba,és most kezdik majd az elsőt.Mindenbe beleviszi,és a végén ráfog minden csínt.Mindíg a fiam húzza a rövidebbet.És ezt nem elfogultságból mondom,mert ez tény.A fiú egyszerűen uralkodik rajta és fogalmam sincs,hogy ezt hogyan érte el..Tiltani nem akartam tőle,mert úgy gondoltam hogy jobb egy ilyen erőszakos fiú barátjának lennie,mint az ellenségének.Amit leírtál abból azt látom,hogy hasonló jövő vár a fiamra mint rád.Nagyon tanulságos volt Nekem,köszönöm,hogy leírtad.A jövőben jobban odafigyelek arra,hogy erősítsem a fiam jellemét,meg kell tanulnia nemet mondania.

34 éves anyuka.

2009. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Örülök hogy segíthettem! Minden jót kívánok önnek és a fiának! :)
2009. máj. 28. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!